Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megteheti ezt a munkahely?

Megteheti ezt a munkahely?

Figyelt kérdés

Szóval.

2019 októberétől a szívem miatt táppénzen vagyok.

A cég ahol dolgozom, kirúgott mondván, hogy ez azóta nem igazoltam a hiányzásom, ami nettó baromság.

Minden hónaoban az álltaluk kért határidőig be vittem a táp oéntes papírt, utalták is a táp pénzt.


Meg azt írták levélben, ( amelett, hogy kirúgtak ) hogy a kegsúlyosabb szankciókkal élnek emiatt.


Hová fordulhatok ezzel? Mindig bevittem a papírt, 1 napom sincs igazolatlan.


Holnapra hívtak be a leszámolás végett.


Joyson ( Miskolc )



2020. márc. 11. 22:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Gondolom nem akartak meg tobbet fizetni, mert mar igy is lassan 5 honapja vagy tappenzen. Azert 4-5 honapot fizetni neked a semmiert nem fognak. Ne csodalkozz. Amugy meg barmiert kirughatnak
2020. márc. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De ilyet nem tehet meg, hogy a leigazolt napok miatt rúg ki.

Mellesleg épp mentem volna vissza.


Valamint. A cég csak az első 15 napot kötelesfizetni, mint betegszabadságot.

Utána az eü biztosító fizeti a táppénzt.


Olyan meg, hogy leigazolt napok miatt rúgnak ki a mesébe sincs szerintem.

Nyilván nem viccből voltam 5 hónapig betegen.


Halkan megjegyzem, egyik kolleganőm már 8 hónapja tp-n van.

2020. márc. 11. 22:27
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

Akérdés az, hogy a szívbetegséged mióta van meg. Mert amikor felvettek, és akkor volt már szívbetegséged, de nem jeleztek a cég felé, hogy szívbeteg vagy, akkor úgymond eltitkoltál egy tartós betegséget amit aa cégnek tudnia kellett volna. Így ha perre is vinnéd elveszítenéd, mert nem jelezted azt amit kellett volna.

Ha viszont volt felvételkor orvosi vizsgálat, és az orvos nem vette észre a szívbetegséged mert akkor még nem volt, akkor lehet érdemes egy ügyvédet felkeresned.

2020. márc. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Munkaügyi bírósághoz tudsz fordulni, mindenesetre ne írj alá semmilyen papírt sem.
2020. márc. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Október óta tudok a szív problémáról. Semmi nem lett eltitkolva.
2020. márc. 11. 22:34
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom egy évig lehet vki táppénzen ha olyan beteg. És addig nem rúghatnak ki.
2020. márc. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Már nem vagy próbaidős. Milyen indokkal küldtek el?

Mert az nem indok, hogy nem igazoltad a hiányzásodat. Ha tudod bizonyítani táppénzes papírokkal, akkor az indokuk nem jó

2020. márc. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Pedig ezzel az indokkal érveltek.

2019 október xx napjától nem igazoltam, emiatt a munkaviszonyomat megszüntette, és alegsúlyosabb szankciókkal élnek.


Minden hónapban be lett adva a papír, jött is a táp pénz.

Természetesen tudom igazolni, ahogy igazoltam is.


Még egy érdekesség. Nem a tartozkodási címemre küldték meg a leveleket, holott jó párszor szóltam mikor a tp papírt vittem be, hogy NEM az állandó lakcímen lakom.


Holnap be megyek, és rácsapok az asztalra mert ez így elég kemény...

2020. márc. 11. 22:51
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Tappenz alatt nem rughat ki

De mivel irtas most mentel volna vissza azaz mar nem vagy tappenzen igy kirughat barmilyen indokkal

2020. márc. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ezt nebezte meg indoknak, nem más bármilyen indokot.
2020. márc. 12. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!