Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy kezeljem az idős osztályt...

Hogy kezeljem az idős osztálytársamat?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy járok egy nyelvtanfolyamra, ahol van egy idősebb, körülbelül 60 év körüli csoporttársam. Alapból nem lenne vele semmi probléma, de nagyon sokszor zavarja, hátráltatja az órát, olyan dolgokat kérdez(miközben más épp mondana valamit vagy a tanár magyarázna valamit), amit már mindenki más tud, vagy elkezdi mesélni a saját személyes dolgait magyarul. Tudom egy utolsó utáni mocsok ember vagyok, de nagyon idegesít és elképesztően demotiváló számomra. Teljesen elveszi a kedvem a tanulástól. Hogyan tudnám ezt kezelni vagy változtatni magamon? Válaszaitokat előre is köszönöm.

2021. márc. 22. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Kell neki szólni, hogy az ne zavarja az órát. Ha egy 10 évest megszólít a tanítőnő az iskolában, ha zavarja az órát, ti is meg tudjátok szólítani, hogy nem azért iratkoztatok be oda, hogy hallgassátok a meséit.
2021. márc. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Semmi gáz nincs veled. Én is jártam felnőtt suliba, ismerem ezt az archetipust, valami borzalmasak az ilyen emberek. :D Bár én sem tudom mit lehet kezdeni ezekkel, azon kívül hogy szemtől pofába megmondják hogy tartsa meg a dolgait magának.
2021. márc. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 alletta ***** válasza:
93%
el kell mondani, hogy milyen zavaróan viselkedik. a tanár nem tud rendet, csendet, nyugalmat tartani?
2021. márc. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A tanárunk, illetve szerintem senki más sem akarja megsérteni.
2021. márc. 22. 16:42
 5/10 alletta ***** válasza:
90%
nem kell feltétlen nagyon személyesre venni a kérést. talán megérti, ha annyit mondtok (többen is), hogy tanulni jöttünk, nem szeretnénk lemaradni az óra anyagával.
2021. márc. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Le kéne már szokni erről a "nem akarjuk megsérteni"-ről. És ha megsértődik mi van? Ha 60 év alatt nem jött rá, hogy nem körülötte forog a világ és úgy viselkedik mint egy alsós, meg is érdemli.
2021. márc. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Pedig érdemes kiállni magatokért. Ha felvállalod, hogy szólsz neki (kulturáltan!), akkor max ő csúnyán fog nézni rád egy ideig, a többiek viszont hálásak lesznek neked. Figyelj, ezért a tanfolyamért ti is fizettetek, gondolom. Jogotok van elvárni, hogy tananyagot kapjatok a pénzetekért, ne pedig Pista bácsi élettörténetét.
2021. márc. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Egyik dolog, hogy nem tud olyanokat amit mások már igen, és egy másik, hogy magánügyekről pletykál. Utóbbi miatt érdemes szólni neki. Viszont ezekhez semmi köze annak, hogy idősebb az átlagnál. Nem kitartást, hanem sok sikert kívánok :)
2021. márc. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Mi ezt, mint tanulók, annak idején úgy intéztük, hogy odaszóltunk neki a monológja közben: "Kussoljál már!"
2021. márc. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat.
2021. márc. 23. 07:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!