Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kozepiskolas tanarok, osztalyf...

Kozepiskolas tanarok, osztalyfonokok, ha egy diakotoknak meghal valakije, aki nagyon kozel allt hozza, mit csinaltok?

Figyelt kérdés

Szoltok a tobbi tanarnak, hogy tudjon rola? Egy idore eltekintetek a szamonkeresektol? Engeditek "logni" online orarol? Probaltok vele beszelni? Mennyi idot hagytok neki? Mi a helyzet erettsegizok eseten?

Es ha a 4-4,5-os tanulo a meg nem csinalt feladatok es meg nem irt dolgozatok miatt 8 db egyest kap 1 heten belul (mikor a valakije korhazban volt, majd meghalt), egy targybol pedig bukasra all emiatt (eddig nem volt jegyuk)? Mennyire "avatkoznatok kozbe" es hogyan? Szulokkel beszelni? (De idosebb, mint 18.) Baratokkal beszelni? Ha nem kivancsiskodni szeretnetek, csak segiteni. Csendes, rendes, jo tanulo, eddig mindent megcsinalt.


2021. ápr. 4. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Hát engem anno hagytak lógni, meg lustálkodni legalább 2 hétig, ha jól rémlik. Nagyapám halt meg, már rég tudtuk, hogy ez lesz a vége, szóval nem érintett meg igazán. Tök jó volt az a két hét.
2021. ápr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szülőkkel beszélni először is. Többi tanárnak szólni, adni mondjuk 2 hetet amíg nem kell neki részt venni az órákon. Érdemes szólni az osztálytársaknak is, hogy legyenek vele türelmesebbek, esetleg érdeklődjenek hogy van.

A tanulás bepótlását szülővel vagy a gyerekkel átbeszélni, különösen ha jó tanuló volt eddig akkor biztos fel tud zárkózni ha készen áll. Esetleg egyéni tanrendet javasolni ha lelkileg nehezen jön helyre és emiatt sokat mulasztana.

2021. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 7.-ben egy osztálytársam tragikus balesetben elvesztette a testvérét, ráadásul nagyon publikus esemény volt, a média hónapokig azon csámcsogott, még most is előjön néha (11.-es vagyok). Ő 2-3 hétig nem jött suliba, közben hozzánk egy-kétszer bejött egy pszichológus átbeszélni hogy mi hogyan viselkedjünk egy ilyen helyzetben.

Mikor ő visszajött, persze nagyon rosszul nézett ki és még sokáig mindenki számára láthatóan szenvedett, többször pánikrohamai is voltak. Ilyenkor kiment óráról, vagy az orvosiba vagy a mosdóba, volt hogy a suliorvos hazaküldte a nap további részére. A tanárok egy kivétellel mind megértőek és támogatóak voltak, nem feleltették és nem stresszelték még tovább.

2021. ápr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem megoldás "a lógás". Dolgozni kell, az segít feldolgozni a nagy fájdalmat. Pótolni nem lehet. Az élet megy tovább, dolgozni, tanulni kell.

Természetesen, mikor tanítottam, ilyen esetben nem kértem számon külön, de a dolgozatot meg kellett írnia, legfeljebb nem vettem olyan szigorúan, viszont ha szüksége volt, akkor korrepetáltam. A luft nem használ a gyászmunkában.

Együttérzéssel, figyelemmel, de észszerűen, mert neki is az a jó.

2021. ápr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!