Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi értelme van ennek az...

Mi értelme van ennek az egyes-osztogatásnak?

Figyelt kérdés

A matektanárunk néha random szólítgat és ha nem tudod a választ rögtön/definícióban egy szót rosszul ragozol, de amúgy tudod gyakorlatban alkalmazni, akkor egyes. Mindenkinek van ilyen egyese, minimum 2-3, de jellemzően több. Viszont ezeket az egyeseket nem igazán számolja be a félévibe/évvégibe , max ha sok van, és azok a jegyek nélkül a delikvens kétesre állna akkor lefelé kerekít javítási lehetőség nélkül. Kvázi semmi értelme beírni az ilyen egyeseket.

Ráadásul ezáltal a tanár által tanított osztályok nagy részében az összes diák kolis. Na most a koliban azt látják sok az egyes, akkor kötelező korrepetálásra járni matekból. Viszont a sulis tanár utálja, ha a tanítványai más matek tanárhoz is járnak párhuzamosan, mert állítólag összekeveri a tanulót a felzárkóztató. De azzal, hogy adja az egyeseket a kb semmire csak azt éri el, hogy ő maga küldi felzárkóztatóra a tanítványait a másik tanárhoz, amit meg ez az egyeseket osztogató tanár nem akar.


Akkor mi értelme a módszerének?


2021. ápr. 7. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem átgondolt a módszere ezek szerint. Az, hogy valaki tudja a középiskolai matekot, nem jelenti azt, hogy mindenben helyesen dönt.
2021. ápr. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%
Nekünk is ilyen volt. Szerintem igaza van. Ha egy szót rosszul ragozol a definícióban, hibás az állítás, tehát egyes.
2021. ápr. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De ha amúgy tudom alkalmazni, akkor tök mindegy, hogy tudom-e teljesen pontosan a szöveget. Középszintű érettségin se definíciót kérdeznek. Illetve akkor is egyes ha a rossz rag után egy másodpercen belül javítja magát az ember. Ha valaki ilyen gyorsan javítja magát az valszeg nyelvbotlás volt.

Meg ha nem számítja átlagban az ilyeneket, akkor kb mintha ott se lenne a jegy. Csak járhatnak a tanítványai kötelező különórára más tanárhoz, ami meg neki nem fog tetszeni.

2021. ápr. 7. 11:42
 4/8 A kérdező kommentje:
Illetve ezek az egyesek ugyan olyan súlyozású jegynek vannak beírva, mint a röpdogák. Azért ne mondja már, hogy egy kérdésre enyhe tévedéssel válaszolni és egyest kapni vagy a X feladatos röpdogát ugyan olyan értékűnek kell venni
2021. ápr. 7. 11:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor mi értelme a módszerének?"

Nagyjából nincs is módszere, ahogy a #1-es is írta.

Osztályfőnöknek szóljatok!

2021. ápr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóltunk, nem tud vele mit kezdeni :) Igazgatóság meg semmit nem tesz vele, korábban is volt ezellen a tanár ellen több ilyen reklamáció
2021. ápr. 7. 12:45
 7/8 Micimacko67 ***** válasza:
9%
Kérdező, bocs..lehet, hogy elmaradtam valamiről! Én úgy tudom, hogy múlt év novembere óta a középiskolákban online oktatás van. A kollégiumokat ki kellett üríteni. Akkor most ez hogy is van a kollégiumi korrepetálással?
2021. ápr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A jelenléti oktatásban probléma ez főképp, csak a nyitás kapcsán jutott eszembe. Illetve most van online korrepetálás, meg a csoportfoglalkozások is mennek online a mi kolink részéről.

Plusz akinek elfogadták a kérvényét az (nálunk legalábbis) lehet most is koliban online oktatás alatt is.

2021. ápr. 7. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!