Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 4 befejezett félév után van...

4 befejezett félév után van értelme kiiratkozni az egyetemről?

Figyelt kérdés
Nem akarom befejezni. Nincs semmi értelme az egésznek. Csak időpocséklás. Jobb lenne már elmenni dolgozni.

2021. ápr. 18. 16:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Menj el passzív félévre, kezdj el dolgozni, aztán később meglátod.
2021. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%
Ne aggódj, fogsz még 40 évet dolgozni. Miért nem élvezed még egy kicsit ki azt a pár évet, amíg még tanulhatsz?
2021. ápr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Unom már a semmittevést. Egy éve távoktatás van és csak itthon döglök, egyszerűen nem bírom már ezt tovább.

Meg tudom jól, hogy egy büfészakra járok és ígyis-úgyis a gyártósoron kötök majd ki vele, mert elhelyezkedni nem fogok vele. AKkor meg mi értelme, hogy befejezzem?

Több értelme lenne ha már most elmennék dolgozni és legalább pénzt keresnék.

2021. ápr. 18. 16:55
 4/23 A kérdező kommentje:
Nincs mit kiélvezni.
2021. ápr. 18. 16:56
 5/23 anonim ***** válasza:
50%

Inkább az unalomba dögölj bele, mint a túlhajszolásba.


Ha 0 végzettség nélkül ugrassz bele az életbe, akkor hidd el nekem, bánni fogod, hogy ilyen butaság miatt hagytad ott a sulit.

Kösd le magad valamivel, ha unatkozol.

Nálunk is homeoffice van most a képzésben, két ember az osztályból meg is unta, visszatérítette a képzés maradék félévének az összegét és most marhatrágyát lapátol az otthoni gazdaságban. Hű de megérte.

Valaki meg fejleszti magát (én például előretanulok szeptemberre) és gyakorlati oktatás hiányában az eddig leadott, itthon is alkalmazható gyakorlatot próbálom megtartani, hogy fejlődjek vissza a nyári gyakszira.

2021. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
18%
*ne fejlődjek vissza
2021. ápr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%

...és igen, bár én most nappali tagozaton tanulok és éldegélek a korábbi években félretett pénzemből, megtapasztaltam milyen az, ha megunva mindent, végzettség nélkül vágok bele a munka világába. Soha többet olyan melót, mint amiket akkor végeztem...

Megfogadtam, hogyha vért izzadok, de akkor is szerzek egy jó kis szakmát, végzettséget amit később igenis élvezettel fogok dolgozni!


Ja, hogy büfészak... Hát ez van. Nekem sem az első szakmám jött be az életbe. De legalább értek ahhoz is és büszke vagyok rá! Sőt, a mostani képzésemben még sok hasznát is veszem ennek a korábbi végzettségnek, hiába csak fél évet dolgoztam benne.


Ez a saját sztorim volt, de remélem, hogy valami löketet sikerült adni ezzel.

30/N

2021. ápr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#5

Csak az a baj, hogy ha befejezem, akkor is marhatrágyát fogok lapátolni, mert ez nem egy piacképes szak. Nem jó semmire. Nem értek semmihez.

2021. ápr. 18. 17:07
 9/23 A kérdező kommentje:
Meg nem azt terveztem, hogy marhatrágyát lapátolnék. Szakmát akarok tanulni. Kőműves, szerkezetlakatos vagy hegesztő suliba akarok beiratkozni, estire. Még nem döntöttem el. De ezekkel többre megyek, mint a büfészakkal
2021. ápr. 18. 17:08
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

Az első szakmám nekem is olyan volt, hogy már az elején tudtam, hogy aligha lesz jó valamire, de mégis megcsináltam, mert akármi történhet az életben velem, mégiscsak lesz egy szakma, ami nem csak trágyahordásra jó (egyébként laza kis irodai melót végzésére nem volt rossz..)


Te is mondtad, hogy kőműves leszel, vagy lakatos, vagy hegesztő.

Tudod hogy fog fájni a derekad később?

Ha ne adja isten bármi fizikai problémád adódik később és nem tudod végezni ezt a másik szakmát, akkor mit csinálsz? Mész a híd alá?


Bírd ki ezt a pár félével. Két évet beleöltél, ne dobd már kukába..!


Ilyen egyszerű szakképzéseket bármikor elkezdhetsz, még ötven évesen is, de egyetem addig maradj, amíg fiatal vagy és nagyon jól fog az agyad.

2021. ápr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!