Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem tudom elfelejteni a régi...

Nem tudom elfelejteni a régi sérelmeket, mit tegyek? Hogy lehetnek ilyen gonoszak az “emberek”?

Figyelt kérdés

Akármit csinálok, nem tudom elfelejteni a régi sérelmeimet, azt hogy általános iskolába hogy piszkáltak, hogy apám elhagyott, stb..

Már mindent megpróbáltam, de egyszerűen nem tudok túllépni rajtuk, az iskolás éveim kész pokol volt, szó szerint mindenért piszkáltak, pl egy ártatlan dolog miatt, csak annyit mondtam az akkori állítólagos “baratnomnek”, hogy Michael Jackson-t hallgattam az este, erre az állítólagos “barátnőm” elmegy, “bearul”, az egyik lány osztálytársunknak hogy én is szeretem Michael Jackson-t, erre az idejön, odacsap a kezével az asztalomra és elkezd velem torka szakadtából ÜVÖLTENI, hogy “MICHAEL JACKSON AZ ANNÁÉ, TE NEM SZERETHETED FELFOGTAD?!” stbstb... most szerintetek?? Ez normális dolog? Egy ilyenert? Nem is tudom, hogy a tanárok hogy hagyhatták, hogy így viselkedjenek.. és nemhogy megvédték volna az embert, hanem ok is ugyan úgy röhögtek.. szégyen..

Minden mozdulatomat lesték, mindenbe belekötöttek, állandóan ordítottak velem...

Meg volt, hogy az egyik gyerek fel akart sokszor buktatni, rugdosta a lábam, és a másik mondta neki hogy a fejét üssed akkor legalább nem sántul... úgy bántak velem mint egy tárggyal, vagy talán még annál is rosszabbul..

Nem szeretném elkezdeni sorolni, pedig bőven lenne mit, már 4. éve lesz, hogy elballagtam, de egyszerűen nem tudom elfelejteni ezeket, ennél vannak durvább dolgok is, minden egyes nap szinte eszembe jutnak, van nagyon sokszor hogy azzal is álmodok hogy ott vagyok és piszkálnak és almomba sírok is...

Én nem ertem, hogy hogy lehetnek ilyen gonoszak az “emberek”, és hogy hogy nem kapják ezek vissza az élettől...



2021. ápr. 24. 19:45
 1/9 A kérdező kommentje:
17/L egyébként.
2021. ápr. 24. 19:47
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos az emberek alapból gonoszak, de néha a gyerekek a leggonoszabbak. Sajnálom, hogy nem tudsz tovább lépni a dolgon, de egy pszichológus lehet segíthet.
2021. ápr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sajnos a vírus miatt egyenlőre nem tudok elmenni, pedig én is erre gondoltam.

Sajnos igen, a gyerekek a leggonoszabbak...

2021. ápr. 24. 19:49
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Állítólag segít, ha kiírod magadból pl. egy naplóba.
2021. ápr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és az volt a legdurvább, hogy amikor apám elhagyott, akkor nem volt nekem elég az a bánat, hanem ez miatt is piszkáltak..
2021. ápr. 24. 19:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos hasonló tapasztalataim vannak. Én már 25 éves vagyok, de az általános iskolai bántásokat a mai napig nem tudom teljesen feldolgozni. Engem is pitiáner dolgok miatt zaklattak, pl. a zoknim színe miatt ki akartak gáncsolni, a hosszú hajamat le akarták vágni stb. Elfelejteni el tudom hosszú időkre, de amikor eszembe jut, még mindig az a rossz érzés jár át, mint akkor. Annyit viszont megértettem, hogy ezek az emberek azért választják ki a "leggyengébb láncszemet", hogy vele szemben erősnek érezhessék magukat (mert amúgy nem érzik magukat magabiztosnak), a csordaszellem miatt meg a többi követi és beszáll a piszkálásba, nehogy ő legyen a következő.

Én mindenképpen azt javaslom, hogy keress fel egy pszichológust, amint lehet, ő biztosan tud segíteni.

2021. ápr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek kérdező és sajnálom hogy ilyen megtörténhetett. Több mint egy évig mondogatta nekem két osztálytársam hogy "bu#i" minden áldott nap. Hogy vagy bu#i?, Szia Bu#i, Hogy nézel ki bu#i stb. Azt hittem hogy következő évre leszállnak rólam, de úgy tűnt hogy nem mivel az évnyitón is folytatták. Még a vége előtt elszeretném mondani hogy én sosem voltam dühös vagy idegbajos sosem iskolában, de pár nappal utána mikor már ezerszer hallottam évnyitó óta azt hogy bu#i....igen...akkor valami szétpattant bennem és olyat tettem amit sosem csináltam senkivel sem. Odamentem hozzá és a jobb kezemmel megfogtam a torkát és mondtam neki hogy hagyja abba. A barátai közben szétszakítottak vele szóval nem tartott sokáig, de még mindig bánt az egész és azóta is megkérdezem magamtól hogy tényleg ez volt a legjobb megoldás és hogy jól tettem? Szerencsére attól a naptól fogva már leszállt rólam és már nem szívatnak. Szerencsére azóta már úgy bánnak velem mint egy normális osztálytárssal.
2021. ápr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok erőszakos ember, de szerintem jól tetted, az ilyenek csak ebből értenek. Még örülhet is, hogy nem húztál be neki egyet a haverjai előtt.
2021. ápr. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 1Léna ***** válasza:
100%

Csak egy dolog segít.

Ha megbocsájtasz nekik.

Tudom ez furcsának és kivitelezhetetlennek tünhet számodra.

De az, hogy újra meg újra felidézed magadban az neked okoz fájdalmat, téged köt gúzsba. Őket nem zavarja, nem is sejtik.

Ami megtörtént azon már nem lehet változtatni, tehát még ha meg is büntetnék őket, az az élményeidet nem törölné el.

Tehát az a kérdés, hogy szeretnél e kiszabadulni a rossz emlékeid fogságából?

Eddig nem sikerült megszabadulnod tőlük, nem volt hatékony módszered.

Nincs veszteni valód, bár őrültségnek tünhet, kérlek a saját érdekedben tegyél egy próbát!

Mond ki! Nem haragszom ... -re (név) többet, amiért ... ( mivel bántott). Megbocsájtok neki, mert engem nem az határoz meg amit mondott vagy tett, én egy egyedi megismételhetetlen, különlegesen értékes személy vagyok, aki szerethető, és sok szeretet tud nyújtani másoknak akiknek hasonló dolgokat kellett elszenvedniük!

Nagyobb a nyomatéka, ha leírod. Dátumot is írj!

Amikor újra érzed a fájdalmat, vedd elő és olvasd fel újra, hangosan.

Ez nem hazugság, én hiszem, hogy ez az igazság rólad.

Bízz magadban, aki el tudott viselni ilyen megaláztatásokat, az sok más személynél erősebbé vált. Rázd le a fájdalom kötelékeit, sok embernek van szüksége a te erődre, a te szeretetedre!

2021. ápr. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!