Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Normális, ha egy szaktanár...

Normális, ha egy szaktanár gimiben elvárja, hogy szóljanak neki a diákok a hiányzásról?

Figyelt kérdés

Nem osztályfőnök. Csak tanítja az adott osztályt egy tantárgyból. Online oktatás alatt érthető volt ez az elvárás, mert akkor nem várunk senkire, hogy most mizu, hiányozni fog, vagy csak lassan lép be. De jelenlétibe minek? Ott nincs olyan gond, hogy lefagyott az app és ezért késik valaki.

Online oktatás vége óta azt várja, hogy mindenki szólogasson neki, ha hiányzik. Eddig jelenlétiben az volt, hogy csak akkor kell szólni, ha csak specifikusan az ő óráját érinti a hiányzás. De most egy egésznapos/egészhetes hiányzásról minek írogasson minden hiányzó egy random tanárnak? Nyilván osztályfőnöknek szól róla az ember, meg a kollégiumi csoportvezetőnek is, meg viszi utólag az igazolást, de akkor is. Minek szólni egy random tanárnak erről? Amióta online oktatásnak vége van ezen hepciáskodik az egyik tanárunk, hogy mi az, hogy neki nem szólt az illető. (Az meg hab a tortán, hogy a házirend/ofő által engedélyezett hiányzasokba kötött bele online oktatás alatt)


2021. máj. 18. 10:20
 1/4 A kérdező kommentje:

Mondjuk én alapból azt nem értem, hogy neki hogy van erre kapacitása. Tanít minimum 200 diákot. Nálunk az van, hogy van 6 hiányzó és ha a többi osztályban is ez van, akkor nem tudom, hogy van türelme/ideje átnézni annyi üzenetet és megjegyezgetni/felírkálni szabadidőben, amikor órák előtt úgyis felírja neki a hetes egy lapra.

Meg azzal jön, hogy ő kitalálja előre, hogy kinek milyen kérdést tesz fel... Én ezt nem tudom, hogy hogy csinálja, hogy annyi embert megjegyez, de ezt az érvet nekem kezdte el külön a legdühösebben magyarázni. Mármost, eddig heti 4 (online heti 5) órában a tanév eleje óta pont olyan sokszor szólított fel, hogy két kezemen meg tudom számolni. Ha ebből levesszük azt, hogy jelentkeztem, vagy véletlen én válaszoltam a másik velem azonos keresztnevű személy helyett, akkor talán ha háromszor szólított fel szeptember óta. Szóval azt sem értem, hogy ezt az ő kitalálja a kérdéseit dologba én hol zavarok bele, ha már főképp engem emelt ki, és nem valaki olyat, akit óránként többször szólít, mint engem valaha összesen.....

2021. máj. 18. 10:37
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kezdődik az óra, jelenti a hetes a hiányzókat, akkor úgyis megtudja. Minek kéne külön minden órán, minden tanárt fölhívni?

Én a helyetekben osztályfőnöki órán megkérdezném az osztályfőnököt, hogy kötelezhet-e ő erre titeket. Sőt, még jobb, ha valamelyikőtök szülője (vagy akár együtt) írna levelet az igazgatónak, hogy erre akar titeket kényszeríteni a tanár, holott ez teljesen ésszerűtlen és megoldhatatlan. Az igazgató akkor biztos elbeszélget ezzel a tanárral, hogy kapjon már a fejéhez.

2021. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát mert ő eltervezi előre, meg otthon, hogy kitől mit kérdez és ha csak ott tudja meg, hogy ki hiányzik, akkor nem tudja úgy újramagyarázni annak az illetőnek később, hogy az a többinek ne legyen unalmas... :)


Az a baj, hogy ezzel nem fognak semmit csinálni, hogy azt várja, hogy írjanak neki előre. Anno átvett egy osztályt 11.ben és az osztály háromnegyede bukott félévkor. Azzal se lett semmi csinálva. Azzal sincs semmi csinálva, hogy valakinek van 10 jegye, abból 6 egyes, a többi diáknak meg amúgy max hat jegye van annyi idő alatt. Nem hinném, hogy pont ebbe a hiányzós dologba állnának bele, ha amúgy meg ez a tanár tényleg nagyon jól adja le az anyagot, meg jól felkészíti a diákokat az érettségire. Azt vettem észre, hogy addig nem csinálnak semmit ilyenekkel, amíg valami jó eredménye van egy tanárnak.

2021. máj. 18. 10:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Azt vettem észre, hogy addig nem csinálnak semmit ilyenekkel, amíg valami jó eredménye van egy tanárnak."


Ebben van igazság, sajnos.

De az iskolának is van felügyeleti szerve. Ami persze kőkemény politika, de lám, néha jól jön, hogy rövid pórázon vannak az igazgatók is. Szóval az igazgatónak írt levélbe bele kéne írni, hogy amennyiben nem történik intézkedés, a problémával az iskola felügyeleti szervéhez, a tankerülethez fogtok fordulni. Azt egyik igazgató sem szereti, ha a felügyeleti szervénél tesznek rá panaszt.

Nem mondom, hogy ezek csodaszerek, de azért érdemes megpróbálkozni velük.

2021. máj. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!