Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok mit éreznek ilyenkor?

Tanárok mit éreznek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Amikor például vizsgáztatás van, és a hallgatójuk nem tud egy árva szót sem...mi fut át az agyukon? Szánakozás? Meg sajnálják csórit azért?

Van olyan tanár, aki még örül is, hogy megbuktathat valakit jogosan?


Tanáriban ki szokták beszélni a bukott diákokat? Vagy a családjukkal?



2021. máj. 23. 22:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
85%

Van tanár a családban, természetesen meséli a sztorikat. Még nem kellett senkit megbuktatnia, de elmeséli, ha valami nagyon extra bukós történet van az iskolájában. (Középiskola)

Egyáltalán nem örül, ha valaki béna.


Egyetemen nálunk a tanárok nagyon jófejek és nem akarnak buktatni. (Lehet köze van ennek ahhoz, hogy borzalmasan kevesen vagyunk eleve is)

Van olyan tanárom, aki utólag kicsit módosította a követelményeknek, hogy átcsússzunk. (Tekintettel a véletlenül túl nehézre kompenzált online számonkérésekre). Szerintem egyáltalán nem buktatni akarnak, ez nekik is csalódás. Keresik azt, amit tud a diák. Emberként tekintenek ránk, sajnálják, ha meg kell buktatni, de hát van olyan, hogy menthetetlen a helyzet.

2021. máj. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
95%

Egyetemi vonatkozásban nem szokás kibeszélni a megbuktatott hallgatót. Családdal sem, tanári pedig nincs, de kollégákkal sem. Azt sem firtatom, hogy vajon miért nem tudott egy árva szót sem, mivel rengeteg oka lehetett rá (gyakran nem az, hogy "lusta" volt készülni).

Sajnálni akkor szoktam esetleg, ha pl. megjegyeztem, hogy jó képességű hallgató, nyilvánvalóan ilyenkor nem merül fel, hogy lustaság vagy nemtörődömség miatt nem készült fel. Át meg nem engedhetem, mert akkor részrehajló lennék, illetve csökkenteném a diplomája értékét.

Megbuktatásnál bármilyen hallgatóról is van szó (akár olyanról, aki nem járt előadásra), és nem tud egy szót sem, sosem örülök. Majd talán felkészül, és jön a következő alkalomra.

Tehát igyekszem érzelemmentesen viselni azt, ha megbukik valaki.

2021. máj. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszaitokat!:)
2021. máj. 23. 23:46
 4/41 anonim ***** válasza:
74%
A férjem orvosin tanít, vizsgáztat. Utálja ha nem készülnek, de még jobban azt, amikor nulla tudásra könyörögnek a kettesért, mint egy gimis. Ettől függetlenül nem öröm neki a buktatás, de ami jár az jár. Nem is sajnálja őket, akiről tudja, hogy amúgy okos, csak most valamiért nem tudott készülni azért nem is aggódik, hogy másodjára is bukik majd. Ki szokta itthon panaszkodni magát, némely kivételesen link hallgatóról annyit beszél, hogy név alapján már tudni szoktam kiről van szó. Ez nem feltétlenül etikus, de ez van. Én úgyse adom tovább senkinek, ő meg megkönnyebbül.
2021. máj. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
94%

Évente kb 200 diákot kell vizsgáztatnom. Ezt rendszerint írásban teszem. Viszont a szigorlatok mindig szóban zajlanak. Mivel a tantárgyam az egyetemen szórótárgynak számít így elég sokan buknak.

Az buktatás esetén nem érzek se szánalmat se örömöt. Nem tudta a hallgató az anyagot így bukik. Ha tudja akkor meg átmegy. A kollégákkal csak azt szoktuk megbeszélni akinél valaki puskázott és elkapták.

2021. máj. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
#4 Fuu, azért a semmire könyörögni🧐
2021. máj. 24. 08:11
 7/41 anonim ***** válasza:
93%

6- Àltalában a külföldi hallgatók vagy orvosszülőkkel rendelkezők szokták azt hinni, hogy nekik alanyi jogon jár a kettes a semmire is. Volt olyan sztori is, hogy a külföldi hallgató ráküldte a szüleit az oktatóra vagy egyenesen a dékánasszonyra a bukta utàn, azok meg teljesen szenvtelenül tették le az íróasztalra a kenőpénz a kövi vizsgára és fel voltak háborodva mikor elküldték őket a francba. Elképesztő pofátlanságok mennek néha. Persze ez a kenőpénzes téma már messze nem mindennapos esemény, csak szélsőséges példa, pár évente ha egyszer előfordul. A hallgatók nagy része nagyon nem ilyen.

Az orvosszülős gyakoribb, ők ugye azt hiszik, hogy csak mert az apjuk ismeri X,Y,Z oktatót, meg mert pertuban van a dékánnal, így már nem is buktathatják meg. Velük nincs annyi baj, ha rá is kérdez a szülő a bukta okára, elmondja neki az oktató, hogy fia/lánya milyen alap dolgokat nem tudott, még ő fogja szégyellni magát a gyerek helyett.

2021. máj. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
#7 tyű.
2021. máj. 24. 09:31
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Középiskola, magyar és idegen nyelv. Egyik sem olyan tantárgy, hogy nagyon buktatnék. Idegen nyelvből már fordult elő pótvizsga, de sikeres lett. Ilyenkor általában magamban keresem a hibát, rossz érzés, kudarcnak érzem. A családban nem beszélem ki a diákokat. A kollégákkal megesik, ha közösen tanítunk valakit és problémás, de nem rosszindulattal, inkább sajnálkozva, hogy mit lehetne tenni, miért nem tanul, mi az, ami esetleg eredményre vezethetne nála. Hát kb. ennyi, de az viszont nagyon jó érzés, mikor valaki egy kudarc után összeszedi magát és teljesít. Volt már olyan kettesekkel átcsúszkáló tanulóm, aki összeszedte magát és egy év alatt megcsinálta a nyelvvizsgát. És volt olyan is, aki egy másik tanár csoportjából jött át hozzám, ahol semmi követelmény sem volt (de én ezt nem tudtam), egyesekkel, kettesekkel indított, félévkor kettes lett, év végére pedig ötöst adtam, pedig hivatalosan nem is lehet három jegyet javítani, de második félévben csak ötösei voltak, iszonyúan összeszedte magát, és év végén mondta, hogy a másik tanár nem követelt semmit, csak játszottak meg beszélgettek, és nálam kezdte el értelmét látni, hogy tanuljon. Meg volt egy olyan, aki folyamat puskázott, hármasokkal teljesített, aztán elvittem egy szavalóversenyre, elhozott egy különdíjat, az szárnyakat adott neki, rendesen kezdett tanulni, az egyik legjobb lett a tantárgyamól. Az ilyen esetek hatalmas pozitív energiát tudnak adni.
2021. máj. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
#9 Ezt jó volt olvasni😊
2021. máj. 24. 10:36
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!