Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek van okuk elitélni...

Szerintetek van okuk elitélni az embereknek (évfolyamtársak, tanárok vagy mások), mert lemondtam az egyetemi ballagást?

Figyelt kérdés

Utolsó éves vagyok az egyetemen.

2 napja szóltak, hogy 3 hét múlva ballagás-bankett.

Átgondoltan és lemondtam.

Az okom a következő:


* Végig szenvedtem 4 évig szociálisan az egyetemet: Bár kevesen vagyunk, állandóan kibeszéltek, valótlan dolgokat állítottak rólam, kiközösítettek, pedig nem bántottam senkit. Egyetlen egy személlyel vagyok tőlük jobb viszonyban, de benne sem bízom meg maximálisan. A többiekkel maximum "egyetemi ügyben" konzultálok, ha muszáj, de az elmúlt évek alatt történtek miatt utálom őket. Hogyan is kedvelhetném azokat, akik bántottak?

* Ruhát is kellene varratnom, de ilyen rövid idő alatt nem tudok senkit sem, aki ilyen gyorsan megcsinálná, nincs olyan testalkatom, hogy üzletekben találjak megfelelőt, muszáj varratni.

* Ezen kívűl bele gondoltam abba, hogy fizessek azért, hogy még sz***bul érezzem magam? Azon a pénzen szívesebben veszek valami mást, pl. utcai ruhát, vagy cipőt, mint hogy elegáns ruhát vegyek, aztán lehet hogy fel sem venném többet, mert az egyetemi ballagás jutna róla eszembe, illetve fizessek egy olyan vacsorát, ahova nem szívesen megyek, meg minden hülyeség......


2x volt eddig ballagásom (általános és középiskola), de azokon szívesen is voltam ott.


Szerintetek van okuk elitélni, mert nem akarok ezen részt venni?



2021. jún. 2. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még az egyetemi diplomaosztómra sem mentem el. Szüleim azt mondták, nincs kedvük hozzá, nekem sem volt ezek után. Szóltam előre, és odaadták a hivatalban.
2021. jún. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ha nem akarsz, ne menj, ez nem kötelező és nem is olyan, mint a középiskolai ballagás, hogy elvárás a jelenlét. Ha nem voltál jóban senkivel, nem hiszem, hogy hiányolnának majd és így nem is fognak azzal foglalkozni, hogy miért nem mentél. Nem fognak elítélni miatta. Ha valaki mégis kérdezné addig, simán mondhatod azt is, hogy nem érsz rá.


Nálunk amúgy nincs is semmi ilyen, csak egy sima diplomaosztó és ennyi.

2021. jún. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kit erdekel? Pláne egyetemen? Senkit. Észre sem veszik majd, hog, nem vagy ott, vagy ha igeny akkor is mindenki lesz.rja
2021. jún. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%

Ne haragudj, de hova jársz te hogy még kibeszélik az emberek egymást? Nálunk egyetemen esély nem lett volna ilyesmire, mindenki egyik helyről a másikba rohant, dolgozott és örült ha a saját dolgaival sínen volt. Illetve voltunk vagy 100-an csak az én szakomon, jó ha valaki ebből 40 embert ismert, de sokan más szakos hallgatókkal is tartottuk a kapcsolatot inkább a jegyzetek miatt. Az alapján amit leírtál ez nekem teljesen gimi. Illetve nálunk ballagás sem volt, csak diplomaosztó, aztán volt egy közös buli amit magunknak szerveztünk. Ezt én most kifejezetten meglepődve olvastam, elég sok egyetemről voltak ismerőseim és sehol nem hallottam hogy hasonló dolgok történtek volna.

Egyébként nem, senkinek nincs oka ezért elítélni, ez csakis a te döntésed. Viszont amúgy sem fogod ezeket az embereket látni többé, szóval oly mindegy hogy ki mit gondol szerintem.

2021. jún. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már az is fura, hogy van egyetemen ballagás.

Nálunk csak diplomaosztó volt és arra sem mentem. Átvettem TO-n a diplomámat és ennyi.

2021. jún. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4

Mi 40 valahányan vagyunk a szakon, de még nálunk se tudna ilyen előfordulni.

Most már én is kíváncsi vagyok milyen egyetem ez.😅

Egyébként ne menj el, ha nem szeretnél. Ha eddig nem jöttetek ki jól, nem most fogtok összebarizni.

2021. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! 😊


Ez az egyetem nem Magyarországon van, nem szeretném kiírni nyílvánosságra, hogy mi a neve, mivel elég kis egyetemről van szó.

Most 2 szak van, az egyiken 9-en vannak, a másikon 12-13, azt hiszem. Ha egy évfolyamon vannak 20-25-en, az már soknak számít.

Sajnos nálunk előfordultak 4 év alatt a kibeszélések, sz*rkeverések, kiközösítések, ezért inkább továbblépni szeretnék, nem még lufikat eresztgetni velük meg vacsorázni meg jópofizni.

2021. jún. 3. 10:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy külföldi egyetem, ahol összesen 2 szak van? Ooké. Ne foglalkozz vele, hogy elítélnek vagy sem. Felnőtt ember vagy, oda mész vagy nem mész, ahova akarsz.
2021. jún. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!