Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Magyarországon a hetedik...

Magyarországon a hetedik osztály miért nem számít mindenhol giminek?

Figyelt kérdés

Az ötödiket meg a hatodikat még értem, hogy a 10-12 évesek picik, elvesznének a nagy gimisek között, de a 13-14 évesek már nem, főleg, hogy van aki 14 évesen kezdi a kilencediket.


Sok országban 13 évesen már elkezdik a gimit.


Itthon is azt veszem észre, hogy a hetedik meg a nyolcadik osztály általában nem illik bele az általános iskolás képbe, a kinézetük és a viselkedésük miatt inkább már a gimibe valók.


Tudom, hogy vannak 8 meg 6 osztályos gimik, de miért ne lehetne minden gimi 8 meg 6 osztályos?



2021. jún. 7. 00:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hány éves vagy, de én például az utóbbi években azt látom, hogy a ballagó általános iskolások úgy néznek ki, mint a 10 évesek, pláne a kisfiúk.

Szerintem pont nem olyanok, mint a gimisek.

2021. jún. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Én felnőttként minden ballagó osztalynál minden évben az ellenkezőjét látom falun, van 1-2 babaarcú fiú, de a legtöbb már nagyon kamaszos.


A lányoknál meg ritkán látok kislányos alkatokat nyolcadikban. Aki alsóban a legapróbb volt, még ő is nőiesen néz ki.

2021. jún. 7. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Semmi gond kerdezo, 13-14 evesen en is nagylanynak kepzeltem magam, de visszanezve a kepeket kb 10 evesnek neztem ki :D
2021. jún. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
31 éves vagyok, a félreértések elkerülése végett.
2021. jún. 7. 01:40
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem értelmetlen a megnevezéseken vitatkozni. Ha lehetne csak "iskolának" nevezni érettségig mindent az sem zavarna.


Ha az intézmény váltásra gondolsz az sem feltétlenűl szükséges hogy vitat tárgya legyen, mert az évfolyamok elég elszigeteltek főleg általánosban.


23 éves vagyok. Emlékszem, hogy már csak 1 évvel alattunk járókkal sem igazán kommunikált senki az évfolyamunkból.


Az intézmény váltás meg tökéletesen szibolizálta a tananyag nehézségének változását. Hiszen 8. osztály végéig mindent átvesztek felületesen, majd a gimnáziumban ugyan ezt sokkal részletesebben.


Kivéve a reálos tantárgyak, azok egymásra épülnek.

2021. jún. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Olyan gimibe jartam, ahol volt 8 osztalyos is.

Hat azert a 7-8. Osztalyosok is elvesztek...

2021. jún. 7. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy 13-14 éves lányok sokszor kinéznek 20nak, még nem jelenti azt, hogy agyilag is ott vannak.

De már alsóbb korosztályokban is, a gyerekek sokszor nem gyereknek néznek ki, hanem minifelnőttnek, ami nem hiszem, hogy jó.

Persze van olyan ország, ahol 13 évesen valaki középiskolás, de ott az általános is előbb kezdődik.

2021. jún. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki érik egy tempóban. Pl 6.ban még imádtam az általános osztályomat, és nyolcadik ám jutottam oda, hogy bár szeretem őket, ideje tovább lépni.
2021. jún. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Azért, mert nem mindenki gimnáziumban fog továbbtanulni. Ilyen egyszerű.
2021. jún. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön mi hetedikben kezdtük a gimit és előtte ugyanúgy 6 évesen kezdődött az általanos iskola.


6 év általános után jött 6 év gimi.


6-18 éves korunkig jártunk iskolába.

2021. jún. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!