Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az egyetemen az irodalmat...

Az egyetemen az irodalmat oktató tanárom miért volt lekezelő? Más is ilyen?

Figyelt kérdés

Idegennyelvű tanszék, a nő se magyar. Irodalmat oktatott és, bár nem hülyézett le minket nyíltan, ha azt mondtuk egy novella olvasása után, hogy ez-vagy az miatt mást gondolunk a műről és az üzenetéről és nem azt szajkóztuk, amit a szánkba akart ragni, mindig megállt egy pillanatra, döbbenten nézett, majd azt mondta, hogy "Ooookééé!" És egy "jól van, ugorjunk" arckifejezéssel ment tovább az anyagban.


Én pl elmondtam, amikor egy íróról tanultunk, aki híres volt a hazájában, hogy én pár dolgot nem szeretek a könyveiben és a tanárnő kitért a hitéből.


A nő csak azokat tartotta szimpatikusnak, akik csillagos ötösre megtanulták azt, amit tanított és/vagy egy rugóra járt az agyuk, nem kedvelte a gyengébb képességű hallgatókat meg azokat, akik másképp gondolkoztak, mint ő.


Érdekelne, hogy más is tapasztalt ilyent az egyetemen?


2021. jún. 8. 06:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle tanár van.

Az egyik a gondolkodást díjazza, a másik a magolást.

2021. jún. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemi tanárokra jellemző szokott lenni a felsőbbrendűségi tudat, noha a való életben vagy a versenyszférában teljesen életképtelenek lennének.
2021. jún. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metionin ***** válasza:
100%
Van ilyen. Én pont az ellenkezője vagyok, amikor irodalmat oktatok (szintén idegen nyelv tanszék) mindig a hallgatók véleménye érdekel és kritikát várok tőlük, nem magolást. Kifejezetten kérni szoktam, hogy azt is emeljék ki, ami nem tetszett az adott műben.
2021. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok tanár ilyen felsőbbrendűnek képzeli magát, egy picit felhígult ez a szakma (is). Régen sokkal komolyabbak voltak a tanárok és valóban hivatásnak tekintették a munkájukat. A mai gyerekek is mások úgyhogy biztos nem könnyű azt aláírom.
2021. jún. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen tanárom, van egy 'ez is hülye' vigyorgása, amivel fogadja a válaszainkat, nagyon kellemetlen. Legtöbbször olyan gondolatmenetei vannak, mintha direkt azt akarná éreztetni, hogy nála gondolkodóbb ember nem él a földön.
2021. jún. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!