Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A legtöbb 16-19 éves középisko...

A legtöbb 16-19 éves középiskolás diák, júniusban ahogy végetér a tanév, rögtön elmegy diákmunkára? Vagy azért pihennek néhány hetet és csak utána?

Figyelt kérdés
2021. jún. 29. 03:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Amikor én ennyi éves voltam, kétszer voltam csak dolgozni, összesen 11 napot. Szerintem a nagy többség nem megy dolgozni. Nem olyan régen bevezették ezt az 50 órás közösségi szolgálatot. Inkább ezt akarják letudni a diákok.
2021. jún. 29. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
38%
Én online oktatás alatt is dolgoztam 4 órában. Ahogy véget ért a tanév, következő héttől kezdtem is 8 órában.
2021. jún. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
11%
Én amikor gimis voltam akkor próbáltam nyár elején letudni a diákmunkát június-júliusban aztán augusztusban jöttek a fesztiválok és a nyaralás. Esetleg annyi hogy a tanév vége után pihentem otthon egy hetet. A legtöbb ismerősöm is így csinálta, mivel augusztusban nyár végén szokott több program lenni. Aztán ha valakinek júliusban van programja, nyaralás stb akkor biztos inkább augusztusban megy diákmunkázni
2021. jún. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
11%

Én már teljesen belekavarodtam😅 Most a diákmunkára vagy a közösségi szolgálatra gondolsz?

A diákmunkáért pénzt kapsz és nem kötelező, a közösségi szolgálat pedig kötelező és nem kapsz érte pénzt.

2021. jún. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
66%
Én anno akármikor akartam diákmunkázni már júniusban fullon volt minden meló. Aztán bekerültem egy ilyen szövetkezethez mint ügyfeles, akkor megtudtam mi a rendszer. Gyárba a legtöbb helyre 18 éven felüli mehet, meg kasszázni is. Az árufeltöltésre már sokszor név szerint kérték azokat, akik már májusban bedolgozták magukat. Sokszor a szerencsén múlt, hogy valaki épp munkához jutott, pl egyik reggel szóltak, hogy új helyre keresünk diákot, pl csomagolni, kb 1 órán belül már meg is volt rá a létszám egész hétre, így meg se kellett hirdetni. Voltak olyan melók is, ahova lasszóval alig lehetett embert találni, pl kukorica címerezést nem nagyon akarta senki (mondjuk meg is értem). Volt aki csak hostess vagy szórólapos munkát akart, na azok kb dolgoztak 1 vagy 2 napot egész évben. Régen a sparban volt kóstoltatás, de oda is megvolt a fix ember hónapokra előre. Igazából, aki elmúlt 18 és szinte bármit elvállal, az talál melót nyáron is, de a legtöbb 16-17 éves elég válogatós, meg lehetőségük sincs túl sok. ha munkát is találnak jobb letudni június-júliusban és akkor augusztus ott van szabadon pénzt költeni.
2021. jún. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a legtöbb középiskolás diák nem diákmelózik a nyáron. Én sem voltam soha, illetve az osztályomban és a környezetemben sem volt rá példa. Ennyi idősen nehéz normális munkát találni, mert az idősebbeket jobban preferálják és vidéken élünk, itt pl. tipikus nyári munka volt a címerezés (csak a franc se akar a tűző napon a melegben nyakig felöltözve mászkálni a kukoricában vagy éppen vihar után a dagonyában botladozni). Valamint jóval előre kell gondolkozni, mert elfogynak a helyek.
2021. jún. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
14%
A legtöbb nem dolgozik semmit, mert a szülők megengedhetik. Persze aztán nem gondolnak bele, hogy ezek olyan értékes tapasztalatok, amik a jövőben segítenék őket... másik nagyobb csomqg csak pár hetet, alkalmat vállal, amolyan bulipénzt összeszedni. És csak egy szűk réteg az, aki végigdolgozza a nyarat.
2021. jún. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom mi értékes tapasztalat van abban, hogy végigdolgozza a gyerek a nyarat valami kulimunkában, mert a diákmunkák nagy része az.
2021. jún. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
36%
8-as mert megismeri jobban magát és felszedhet bizonyos skilleket, pl monotóniatűrés, türelem, emberekkel való munka. Tapasztalatnak nem rossz, mert ha kikerül később az életbe, akkor legalább ennyit be tud írni az önéletrajzba, hogy van némi munkatapasztalata. Nem utolsó sorban jobban megtanulják értékelni a pénzt, ha maguk keresik meg.
2021. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ezt mind később is meg tudja tanulni és a pénz értékét sem csak így lehet megérteni.
2021. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!