Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Akik 17 évesen érettségiztek,...

Akik 17 évesen érettségiztek, mert júliusban, augusztusban vagy szeptember elsején születtek és hat évesen kezdték a sulit, nem volt furcsa, hogy ilyen fiatalon kikerültetek a nagybetűs életbe?

Figyelt kérdés

Én 7 évesen kezdtem az iskolát, évet ismételtem kilencedikben, illetve ötosztályos nyelvi tagozatra vettek fel az új gimiben ahová átmentem miután megbuktam, tehát 6 év alatt végeztem el a gimit, 20 évesen ballagtam, utána töltöttem be a huszonegyet, szóval 21 voltam, mire leérettségiztem.


Ezt nemrég írtam egy kérdésnél és előjöttek az emlékek, hogy pl ott voltam a régi osztályom ballagásán (az egyik rokon anno az évfolyamtársam volt), akkor voltam 18 és az járt a fejemben, hogy mennyire nem lennék még felkészülve a nagybetűs életre. (Persze 20 éves koromban meg már alig vártam, hogy végre elmenjek a gimiből. :D).


Most eszembe jutott, hogy van, aki 17 évesen kapja meg az érettségi bizonyítványt és sokkal fiatalabb, mint én voltam, amikor azon filóztam, hogy de jó, hogy még maradok a gimiben.


Innen jött a kérdés - nektek nem volt így furcsa, hogy 17 évesen elmentek a gimiből? Nem féltetek? Mihez kezdtetek? Egyetemre mentetek vagy kitanultatok egy szakmát vagy dolgozni mentetek, esetleg még pihentetek?


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is!


2021. júl. 12. 00:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
18 voltam. Egyetemre mentem. Alig vártam már, hogy továbblépjek a gimiből, pedig alapvetően jó hely volt, de úgy éreztem, bőven elég volt már belőle...
2021. júl. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

“vagy szeptember elsején születtek és hat évesen kezdték a sulit”

Azok az emberek már évvesztesek.🤔


Én januárban születtem, 6 év 8 hónaposan kezdtem a sulit, és 18,5 évesen kaptam meg az érettségim.


Az egyik barátnőm húga pedig június közepén született, így épphogy 6 évesen kezdte a sulit, és az írásbelin még 17 volt, a szóbelin 18. Utána elment 1 évet szakmára, és mostmár dolgozik. Nem származott belőle hátránya, pedig mindig ő volt a legfiatalabb.

2021. júl. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Vannak országok ahol már 16 évesen kikerülnek az iskolából, pl Singapore, és a többség 19 éves korára már elvégez egy politechnikumot vagy 20 éves korára egyetemet. Teljesen jól működik, jóval előbb állnak talpra, nem húzódik a végtelenségbe a gyerekkor, a nők értelmes időben el tudnak menni szülni, és a férfiak meg jóval előbb teremtenek egzisztenciát.
2021. júl. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az volt furcsa, mikor anyu jött velem az egyetemre beiratkozni 🙃

Októberben töltöttem a 18-at, és ugye a beiratkozáskor senkit nem volt jogom aláírni.

2021. júl. 12. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2, nem évvesztes feltétlenül. Én októberi vagyok, és szeptemberben suliba mentem, hat éves korom előtt.
2021. júl. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor te koraérett lehettél. Nekem is volt egy októberi születésű osztálytársam, de az anyja tanár volt, aztán kisírta, hogy vegyék fel a gyerekét. Amikor az érettségire meg a felsőoktatásba jelentkeztem még nem voltam 18, de áprilisban betöltöttem, szóval az érettségit már felnőttként kaptam meg. Amúgy a legtöbb ember továbbtanul valami szakmát vagy egyetemre megy, ott meg nem nagyon számít mennyi idős vagy, nekem is volt elsőévesként 25 éves csoporttársam, aki akkor kezdett.
2021. júl. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
16 éves vagyok most tettem előrehozott érettségit, a többit jövőre. Egyetemre tervezek menni, ezért egyáltalán nem érzem, hogy hamar kikerülnék az életbe, sőt 22-23 éves koromig még kb tanulni fogok, utána kezdődik csak a munka világa, ha egyáltalán addigra lesz lehetőség arra, hogy az ember jól elhelyezkedjen a szakmájával és nem kell éveket kajtatnom, hogy felvegyenek valahova.
2021. júl. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nem jellemző, hogy valaki 17 évesen teljes érettségi bizonyítvánnyal befejezte a középiskolát, a másrészt inkább 21-22 évesen kerülnek ki az emberek az életbe, mert akinek van esze, az továbbtanul vagy szakmát vagy diplomázik az meg +3-4 év. Ma egy érettségi szinte semmire se elég.
2021. júl. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt találom problémának, hogy ennyire "divat lett" hogy 7 vagy majdnem 8 évesen küldik a gyerekeket 1-be, aztán jönnek az 5 éves gimik, és akkor 21 évesen ott tart a fiatal, hogy van egy érettségije, ami ma már nem igazán elég.

Én igaz 18 évesen érettségiztem, utána dolgoznom kellett, hogy tudjak egyetemre menni, és így elég sokára jutottam oda, hogy el tudjak indulni az életben...

De ebben nyilván az iskolarendszer hibás, hiszen talán olyannak kéne lennie már az első osztalynak, hogy be lehessen íratni az átlag hatevest.

2021. júl. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én pár nappal az érettségi előtt töltöttem be a 18. életévemet, volt olyan osztálytársam, akinek pont az egyik vizsga napra esett az érettségije. Érdekes téma, de szerintem nem a kor határozza meg, hogy ki mennyit éretten indul a nagybetűs életbe. Ismerek olyat, aki 19 évesen is azt állítja, hogy nem áll készen, pedig év vesztes volt. Ellenben van 20 éves osztálytársam, aki meg feszülten kezeli a témát, és már szinte zavarja, hogy ennyi idősen a 18 évesekkel együtt kell elindulnia.
2021. júl. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!