Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeptemberi kezdettel érettség...

Szeptemberi kezdettel érettségizek. Érdemes már elkezdeni a felkészülést? Emeltezek magyarból és történelemből. Szeptemberben nyelvvizsgázok. Nyilván tanulom a nyelvet a nyáron. (:

Figyelt kérdés

2020. jún. 16. 15:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudtam az őszi érettségi október középén kezdődik. Én is akkor fogok érettségizni, matekból emeltezem. Én május óta szinte napi rendszerességgel tanulok pár órát, konkrétan szabad az egész nyaram, időpocsékolás lenne nem tanulással eltölteni. Szerintem mindenképp kezdj el tanulni!!
2020. jún. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
*tudtommal
2020. jún. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Mármint úgy értem, h szeptembertől végzős vagyok és nyilván ezzel jár az érettségi is. (:

Elnézést, ha félre értelmezhető volt.

2020. jún. 16. 16:39
 4/23 anonim ***** válasza:
86%
Még hagyd. A nyelvre összpontosíts! Bőven ráérsz, mi januártól készültünk, de becsülettel, minden érettségim 90+ % lett.
2020. jún. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Gratulálok! (:
2020. jún. 16. 17:27
 6/23 anonim ***** válasza:

Én is végzős leszek. Ősszel érettségizem angolbol (most mentem volna, de ugye nem lehetett), mellette teszek belőle egy felsőfokút. Németből középfokúzom, novemberben szalagavato. Év végén pedig 5-ből érettségi, angolbol szintemelőzni fogok.

Szerintem bőven ráérünk ezekkel majd szeptembertől foglalkozni. A nyelveket gyakorlom én is, de a többit nem kezdem el. Szerintem tegyél te is így!

2020. jún. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Talán még azt is megjegyzem,hogy jogi szakon szeretném folytatni a tanulmányaim. (:
2020. jún. 17. 10:28
 8/23 anonim ***** válasza:

"angolbol ... teszek belőle egy felsőfokút. ... Év végén pedig ... angolbol szintemelőzni fogok"

Ennek mi értelme? Ha felsőfokút fogsz tenni már mostanában, akkor miért nem egyből emelt szintre mész?

2020. jún. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Az az értelme, hogy a bizonyítványomba a középszintű kerül, ami várhatoan közel 100%-os lesz, legalábbis remélem. Ebből fogják számolni az érettségi átlagomat. Az emelt szintűről pedig tanúsítványt kapok. Gondolom, az azért valamivel rosszabb lesz. Az emeltből fognak pontot számolni, de az érettségi átlag számolásánál a közepet veszik figyelembe, ez az értelme.

Tudom, hogy az angol nyelvvizsgáért már nem jár pont, de egyrészt elvárás a suliban, másrészt én is kíváncsi vagyok, milyen lesz. Most nem nagy energiabefektetés, miért ne csináljam meg?

2020. jún. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Én se látom értelmét középfokút is tenni, ha valaki felsőfokú nyelvvizsgát tesz, dehát ki tudja mik a szándékai... :) De lehet így manőverezik, hogy egyetemre a legjobb pontszámmal juthasson be. Sok a lehetőség.
2020. jún. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!