Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen nyelvet tanultál az...

Milyen nyelvet tanultál az iskolában?

Figyelt kérdés
Szeretted? Szívesebben tanultál volna mást? Ha igen, melyik nyelv lett volna az? Hasznát veszed? Most szívesen tanulnál más nyelvet?

2021. júl. 15. 10:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Angol, C#
2021. júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Orosz, angol
2021. júl. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Németet és eleinte utáltam, angolos akartam lenni. Meg mindig is tetszettek a szláv nyelvek, meg a francia, a finn is, stb. és valami nyelvi szakra akartam menni gimibe, de a szüleim nem engedték. Végül németből nagy nehezen lett egy középfokú nyelvvizsgám, aztán lényegében magamtól megtanultam angolul kb. 2 év alatt filmekből meg játékokból, stb. és közben a németet meg nem hasznàltam és elfelejtettem, így angolul, amit soha nem is tanultam a suliban, jobban beszélek, mint németből, amiből nyelvvizsgám is van. Ha lenne időm meg energiám, megtanulnék pl. oroszul vagy franciául.
2021. júl. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Orosz, angol.

Orosz: utáltam a tanár miatt, pedig nagy kedvvel futottam neki. :)

Lehet egyszer még megtanulok, de most más nyelvet tanulok épp (német).

Angolt szeretem, természetesen hasznát vettem már. Nyitottam bankszamlat angollal, voltam angol interjún, angol nyelvű képzésen és angol munkanyelvu környezetben.

2021. júl. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Angol és német. Mindkettőnek napi szinten hasznát veszem.
2021. júl. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Angol, német.
2021. júl. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Angolt tanultam iskolában, de a magyar oktatás kimerült abban, hogy az amúgy soha nem használt igeidőket próbálták belém verni, így nem tudtam igazán megszeretni/ elsajátítani, de mivel az angol alap, így muszáj volt. Többnyire sorozatokból, filmekből, külföldi cikkekből tanultam meg. Mivel sokat olvasgatok angolul így hasznát veszem, illetve néha kell kommunikálnom külföldi partnerekkel a munkahelyemen.


Ezenkívül spanyolul próbálkozom mostanában, mint autodidakta.

2021. júl. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
Román, angol és német... Habár ez utóbbit inkább csak tanították :))
2021. júl. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Metionin ***** válasza:
77%
Általánosban 4. osztálytól németet, nagyon jó voltam benne de nem szerettem. Gimiben hozzájött az angol de sajnos nagyon szar tanárom volt, csak egyetem alatt tanultam meg rendesen. A németem több mint 10 éve csak passzív, az angolt napi szinten használom. Ezen kívül tudok még finnül ami a munkámhoz kell, valamennyit észtül és svédül, utóbbit ősztől tervezem felfejleszteni, mert tök jól ment, csak 1 év után megszűnt a kurzus ahová jártam.
2021. júl. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
67%
Joruba, tuvalui és angol
2021. júl. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!