Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha ti nem iskolában hanem...

Ha ti nem iskolában hanem önerőből tanultatok idegen nyelvet, akkor milyen lépésekben tettétek, hogy fogtatok neki? Mennyi időbe került míg folyékonyan beszéltétek?

Figyelt kérdés
2020. márc. 4. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Youtube könnyen gyorsan angolul videok


Pl netflixen angol sorozatot neztem. Olvass angol konyvet es szotarazd kozbe ha nem erted

2020. márc. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elsősorban a legtöbbet emlegetett módszer, a feliratos filmek nézése vált be. Emlékszem, hetente néztem az akkori kedvenc sorozatom aktuális részeit, magyar felirattal, és szinte észre sem vettem, úgy ragadt rám a legtöbb kifejezés, szó. Egy idő után már angol felirattal néztem filmeket, majd teljesen elhagytam a feliratokat. Sokat olvastam könyveket is, eleinte főleg egyszerűbb nyelvezetű, olvasmányos regényeket, amiket előtte már olvastam magyarul is, így össze tudtam hasonlítani a fordítást az eredetivel. Engem érdeklő cikkeket, dalokat, filmeket fordítottam a szabadidőmben, elkezdtem történeteket írni angolul, találtam magamnak angol nyelvű "penfriend"-et, akivel szintén sokat tudtam gyakorolni - a legtöbbet mondjuk tagadhatatlanul a film/sorozatnézés segített. Folyékonyan, bár még hibákat ejtve nagyjából 1 év után tudtam beszélni, de akkor már elég jól értettem mindent, rendesen, elbizonytalanodás nélkül nagyjából 2 évbe telt, ha jól emlékszem. Utána meg csak fokozatosan fejlesztettem magamat, egyre komolyabb szövegekkel, tananyagokkal, stb.
2020. márc. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

Angol tanárhoz mentem. Önállóan legfeljebb fordítani tanulsz meg, beszélni nem. Nem, nem fogsz, mivel nincs senki, aki rád szólna, hogyha rosszul beszélsz, stb.

Jó ideje már nem tudok járni hozzá, meg is látszik a beszédemen.

2020. márc. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!