Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Testnevelést oktató tanárok...

Testnevelést oktató tanárok meg TÁNCTANÁROK, ti mennyit és mit esztek egy nap és hogyan pihenitek ki magatokat tekintettel arra, hogy akár napi 6-8 órát is mozogtok? Használtok valami gyógyászati segédeszközt, hogy ne fájjon semmitek?

Figyelt kérdés

Pl a tánctanárok, ha délután egytől este hétig tartanak órákat, akkor 6 órán keresztül mozognak, ugrálnak.


A tesit oktató tanárok is ott vannak héttől háromig, utána még edzést is tartanak.


Érdekelne, hogy hogyan érik el, hogy ne érezzék úgy magukat, mint akit megvertek és, hogy mennyit esznek, hogy ne égessenek el minden kalóriát, amit bevisznek.


2021. júl. 16. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki rendszerese mozog, akkor NEM fáj ettöl semmije és nem érzi magát összetörtnek!

Másrészt meg annyit esznek, amennyit kivánnak, ez azért még nem az aktív sportoló kategória!

2021. júl. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Pl a tánctanárok, ha délután egytől este hétig tartanak órákat, akkor 6 órán keresztül mozognak, ugrálnak."

Hogy tessék? 7 évig táncoltam és nagyon meglepően tesi órára is jártam, de egyik tanár sem csinált ilyeneket, nagyjából csak ülve vagy állva nézték, ahogy mi mozgunk.

Egyébként még igaza van az elsőnek, nem is értem a kérdést, ugyanazt eszik mint egy irodista vagy mérnök, ehhez nem kell speciális étrend. :D

2021. júl. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A tánctanárok nem táncolják végig az órát?


Buta kérdés tudom, de sosem volt igazi táncórán, és úgy képzelem el, hogy a tanár mutatja a táncmozdulatokat, a tanítványok utánozzák és együtt ugrálnak és érdekelne, milyen egy táncóra.


Mint pl a neten is van ilyen zumba meg más is aminek K betűvel kezdődik a neve, de nem emlékszem mi az, de a tanár a tanulókkal együtt ugrabugrál.

2021. júl. 16. 19:17
 4/7 A kérdező kommentje:
Mármint videók vannak a neten.
2021. júl. 16. 19:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én balettoztam, nem zumbáztam, az igaz, de az én tanárom annyit mozgott, hogy minden órán megmutatott 1 új mozdulatot., pedig egy teljesen fitt, edzett nő volt.

De egy táncórát ne úgy képzelj el, hogy minden órán új mozdulatokat, pózokat tanulunk, hanem keményen gyakoroljuk mi, táncosok a koreográfiát, a tanár meg nézi, hogy ki hibázik egy székről a sarokban (mondjuk mi versenyekre meg előadásokra jártunk).

Előtte bemelegítés, abban a tanár szintén nem vesz részt, vagy amikor gyakorolni kell valamit, akkor azt gyakoroljuk, de a tanár nem száll be, csak oldalról irányít minket.

2021. júl. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
98%
Haha! Én még tesitanárt nem láttam mozogni, pedig volt pár :D
2021. júl. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

A tesitanárok napi elfoglaltsága az, hogy sétálgatnak a pályán/tornateremben a szájukban egy síppal, s nézik hogy a diákok hogy fussák ki a belüket is.


A tánctanár is meg csak egyszer megmutassa, hogy mit kell csinálni, aztán szenvedjenek ott a szerencsétlenek, s ő csak néz.



Egy átlagos gimis többet mozog egy nap mint egy tornatanár és egy tánctanár együtt.

2021. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!