Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan kell kezelnie a tanárna...

Hogyan kell kezelnie a tanárnak azt, ha egy diák szerelmet vall neki?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a tanárnak szimpatikus egy diák, sőt még a kedvencei között is van, erre kiderül róla, hogy vonzódik hozzá.


Ha a diák közeledni kezd, a tanár nyilván el fogja utasítani.

Arra lennék kíváncsi, hogy a továbbiakban, hogyan viszonyulna hozzá?

Durvább fellépést alkalmazna (ha igen, mit?),felajánlaná a segítségét, vagy elmagyarázná neki, hogy amit érez, az csak fellángolás vagy ilyesmi. Esetleg elkerülné őt a továbbiakban?

Melyik a legreálisabb?


Felnőttkorú lenne mindkét személy a könyvemben.

Ez a véleménykutatás azért kellene, mert szeretnék egy reális tanári viselkedést visszaadni.


Az érdekelne leginkább, hogy szerintetek a közvetlen tanárok, hogyan kezelnének egy ilyen szituációt?

Főleg egy olyan diákkal kapcsolatban, akit egyébként kedvelnek.


Eddig vegyes véleményeket kaptam az ismerősöktől, de akinek esetleg több tapasztalata van a témában, szívesen elolvasnám a válaszát. De akárkiét szívesen fogadom. :)



2021. júl. 31. 09:18
A kérdező szavazást indított:
Próbálja kerülni a diákot.
Leül vele beszélgetni, segít kezelni a helyzetet.
Durvább fellépést alkalmaz, akkor is, ha kedveli a diákot. ( pl.igazgatósághoz fordul, megfenyegeti a diákot.
Egyszerűen nemet mond és úgy tesz, mintha nem történt volna semmi.
65 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Mindenféleképpen le kellene ülnie beszélgetnie néhány percet a diákkal a tanárnak - véleményem szerint - egy ilyen helyzetben. Lényegében értésére kell adni a diáknak, hogy rendezett családi hátteret, megélhetést ezért normális ember nem áldoz be, - még ha kölcsönössé is válnának az érzelmek, sem járható út a tanár-diák kapcsolat, - tehát békéljen meg a gondolattal, hogy az általa vázolt érzelmi kötődés viszonzás nélkül marad. Amennyiben a diák nem mutat hajlandóságot arra, hogy ezt megértse és elfogadja, úgy kísérletet kell tenni a diák másik, azonos képzést nyújtó osztályba átsorolására, ennek megoldhatatlansága esetén pedig - bár nem nagy örömmel, - el kell tanácsolni a tanulmányok folytatásától zaklatás, összeférhetetlenség miatt. -Nem fejezheti be a tanár egyetlen diák viselkedése miatt a többi diákjának oktatását, - ezt azért lássuk be, hogy nincs arányban! Döntést kell hoznia a diáknak, hogy mennyire fontosak számára a tanulmányok befejezése, - amennyiben eljut a zaklatás szintjére a történet!
2021. júl. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Hát, nekem volt tanár ismerősöm (fiatal, jófej tanár bácsi, természetesen sok lány odáig volt érte), ő egy kis iskolában tanított, az nyilván más, mint ahol többszáz diák van, talán ezért is, ő többnyire megpróbálta ezt a beszélgetős dolgot. De ez inkább ilyen barátkozás jellegű volt(az ő részéről persze nem volt szerelem), nem annyi, hogy leültek és megbeszélték. Én ezzel nem értettem egyet, túlzásnak éreztem, mikor mesélte. Itt 7.-8.os vagy gimis korosztályról volt szó.


Szerintem a legreálisabb az lehetne, főleg felnőtteknél, hogy pár szóban, nem bántóan, megbeszéli vele a dolgot, utána úgy tesz mintha nem történt volna semmi.

2021. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

És a megbeszélés alatt konkrétan mit kell érteni? Elmondja a tanár, hogy mi lehet ennek a következménye, vagy miről beszél úgymond?

Illetve, ha a tanár is érez valamit (nem szerelmet, csak vonzalmat), akkor nehezebben megy egy ilyen beszélgetés?

2021. júl. 31. 10:11
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Volt már több hasonló élményem tanárként, gimis és egyetemi kontextusban is. Súlyosbító tényező, hogy nem vagyok idős, és a fiatalabb korosztály sincs ellenemre amúgy. De saját diákkal / intézményből sosem kavarnék senkivel, nagyon égés és szakmailag vállalhatatlan. Ha hasonló történt, pl diáklány egy programon tapadt és közeledett, olyan uzeneteket kuldott, vagy ilyesmi akkor ignoráltam/hideg voltam. Ha ilyen vallomás tortenne, ami azert nem tul realisztikus, akkor hasonloan tennék, szakmai kapcsolatra nem lenne hatással, de rövidre zárnék minden kozeledesi kiserletet.

Erettsegi után egy évvel pedig dobjon egy uzit, ha még mindig bújkál benne.:D

2021. júl. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Ja, hogy könyvet írsz, tök jó!


Én azt írnám, hogy a diák nagyon teper, hogy jó legyen abból a tantárgyból. A tanár ezt értékeli. Aztán jön a színvallás. A tanár udvariasan elutasító, saját érzéseiről nem beszél.

Pár év múlva a diák a tanársegédje lesz, és addigra rendbe is tudja rakni a saját rajongó érzéseit, rájön arra, hogy egyszerűen csak nagyon felnézett arra az emberre. Aztán együtt dolgoznak, és sikeres lesz általuk a tanszék :D


Bocs, számomra ez az ideális :)


De ha drámázni akarsz: a tanár nehezen törik meg ugyan, de végül belemegy egy viszonyba. Kirúgják, a diák tovább tanul máshol, elfelejti a tanár, aki pedig azon kesereg, hogy a francba, feladtam egy csitriért mindent... :D

2021. júl. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Amennyiben jóba vannak, akkor kiröhögi, és nemet mond.
2021. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Jó ha annyira komolyan gondolja akkor nem röhögi ki.
2021. júl. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
De ha komolytalan a tanuló és ismerik egymást, akkor igen.
2021. júl. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A tanárnak le kell ülnie a diákkal és el kell magyaráznia, hogy ennek milyen következményei lehetnek. Gyereknek is sokkal jobb érzés, hogy nem egy nemet vág az arcába a tanár, hanem emberszámba veszi és megbeszéli vele.


Mondjuk a gyerek reakciója is kétesélyes, vannak érzékeny kamaszok, akik ezt tragédiának élik meg vagy egyszerűen nem értik meg, hogy a nem az nem, de ők úgyis kifogják ezt nőni addig is meg tartania kell magát a tanárnak ahhoz, hogy ezt egyszer megbeszélték és, ha ő emberszámba vette a tanítványát, akkor legyen szíves a tanítvány is emberszámba venni őt.

2021. júl. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Senior Séf ***** válasza:
76%
Noha egyetemistaként csak óraadó tanár voltam, velem előfordult ilyen. Leültem a kiscsajjal, és megpróbáltam megértetni vele, hogy bármennyire azt hiszi is, ez még messze nem szerelem.
2021. aug. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!