Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért bántottak a suliban?

Miért bántottak a suliban?

Figyelt kérdés
Nem csináltam semmi bántot! Mégis bántott az egyik osztályából, egy lány és egy fiú! Miért tették?

2021. aug. 1. 16:46
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Most a kérdés az, hogy téged, vagy engem miért bántottak? Azt, hogy téged miért bántottak, így ismeretlenbe megmondani nem tudom. A saját esetemet tudom. Volt egy dagadt zsarnok gyerek az osztályomban, aki kipécézett magának, mert kisebb és soványabb voltam, aztán ellenem hergelte a többi osztálytársamat is, hogy közösítsenek ki. 7. és 8. osztályban ez kiegészült azzal, hogy csapatostól elkaptak és puszta szórakozásból ájulásig vertek. Sok mai napig tartó lelki és testi sérülést szenvedtem akkor. Ma is terápiákra járok ez miatt. De héj! Ha nagyon bántanak, nekem bármikor írhatsz privát üzit! Legalább tudjuk, hogy nem vagyunk egyedül. Egy nap talán közös erővel fel is léphetünk ez ellen a "bullying"-nak nevezett jelenség ellen.
2021. aug. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 4. osztályban elég pösze voltam és ezért a kisebbségi osztály tagjai állandóan megkerestek, körbevettek és a hangomon/beszédemen szórakoztak..az se segített, hogy következő évben (mivel festették az iskolát) átmentünk a szakmunkásba (ilyen gyűjtőiskola volt/van) ahol mivel keményebb arcok voltak meg úgy idősebbek is ezért méginkább eldurvult a helyzet, de verés soha nem volt. Még az volt a szerencse, hogy délután 4-re mentünk hogy elkerüljük őket, de nekem így is betett. Ezt követte bár év depresszió amikor még megszólalni se mertem családon belül sem. Voltam ezidőalatt több pszichiáternél de nem használtak. Mire középiskolába mentem, valamennyire sikerült összekapnom magam (nagyrészt egyedül) és elhatároztam hogy szerzek barátokat és leszek valaki. Csak mivel szociális képességeim nem nagyon voltak és látszott is hogy nagyon görcsösen akarom az osztály menőbb tagjai közreműködésével (mivel sokszor hülyére vettek) egyfajta osztály bohóca lettem úgy 9. és 10.-ben. De ez a két év úgy rátette az i-re a pontot nálam hogy az utolsó 2 évet se tudtam élvezni még akkor sem mikor már normálisabbak lettek.
2021. aug. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2021. aug. 1. 18:17
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
néha a saját defektusunkat nem észleljük vagy csak később vesszük észre. Vannak akik túl pörgősek, vannak, akik túl dicsekvőek, vannak,akik túl borongósak, vannak, akik nem tudják mikor kell abbahagyni a segítségkérést, mert már úgy tűnik, hogy kihasználják a másikat, vannak, akik túl hangosak vagy a viselkedésük infantilis.
2021. aug. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
de van olyan is, hogy a bánatlmazó magával nincs megelégedve és utálja ha más boldog úgy ahogy van, ezért támadja.
2021. aug. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is a csendesebbek, visszahúzódóbbak közé tartoztam, és sajnos sosem tudtam kiállni magamért. Az osztály keménymagja pedig ezt nagyon hamar összerakta. Hátam mögött beszéltek ki, 3 "menőbb" lány gyakran kinevetett mindenféle ürüggyel.

Az osztály több, mint fele olyan általánosból jött, ahol nagyon erős volt az angoltanítás, ezáltal ők nagyon ügyesek és büszkék voltak. Én hiába voltam gimi előtt a legjobb angolosok közt, 3 igeidőnél és az alapigéknél többet nem is tudtam. Szomorú, de összefüggő szöveget sem tudtam alkotni angolul. Emiatt is elég sok összesúgás, kinevetés volt eleinte.

Aztán túlzásba vittem a segítőkészséget, mindent, legyen az házi, jegyzet, szégyenszemre néha dolgozat is, odaadtam első szóra. Ha pedig mégsem, akkor ment persze a kibeszélés, vagy mézes-mázas beszéd.


Ezek miatt pedig még inkább bezárkóztam, ezzel egy újabb indokot adva a piszkálásra. Végül ~2 év után betelt a pohár és bár hallottam, de többet nem érdekelt és nem jelentett semmit sem, amit rólam mondtak. Néha segítettem még, de már korántsem annyit, mint rég.

2021. aug. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

Mindenkivel sima átlagos dolgok történtek, és csak ők érezték rosszabbnak. Kivéve az #1-est, őt tényleg komolyan bántották.

Egy átlagemberrel bárhol megtörténik, hogy összesúgnak, ha nagyon balf*szkodik. Aki ezt nem dolgozza fel, az egy csicska.


#1 a te eseted viszont nagyon szomorú.

Legközelebb ha meg akarnak verni, védekezz, inkább te verd meg őket, mimthogy agyonverjenek.

2021. aug. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2021. aug. 2. 00:28
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
Ezért is b*sz fel, amikor sokan röhelyes f*szságokra hivatkozva mondják mennyire bántalmazták őket, pedig semmi bántalmazás nem is történt. Akit meg tényleg bántalmaznak és megvernek, az meg meg se szólal.
2021. aug. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Lelki bántalmazás igenis valós dolog, és nem csak a fizikális "verziója" létezik. Az első is lehet súlyos, és okozhat maradandó gondokat.
2021. aug. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!