Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az online oktatás eredménye a...

Az online oktatás eredménye a sok buta gyerek. Ezt várjátok annyira?

Figyelt kérdés

Természetesen tele az oldal a "Mikor lesz online oktatás újra?" kérdésekkel. Beleolvasgattam néhányba. Az egyik komment:

"Igen, a legnehezebb félévem jön, a hetedik a nyolcból (csak azért lesz nehéz, mert ötödik féléves tárgyaim lesznek, mert csak most tudom őket felvenni egy kis bukás miatt). Tudásom zéró, mert az egyetemet A-tól Z-ig szétcsaltam, így nem tudnék érvényesülni és kifogok bukni. Tudom a sok kárörvendő mondjuk ennek örülne."


Az ilyenek nem szégyellik magukat? Vagy azt, hogy semmit nem tanulnak otthon? Ezt kell várni annyira? Lassan annyi a lemaradás, hogy behozni sem lehet. Ismerősöm gyerekei általános iskolások. (4. és 5. osztály) 2 éve kb semmit nem tanulnak. A szülők is beleuntak a végére, mert a gyerekek csak küszködtek otthon. Le is maradtak. Sokszor diktálták nekik a dolgozatok megoldásait, hogy haladjanak. Gondolom máshol is ez van. A nagyobbak meg nyilván végig csalnak.

Ez mire jó?



2021. aug. 16. 08:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy általánosítás. Lehet hogy ezen az oldalon ilyenek vannak, de én csak olyan egyetemistákat ismerek akik rettegnek attól, hogy újra online oktatás lesz. Megviselte őket, hogy otthon kell lenni, hogy nincs közösség stb. Nyilván így a tanulás is nehezebb. Csalni élőben is lehet és sokan szoktak, ez mindig is így volt, nem a világ vége.

Gondolom gimiben és kisebb korban is a legtöbben visszavágynak a közösségbe és csak kevesen gondolkodnak úgy, mint amit felvázoltál.

2021. aug. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

#1: Igen, mondjuk ezen az oldalon nem sok olyat olvasni, hogy szívesen mennének vissza. Én mikor egyetemre jártam, szerettem a társaságot. Megbolondultam volna otthon évekig.

Illetve saját jegyzetből szerettem tanulni.

2021. aug. 16. 08:23
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Először is egyáltalán nem mindenkinek lett lemaradása az online oktatás miatt. Pl. tesóm két gyereke közül az egyik egyetemen befejezte a második évet, a másik most érettségizett. Mindegyik tanult tisztességesen.

Másrészt teljesen mindegy, melyik diák mit akar. Ezek a döntések a járványügyi helyzettől függnek, és akik döntenek, azokat nem fogja érdekelni, hogy Jóska otthon szeretne heverészni, mert lusta, Pista meg azért szeretne otthon lenni, mert betegesen introvertált.

A diákok vagy a szülők annyira se tudják ezt befolyásolni, mint az időjárást.

2021. aug. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%
Az megvan, hogy az egyetemista nem gyerek?
2021. aug. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
#4: Az megvan, hogy a kérdés leírásában gyerekekről is írtam?
2021. aug. 16. 08:50
 6/19 A kérdező kommentje:

#6: Nyilván te fogod eldönteni. A magadfajta dühöngővel van tele az oldal. Nevetséges. És neked mi a sajàt érdeked? Hogy évekig ne tanulj, és otthon ülj a négy fal közt?


Fel nem tudom fogni, hogy valakik arra vágynak, hogy újra legyünk bezárva és haljon meg sok ember a vírus miatt, legyen munkanélküliség. Csak mert otthon akartok dögleni. Sok esze van az ilyeneknek. Normális ember szabad életre vágyik. Mint a vírus előtt.

2021. aug. 16. 08:55
 7/19 anonim ***** válasza:
47%

"ne tanulj, és otthon ülj "


És mi összefüggés van a kettő között, hm? elárulod??


Én 2x mentem neki a nyelvvizsgának (angol felső) és nem jött össze.

A karantén alatt összekaptam magam és hajrá! meglett.

tessék. 4 fal és egy felsőfokú angol.

Hm?

Hozzászólás?

2021. aug. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%

Akkor mondom másképp kérdező. A selejt, akinek a szülei is selejtesek, kihullanak. Én el nem tudtam volna képzelni, hogy anyám, vagy nagyanyám nem néz a körmömre.

Manapság ahol csak van a gyerek, meg mindent megengednek neki, nyilván buta és demotivált marad.

2021. aug. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
#8: Ebben is van igazság.
2021. aug. 16. 10:08
 10/19 anonim ***** válasza:
31%
Az lesz buta és demotiválatlan akinek nem engednek meg semmit.
2021. aug. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!