Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » PTE kollégium megéri?

PTE kollégium megéri?

Figyelt kérdés

Én az ország másik feléből írok konkrétan de érdeklődni szeretnék, hogy milyen esélyeim vannak a koleszba bekerulni illetve van e esélye annak hogy egyedül legyek egy szobába. Ha nincs akkor viszont kérnék ide egy szobatársat aki 2 év múlva tervez Pécsre menni egyetemre.

Milyen a kolis élet Pécsen és ez éri e még jobban vagy egy albérlet.:))

Koszi a válaszokat előre is :)



2021. aug. 19. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Koli nagyon olcsó. Albérlettel össze sem hasonlóítható. Természetesen nincsenek egyágyas szobák. Ez nem hotel.


Én Jakabhegyiben voltam. Akkor újították fel, kb 10 éve lehetett. Elfogadható lett. Ott 3-an voltunk/szoba, és 2 szoba egy blokk. Tehát 6-an juttok egy kis konyha+wc+fürdőre. Sokkal jobb, mint a legtöbb koli, ahol emeletenként van egy közös konyha, meg egy közös (koedukált) zuhany. Szóval a Jakabhegyi koli nagyon jó. Főleg az tetszett benne tényleg, hogy a blokkok miatt nagyon.zárt, és nimcs közösködés. Introvertáltként nagyon jó, hogy csak 6 embert kell megszoknod, meg néha az áthívott haverokat. De a lényeg, hogy este mindig tudtam aludni, nem volt zavargás.


Ez a koli TTK-hoz tartozik, ahhoz van közel (5-10 perc gyalog). Jó lenne, ha írnád, hogy hova vettek fel, mert pécs szerte vannak kolik és karok, képzések.


2 év múlva, amikor mindketten ugyanoda jártok majd, akkor kérhetitek magatokat közös szobába. Ennek nincs akadálya.

2021. aug. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Pécsen kimondottan megéri a kollégiumot választani és én mindenkinek ezt ajánlanám. Egyrészt az anyagiak miatt, mert a legdrágább koli 17.475 forint, a többi ennél mind olcsóbb. Másrészt pedig szerintem a kollégiumok elhelyezkedése (kb. mindegyik valamelyik kar közelében van, de amúgy szerintem nem olyan nagyon nagyok a távolságok és pl. én sem a karomhoz legközelebbi koliban laktam), kialakítása, felszereltsége stb., is teljesen jó. Nincsenek egy ágyas szobák, mindegyik koliban van min. 1 szobatársad, de szerintem ez teljesen vállalható és nem jelent nyomorgást. Én Szántós voltam, ott laktam blokkban (ez olyan mint amit az első írt, csak mi négyen voltunk a blokkban, tehát ketten-ketten laktunk egy szobában és volt saját fürdőnk, konyhánk) és laktam külön szobában is (egyszer ketten és volt saját fürdőnk és konyhánk, egyszer pedig szintén ketten és csak a konyha volt a sajátunk, a fürdő a folyosón volt). Én csak egy negatívumot tudnék felsorolni és az az, hogy (a Szántóban legalábbis) nem nagyon volt meg az az igazi kolis feeling, nem volt egy kialakult közösség, közös helyiségek, programok stb. és én erre vágytam volna, nekem ez hiányzott. A szobatársaim is mindig ismeretlenek voltak, más szakokra jártak, keveset találkoztunk stb., tehát így velük se nagyon barátkoztunk össze. Viszont amúgy van lehetőség szobát/blokkot foglalni, ha vannak kolis ismerősök és egy koliba kerültök, illetve nyilván nem mindenki igényli azt, hogy legyenek programok stb. Összességében pozitív véleményem van a koliról.

Engem idén (három év után...) nem vettek fel kollégiumba, így albérletbe megyek. Azt kell mondanom, hogy ha nem az a fő szempont, hogy csak minél olcsóbb legyen, akkor szerintem nagyon nehéz jó albérletet találni. Nagyon sok a lepukkant, szoci, elhanyagolt stb. lakás, és ezt az árak sokszor nem tükrözik mert kb. mindent ugyanannyiért akarnak kiadni legyen az bármekkora, legyen bárhol, bármilyen állapotban. Én végül 115 ezer forintért találtam egy két szobás lakást, ahova majd költözik mellém egy lakótárs (szintén ismeretlen, csak nyilván sokkal több mindenben függünk egymástól mint a koliban, így igazából ezt is negatívumnak mondanám). Szerintem akinek van lehetősége kollégiumba menni, annak ezzel ajánlatos élnie is :)

2021. aug. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a válaszokat

Amúgy AJK ra mennék:)

2021. aug. 19. 16:17
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Ha AJK-ra mész akkor elsősorban a Jakabhegyit, másodiknak a Boszorkányt, harmadiknak pedig a Szántót ajánlanám, távolság és komfort alapján is ilyen sorba állítva😁 Mindegyikben blokkos felosztás van, és szerintem jobbak mint a legtöbb pesti koli. Pontszámítási rendszert itt találod [link]

a kitöltési útmutató alatt, és 30 pont felett már esélyes hogy bekerülsz😁

2021. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ÁJK-hoz a Szalay van legközelebb.
2021. aug. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja tényleg, valamiért én az ÁOK-ra gondoltam 😅 ÁJK hoz valóban a Szalay (Univ) van csak közel.
2021. aug. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!<3
2021. aug. 24. 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Szociális helyzet számít elsősorban.


Aki azt hiszi, válogathat a koleszok közt, téved, örül majd, ha egyáltalán felveszik valamelyikbe!

2021. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jaj nem hiszem még nem is akarok válogatni csak érdekelt. De ha a város másik végében lévő koliba kapok helyet akkor meg inkább megyek albiba szóval nem gond csak kérdeztem <3


Köszönöm szépen:)

2021. aug. 26. 20:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!