Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van itt olyan ember, akit...

Van itt olyan ember, akit felvettek a PTE-re és kapott kollégiumot?

Figyelt kérdés

Most kaptuk meg az elutasító határozatot, indoklás nélkül.


Ezek szerint 3 megyével odébb lakó embernek, jó pontszámmal, nem jár kollégium.

A család össz jövedelme 3 emberre kb. 238 000 ft, csak sajnos ez mind

hivatalos.


Nem haragszom én senkire, csak kíváncsi lennék, hogy milyen háttérrel lehet bekerülni? Egy átlagos jövedelmű családnak érdemes-e egyáltalán pályázni?


Ismerősi körben 460 meg 480 ponttal, meg gerincsérvvel lettek elutasítva emberek.


2021. aug. 25. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
PTE-i ismerősöm mondta, hogy valószínűleg az online oktatás miatt utasítanak el. Nem lehet tervezni, hogy jelenléti vagy online lesz októbertől, úgyhogy készülnek erre az eshetőségre is. 1 hónapra meg felesleges beköltözni.
2021. aug. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

???

Akkor 1 hónapra vegyünk ki albérletet?


Lehet, itt is a feketén dolgozó szülők gyerekei a befutók...

2021. aug. 26. 06:44
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

Nem értem ezt az online oktatásos indoklást... Eleve miért lenne októbertől online? Ki mondta ezt? Pont, hogy azt hallani, hogy nem készülnek semmilyen lezárásra/bezárásra. Vagy akkor nálatok zárva marad a kollégium? Mert ez az indoklás, hogy "1 hónapra minek beköltözni" ez bármilyen hallgatóra ráhúzható, pontszámtól és anyagi körülménytől függetlenül. És ha októberben mégse zár be, akkor októbertől megengedik a költözést?

De még ha be is zárna, amíg jelenléti oktatás van, abszolút indokolt a kollégium. Max egy hónap múlva kiköltözés, ha úgy alakul.


Kérdező, semmi fellebbezési lehetőség nincs?

2021. aug. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Engem 400+ km-rrel, normális jövedelmű családdal, 390 pontos érettségivel és semmilyen betegséggel vettek fel az egyik PTE-s koliba.
2021. aug. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3-asnak köszöm a választ, nem ismerjük a szempontokat, fellebezni viszont 08.31.-ig lehetne


A tippem: oltottakat vettel fel.

Oltott, jó jövedelmű családból származó ismerősök lányát felvették.

2021. aug. 29. 17:31
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Engem is oltottak.
2021. aug. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, és kellett valahol megadnod az adataid között, amikor jelentkeztél és töltötted ki a papírokat, hogy be vagy-e oltva? Mert nekem ez gyanús.

Ha nem, akkor

1. honnan tudná a kollégium?

2. amúgy is mi közük hozzá?

2021. aug. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es, nekem nem kell megadnom semmit az oltással kapcsolatban. Szerintem se tudhatnák, elvégre egy hallgatókból álló bizottság végzi az egészet.
2021. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!