Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szokás még manapság is, hogy...

Szokás még manapság is, hogy a tanárok kiosztanak egy-két nyaklevest?

Figyelt kérdés
ápr. 27. 09:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Elvileg nem szokás. Ha mégis, akkor azt jelenteni kell.
ápr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk igen. Tudnak róla, mint az igazgató mint a szülők.

Tockost szokott adni a tanárúr, illetve füllhúzkodást , azoknak a fiúknak akik szemtelenek!

ápr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szolovjov ***** válasza:
43%
Így kéne hogy legyen, de utána rögtön megy az ajvékolás. Meg a rokonság 5 BMW-vel balhézni ahelyett hogy megnevelnék a purdét.
ápr. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
2,a lányoknak mért nem húzzák meg a fülét?
ápr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
Már egy jó ideje nem lehet ütni ezeket a neveletlen kis szarháziakat, meg is látszik a viselkedésükön. Mi még megvoltunk ruházva rendesen!
ápr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos, ma már a tanárt csuknák le érte. Pedig 1-2 gyereknek nem ártana...
ápr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
A bántalmazás sosem lehet eszköz a gyereknevelésben!!! Sem szülő m sem gyerek részéről. Azzal egyetértek, hogy sok gyerek neveletlen és ez a szülők hibája, ezért ezt adott esetben a szülőkkel kell megbeszélni. Ha meg nem olyan a szülő, akkor a pedagógus kompetenciákkal kell eredményt elérni. Jaaaaa, hogy erre meg a pedagógus nem képes?! Nem véletlenül került a szakma a béka s@gge alá! Aki nem fektet bele energiát, csak másokat okol, az ne csodálkozzon! Írom ezt mint pedagógus! Van jó pár év mögöttem, sok kollégám volt már. Lehet fújolni, meg lepontozni, de ez sajnos így van!
ápr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*Sem szülő sem *pedagógus részéről (bocs az elírásért)
ápr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
7, én is pedagógus vagyok. Te is tudhatod, mennyire eszköztelen a pedagógus. Amerikában bent lehet tartani a rendetlenkedőket tanulószobában a suli után vagy kizárni bizonyos időre. Nálunk nem. Itt beírsz egy intőt és nem történik semmi. Hivatalosan a jegyekkel sem lehet fegyelmezni, de sok esetben az az egyetlen eszköz, hogy lefelelteted a rendetlenkedőket, már ha olyan iskolában tanítasz, ahol érdekli a jegy és nem jön a népes család vagy éppen az ügyvéd anyuka számonkérni, hogy hogy gondoltad te azt a rossz jegyet. Mindamellett helyes, hogy nem lehet megütni a gyereket, de más, hathatós fegyelmezési eszközre szükség lenne. Pl teljesen feleslegesen osztjuk a magatartás, szorgalom jegyeket, egy vicc. De ha lenne kötve hozzá valami, pl számítana a felvételinél vagy egyes állami támogatásoknál, stb, vagy x számú intő felett a családvédelmisek rászállnának a szülőkre, lehet, hogy lenne valami haszna.
ápr. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ahová az én fiam jár, ott a jegyekkel próbálnak fegyelmezni, vagyis a magatartás jeggyel. De ezt sem lehet, mert ha atanár képtelen a gyerekekkel bánni, meg úgy egyszerűen szar tanár, akkor csak a bizonyítványát rontja el, és elkönyvelik a gyereket minden szarnak.... Ha viszont lenne normális kommunikácíó gyerekek és a tanárok, meg szülők között, akkor minden más lenne! Nálunk alig lehet beszélni a tanárral, ha kérdezünk valamit kb örüljünk, hogy nem sértődik meg és nem mond fel... Ezzel szidnak egyes cuppanós szülők! Kronkrét eset, nekem megmondták, hogy nehogy kérdezni merjek, mert felmond a tanár! Január óta nincs infó arról, hogy mi-mikor lesz... Szülőin megmondta, hogy kiirja az osztálykirándulás, meg egyéb szülőin elhadart dolgokat, azóta sincs infó... Majd az osztálykirándulás előtt 2 nappal kiírja, hogy ja, holnapután mennek valahová valamikor... Ha meg kérdezel... Te vagy a szarszęmét...

Szóval ez a dolog oda-vissza kellene működjön... Helyette a gyerekem van megbélyegezve...

Az én fiam pl olyan, hogy hangos, harsány az orgánuma, ami szó szerint zavarja a tanárt, ezt meg is mondta az első évben. Tavaly elküldte nevelési tanácsadóba, ahol leírták, hogy a tanárnak le kell foglalni a gyereket, mert azért zavarja az órát, ficereg, nyüzsög, mert egyszerűen unatkozik... Pár perc alatt készven, és utána ficereg a padban, amíg a többiek dolgoznak... Elő van írva neki, hogy stress labda adható a kezébe, szék helyett labdán ülhetne... Na, ehelyett, a tanár álandóan büntet. Volt olyan, hogy szegény gyerekem sírva jött haza, mert miközben evett valamit a sarokban a tanár megbüntette, mert egy hasonló ruházatú gyerek egy másik helyen rosszalkodott... Szóval igazából ez nagyban tanár függő is, hogy hogyan bánik a gyerekekkel, és milyen fegyelmezést használ. Van akinek egyszerűen nem megy a gyerekekkel bánni dolog... Már úgy vagyok vele, hogy mindig azt mondom a fiamnak már csak 2 hónap, bírd ki, már csak egy évet lesz veled, bírd ki... Aztán imádkozom, hogy kapjon egy olyan tanárt aki végre megszeretteti vele az iskolát... El se tudo képzelni, mi lenne, ha lehetne verrni a gyerekemet. Már krokodilbőrt növesztene, mert nem tudja megfegyelmezni a tanár... Amikor lehetett volna, nem váltottunk iskolát, most meg már nem látom értelmét, mert tudom milyen nehéz beilleszkedni... 😞

ápr. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!