Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kinek hogy telt, az első nap...

Kinek hogy telt, az első nap az iskolában?

Figyelt kérdés
Mik történtek veletek? Miket csináltatok? Minden rendben ment?

2021. szept. 1. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem tom', nem emlékszem, 31 éve volt.
2021. szept. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú ez nagyon ciki én véletlenul felloktem a tanárno ovodás kisfiát azota sem felejtette el mármint a gyerek
2021. szept. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Én voltam az elso aki rossz fát tett a tuzre az osztalyomból
2021. szept. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
1: Based
2021. szept. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Én azt mosolyogtam, hogy láttam az utcán diákot aki feketébe volt öltözve, de szép ruhába, tehát, mintha temetésről jött volna. :D
2021. szept. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem volt olyan rossz, bár kicsit unalmas
2021. szept. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mise után rögtön hazamentem. Úgy tudtam, hogy csak a tankönyvekért mennek el ma, de mert azokért én pénteken megyek, mert nincs bérletem (nem is lesz, nem használnám, suli közel van), és nem akarok megszakadni. Kocsival elhozzuk (egyébként jó ha 2 angol tk-t használunk, szóval értelme se sok, mindegy). Szóval én ennyit olvastam az osztálycsoportban. Erre... padtársam írja, hogy dehogyis, először kb 20 percre visszamentek a suliba gyors osztályfőnökire, aztán mentek a könyvekért. Szóval igazolhatok le egy egész napot, mert 20 perc ofőn nem voltam, úgy, hogy a lényegi része csak az órarend volt, amit beküldtek a csoportba. Ami változás történt, azt pedig órarendben látom, hogy pl: magyart más tartja.


Emellett, az is írta a padtársam, hogy az ofő megnézi majd, hogy ilyen hozzáállással milyen érettségim lesz. Na ez felhúzott. Én tök nyugisan, abban a hitben indultam haza, hogy ők már csak a tankönyvekért mennek, mert ennyit láttam a csoportban, amikor követtem a beszélgetést és vissza is néztem, hogy jól írjam fel. Na mondjuk, az ofővel egyébként se kedveljük egymást túlzottan. Élvezni fogom, amikor jó érettségit hozok össze.


Amúgy a kedvem a béka segge alatt. Utolsó évem, már nagyon elegem van az egészből. Egyetemre vagy máshova akarnék menni, hogy tovább tanuljak, nem ezeket a xarokat tanulni, amiket a kutya nem kérdez életem során, mégis a jövőm függ tőle. Rendben, hogy tanuljunk róla, legyenek ismereteink, de az, hogy a jövőm a tét, nem tetszik.


No mindegy... egy év, azt csak túlélem, aztán soha viszont nem látásra mindenkitől.

2021. szept. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6-án lesz😎. Estigmi🤷‍♂️
2021. szept. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Talán a kérdező a mai (khm, tegnapi...) napra gondol, erre sajnos nem tudok válaszolni, ugyanis nekem utoljára 2016-ban volt "első nap a suliban", ekkor voltam 12.-es.

Első óra: tanévnyitó ünnepség az udvaron, utáltam, mert ragaszkodtak az ünneplőhöz (öltöny, hosszúnadrág) annak ellenére, hogy az utóbbi években szeptember elejére is megmaradt a 30-35 fok, nem úgy mint idén. Meg úgy alapból hülyeségnek tartottam mindig is a tanévnyitót. Az ünnepség után átöltözés.

Második-harmadik óra: ofővel órarend, házirend és társai

Negyedik-ötödik óra: szaktanárokkal a tanév/követelmények átbeszélése, esetleg egy kis év eleji ismétlés. Ha közvetlenebb tanár volt, akkor végigmentünk, hogy ki, hol járt a nyáron.

Első nap 12-kor elengedtek mindenkit, csak 5 óra volt megtartva. Délután pedig csavarogtam, vagy mamámhoz utaztam el, kihasználva, hogy első nap még nem adtak házit, és ez a másik 179 alkalommal biztos nem lesz így (gyk: 180 napos a tanév), este pedig hazatérés. De tény, hogy vártam már minden évben a sulikezdést.

2021. szept. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7 ne aggódj, hamar elrepül az idő.


Tudom, vannak az idegesítő tanárok, akik 20 erc hiányzás után verik az asztalt, aztán mondhatsz akármit, nem hallják meg, mert csak az a fontos, hogy ők a tanárok és nekik persze mindig igazuk van... persze ha valaki a wcben láncdohányozik, azt nem veszik észre, ha arra ér be, hogy kollektíven vernek egy gyereket, azt egy humoros megjegyzéssel letudja, ha valaki seggrészegen osztálykirándul az elkerüli a figyelmét, de, ha egy nem keménygyerek nem nyalja a fenekét, akkor rögtön megalázza, beszól neki.


Hogy én hányszor kaptam meg az ilyen tanároktól a magamét, közben meg a bagós-drogos gyereknek meg modnták, hogy szeretik őt...


Az vigasztaljon, hogy április 29-ig kell kibírni, utána nem tartozol a sulihoz, tehát az ofődnek semmi beleszólása sem lesz abba amit csinálsz.

2021. szept. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!