Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Sokan miért mennek el Budapest...

Sokan miért mennek el Budapestre egyetemre és laknak albérletben, ahelyett hogy maradnának egy vidéki egyetemen és lehetnének bejárósok/kollégisták és nem kéne albérletet fizetniük?

Figyelt kérdés

2021. szept. 5. 19:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Budapesten is van kollegium.
2021. szept. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sok szak csak egy-két helyen indul.
2021. szept. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mégis egy csomóan albérletben laknak. Bp-n sokkal nehezebb kollégiumba bekerülni.
2021. szept. 5. 19:10
 4/15 anonim ***** válasza:
99%
Mindenkinek a saját döntése, hogy hol és hogyan szeretne élni. Egyébként a "vidéki" egyetemeken tanuló hallgatók is egyre inkább választják az albérletet, mert lassan az igényes kollégiumi szobák ára vetekszik egy lakás bérleti díjával. Azonkívűl pedig többen vágynak az önállóságra. Ha valaki azt választja, hogy 30 éves koráig otthon lakik a szülőkkel, hogy félre tegyen, lelke rajta. Mások viszont szeretnének hamarabb önállósodni, ezért albérletbe költöznek barátokkal. Valamint Budapesten lényegesen több a munkalehetőség, pezsgőbb a fiatalok számára az élet. Itt nincs szerintem rossz döntés, mint mondtam, mindenki azt választja, ami szerinte neki a legjobb.
2021. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
99%
Én ugyan nem Budapesten mentem először egyetemre, de másik városban, mint amelyikben laktam, főleg azért, mert meg akartam tapasztalni az önálló létet, nem otthon akartam lakni, mint egy gimis.
2021. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Három dolog. A harmadik lesz a lényeg.


Egy: vidéken se könnyebb kollégiumba bekerülni. Azok kapnak kollégiumot, akik hátrányos helyzetűek, alacsony jövedelműek és nem engedhetik meg maguknak az albérletet. Sőt még közülük se jut mindenkinek hely. A legtöbb kollégiumba túljelentkezés van.


Kettő: nem mindenki képes kollégiumban élni. Valaki sokkal jobban tud úgy tanulni és pihenni, ha nem 3-2 idegennel vagy összezárva egy kicsi szobába, hanem van saját személyes tere.


Három: semmi közöd hozzá, hogy más emberek hol laknak és miért.

2021. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
99%
Gondolom, egyetem után Budapesten szeretnének munkát találni, elhelyezkedni és ha szerencséjük van, ezt már a gyakorlat ideje alatt megtehetik.
2021. szept. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok még egyetemista, de például, nekem most már évek óta egyik nagy álmom, hogy az ELTE-re járjak majd.

Másrészt, le lehet pontozni, de nekem nem a kedvencem Magyarország vidéki része, egész eddigi életemben itt éltem, meguntam. Valahogy mindig vonzott a nagyváros, Budapest pedig világváros, főváros és megvan a kellő élet is ott.

Egyébként meg ott is lehet kollégistának lenni, én azt tervezem. De sosem értettem azokat az embereket, mint pl. te, akiket ennyire érdekel, hogy másik mit mért csinálnak, vagy így rá akarják másokra erőltetni az ő nézeteiket.

2021. szept. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

A kollégiumot én se értem, hiszen Budapesten is vannak kollégiumok.


Én szimplán el akartam költözni a szüleimtől, kíváncsi voltam a budapesti életre, illetve egyedül ott indult a szakom az országban.

2021. szept. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
98%

Nagyobb önállóságra, szabadságra vágynak, ki akarják próbálni, milyen a fővárosban élni. A képzési kínálat bővebb, a legnagyobb presztízsű egyetemeink Budapesten vannak, több a lehetőség, könnyebb munkát találni.

Kollégiumba meg mindenhol nehéz bekerülni.

2021. szept. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!