Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kollégista vagy albérletben...

Kollégista vagy albérletben élők! Őszintén, nálatok mennyire általános dolog hogy elhanyagoljátok a lakást és nem takarítotok? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt kellemes csalódásom ilyen téren. Rossz, vagy mégrosszabb körülményeket tapasztaltam mindenhol, mintha az lenne hogy az anyuka kitakarított eddig mindenki után, és most hogy nincs mellettük, maguk nem csinálják meg a (nekem legalábbis) alapvető dolgokat. 22/F
2017. jan. 12. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Amikor kolis voltam volt olyan szabály, hogy minden reggel felseprés, felmosás, rend rakás suli előtt, pontozták a szobákat és ha kevés pontotok lett nem kaptatok délután kimenőt.

Most hogy már 4 éve lakok külön nagyjából tűrhető a helyzet, főleg hogy hozzám költözött a rend mániás párom. Igaz nem viszem túlzásba: ha a sarokban porcicákat látok felsöprök felmosok. Ha látom hogy a mosó víz már megfogta a kádat kitakarítom, elmosogatni mondjuk van olyan hogy csak 3-4. napra sikerül amikor már kicsit büdös, van amikor egyből elmosogatok főzés/evés után. Szerencsére kicsi lakásom van és ha jön valaki fél óra alatt kipucolom. Nincs akkora hűdenagy rend és tisztaság, bár otthon még ekkora sincs anya nem gyakran szokott takarítani csak ha már tényleg bomba robbanásra emlékeztet a konyha. Úgyhogy én otthon sem éltem úgy hogy anya mindig kitakarított helyettem.

24L

2017. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kollégiumban soha nem rakok rendet. Nem azért mert rendetlen vagyok, hanem mert csak 1 hetet vagyok ott. Arra a kis időre meg felesleges. Mondjuk én levelezős vagyok. Ha nappalis lennék biztos másabb. Ki van osztva, hogy mikor melyik szoba takarítja a konyhát stb. Egyébként meg takarítónők takarítanak.
2017. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
3 évig voltam koleszos. Első évben 1 hülye lakótársam nem takarított, mi igen. Másodéven (más lakók) mindannyian takarítottunk. Harmadikban... az volt a legnagyobb katasztrófa. Hülyelány kiszórta az ételt a szoba közepére, nem takarított, nem vitte ki a kukát... Úgy nézett ki a szobánk, mint valamiháborús övezet, ez az igénytelen disznó lány miatt. A közös helyiségek pedig... a mélyszegények putrija különb!!!
2017. jan. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Én albérletbe lakok. Nálam nem szokott rendetlenség lenni mert nem szeretem hála istennek a csaj akivel együtt bérlünk is ilyen mert én nem tudom mit csinálnék ha minden szanaszét lenne. Ennek ellenére megértem hogy ha valaki egyetemista+dolgozik és rumlit hagy mert nem mindenkinek van kedve takarítani ha hazaesik este.
2017. jan. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

5 évig laktam albérletben, minden évben mással.

1. volt osztálytársnőm: nem takarított soha, mosogatni néha

2. 2 lány lakótárs. Aránylag rend volt, mosogatni az egyik sosem mosogatott

3. fiú lakótárs. Ő nagyon rendszerető volt, sosem volt probléma, mindig el volt mosogatva stb stb.

4. egyik legjobb barátnőm. Ritkán takarított a aközös tereket, mosogatni 1-2 naponta mosogatott, kukát sosem vitte ki

5. 2 idióta lány + az egyik barátja. Egyik sem takarított soha semmit. Én csináltam mindent, szellőztettem, mert hagyták, h az egész ház bepenészedjen.


Szóval változó. 25/l

2017. jan. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 Változó, de azért többnyire elkeserítő. Én fél évig voltam 2 volt osztálytársammal, ott nem volt egyedül semmi gond, persze néha nem mosogattunk el, de egy házibuli után ki volt takarítva közösen minden.

Párszor voltam egy barátom koleszában, szenny, mocsok, büdösség mindenhol.

Húgomék kollégiumában szintén.

Most ősztől egy először kiadott albérletben kezdtem, a tulaj olyan állapotban adta át, hogy enni mertem volna a wc-ről. A srác két lakótársam annyira igénytelen és retkes volt, nem részletezném mert elfogadhatatlan volt a hozzáállásukkal együtt, eljöttem (konkrétan mind a kettő kijelentette hogy nem hajlandó takarítani).

Most ahol vagyok a srác rendes, elmosogat és nem hagy maga után mocskot, viszont maga a lakás látszik hogy talán évek óta nem volt rendesen kitakarítva, ezért nem is őt hibáztatom mivel új lakó ők is, de el tudom képzelni mit művelhettek itt az előzők.

2017. jan. 12. 17:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1. év: 3 ágyas szoba: Mindhárman takarítottunk, mondjuk az egyik lány nem olyan sűrűn, de azért ő is.

2. év: 3 ágyas szoba: ketten takarítottunk, a 3. lány nem, de ő nem is nagyon volt a szobában

3. év: 2 ágyas szoba: Én takarítottam csak

4. év: 2 ágyas szoba: időnként a másik lány is takarított, de szemetet már nem sűrűn vitt ki, a takarításnak nem képezte részét nála a konyha

5. év (jelenleg): 7 kis szoba+közös tér, fürdő: A szobában egyedül vagyok, magamnak takarítom. A közös helységeket kb 3-an vagyunk, akik rendszeresen takarítjuk.

2017. jan. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak az nem tesz rendet, aki helyett anyuka eddig kitakarított, hanem az se, akit eddig anyuka "hatalmi" szóval kényszerített a takarításra. Sok szülő elköveti azt a hibát, hogy nem alakítja ki a gyerekben a belső motivációt egy rakás dologra, csak kívülről kényszeríti, fenyegeti, nyaggatja. Így aztán a gyerek amikor elkerül otthonról már nem csinálja azt, amit addig, ugyanis megszűnt a külső kontroll, a nyaggatás, fenyegetés, az erő, ami miatt eddig csinálta, belülről meg nincs motivációja. Ez nekik is rossz, mivel a saját kárukon tanulják meg a dolgot és kínkeserves, mire rászorítják magukat és kialakítják ezeket a szokásokat elölről.
2017. jan. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Albérletes vagyok, nálam mindig patent rend van. Szeretek takarítani, ha stresszes vagyok, ideges, mérges, akkor takarítok, ezen kívül szeretem, ha rend van nálam. Akárki átjön, mindig megjegyzi, hogy úristen milyen rend van. Nálam a bögrék meg a könyvek is szín szerint vannak elrendezve, és idegbajt kapok, ha valami nincs a - szerintem megfelelő - helyén :D

Egy ideje egyedül lakok, max akkor van kicsit szanaszéjjel a lakás, amikor az összes szabadidőmben tanulok, pl vizsgaidőszakban, vagy ha sokig kell laborban lennem.

Én is laktam másokkal, én is láttam rossz példát bőven, mindenkivel vitatkoznom kellett, mindenki után takarítanom kellett, sz-r volt. Persze, makacs vagyok, megcsinálhattam volna azt, hogy jó, gyerekek, akkor én se takarítok, aztán majd meglátjuk, mikor rohadunk bele a retekbe, de b-sszus attól még én is ott laktam, és én utálok retekben lakni, szóval inkább megcsináltam, meg b-sztattam őket és hisztériáztam :D És most nem arról van szó, hogy én vagyok OCD tisztaságmániás, mert tisztában vagyok vele, hogy kimaxolom a tisztaságmániás fogalmát ( :D ), hanem alapvető dolgokra gondolok, hogy pl a lakótársam ne kenje a hüvelykúpját az étkezőasztalra (megtörtént eset :D ), vagy ha főz, akkor mosogasson el maga után, vagy vigye le a szemetet, ha megtelik a zsák, ne várja már meg, míg én megcsinálom.

2017. jan. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!