Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanári/oktatói pálya egyfajt...

A tanári/oktatói pálya egyfajta "mentsvár" sok nárcisztikus,rosszindulatú embereknek?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételeknek,persze.

Baráti társaságomban gyakran felhozzuk az egyetemi éveket.Nem diplomáztam olyan régóta,hogy ne emlékeznék rá.


Ahova én jártam (Budapesten) voltak érdekes dolog.

Volt egy oktató, aki nagyon szadista volt.Érthetetlenül magyarázott, a jegyzetei is érthetetlenek voltak, csak a saját metódusait fogadta el vizsgán, ugyanazt az eredményt másként, nem.Vizsgán nagyon szívatta az embereket.Még a legjobbak sem mentek át elsőre.


Rengeteg panasz volt rá a diákok részéről évek óta,sőt más oktató is kritizálta.A HÖK ment a rektorhoz,hogy csináljanak vele, valamit.Évekig ez ment, de az egyetem körömszakadtáig védte azt az oktatót.

Aztán, kapott egy olyan diákot, akinek az egyik szülője, nagyobb valaki a politikában.Államtitkár vagy hasonló.Na, vele is elkezdett szívózni, ki is rúgták utána a tanárt, csak nem értem miért kellettek hozzá évek, meg egy államtitkár gyereke.



A másik szintén, nálunk volt.Ő is rosszindulatú volt, de egy fokkal jobb, mint az előbbi.

Őt viszont este kifigyelte pár diák ás ráijesztettek meg megfenyegették.A diákokat eltanácsolták, a tanár viszont 90 fokot fordult, teljesen normálissá, korrekté vált.



És mennyi ilyen oktató van még.


2021. szept. 15. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Azért az egyetemi oktatók elértek valamit, nekik magas fokozatú diplomájuk van. Általános iskolában rosszabb a helyzet, ott már lassan tényleg ott tart a dolog, hogy bárki besétálhat az utcáról tanítani. Egyes tanárokra rengeteg a panasz, amit hallván nem is értem, hogyan kaphatott tanári diplomát. Vagy ezek szerint amióta én jártam egyetemre, annyira lesüllyedt a színvonal, hogy oda is bárki mehet oktatni és mindenkinek kiszórják a diplomákat? Az én időmben még meg kellett szenvedni érte, aki csak bulizni járt egyetemre kihullott hamar.
2021. szept. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Nem.

A tanári pálya jelenleg azoknak való, akik semmihez sem értenek, viszont nagyon mazohisták, és meg tudnak élni szinte a levegőből is.

Mondjuk jóginak vagy fakírnak ideális.

2021. szept. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Régen az volt, de manapság csicskába tesz a gyerek.
2021. szept. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

Jelenleg csak az megy tanárnak, akit nem vettek fel kukásnak (mert az többet keres).

Pár igazi tehetségen kívül, akik hivatástudatból vannak ott, jelenleg csak az alja emberek mennek oda, bagóért, csicska munkára (nagyon rossz körülmények közé).

Egy nemzetet így lehet igazán hatékonyan tönkretenni.

2021. szept. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Egyetemk tanár vagyok, de nem magyar intézményekben, mert a hazaiak elég kontraszelektáltak. De mindenhol van néhány rossz tojás, ez alapján kár ítélkezni. A probléma egyik gyokere, hogy az egyetemi tanárokat senki nem tanítja meg tanítani. Én amikor a doktorit kezdtem (amerikai egyetemen) ott 2 éves oktató kurzusaink voltak, vizsgával, meg minden. Itthon a phds juliska kezébe nyomják a krétát, aztán hadd szóljon, Prof Béla pedig valami 1996os slideok előtt motyog a 400 fős eloadoban.
2021. szept. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Ez azért érdekes, mert három diplomám van és 9 év alatt nem találkoztam egy olyan oktatóval sem, aki örömét lelte a hallgatóság szivatásában. Ne haragudj, de szerintem ez csak valami dedós teória a főgonoszról, ami valamiért megmaradt általános iskolából néhány éretlen ember fejében.


Azt elismerem, hogy voltak oktatók (nem sokan), akik nem voltak korrektek feltétlenül és nem tudtak megfelelően tanítani annak az elvárásnak megfelelően, ami a számonkéréseken megjelent náluk.


Azt is elismerem, hogy nagyon sok általános iskolai tanár egyszerűen alábecsüli a gyerekeket, túlszabályozza, túlfélti őket, ami tűnhet lenézésnek. Én is lenézésnek éltem meg, hogy beszedték a füzeteinket, hogy megnézzék, rendesen jegyzetelünk-e vagy mikor az arcomba hajoltak, hogy ne bambuljak, hanem figyeljek. Valójában csak nem hitték el rólam, hogy a saját módszereimmel és szokásaimmal is tudok hatékony lenni és vagyok már annyira felnőtt, hogy tudjam, mi a jó nekem (és nem az, ami szerintük jó). Mondjuk sok gyereknek valóban szükség volt ilyen szintű szabályzásra, annyira fejletlen/életképtelen volt és annyira nem tanították meg akkoriban a szülei tanulni meg boldogulni, szóval elfogadom.


Én nem tartom magam birkalelkűnek, mégsem volt soha egyetlen konfliktusom sem oktatóval. Soha nem voltam olyan, mint körülöttem néhány ember, aki csupasz valaggal, érettségivel berobog az oktatóhoz és nekiáll fellengzősködni meg kötekedni. Pedig ha valakinek nekem lehetett volna követelőzni, lévén fizettem azért, hogy megtanítsanak és nem ingyen tanultam a végén már. De egyszerűen sok ember nem elég intelligens ahhoz, hogy belássa, akár igaza van, akár nem, itt elsősorban azon áll minden, hogy mennyire tudsz tisztelettel beszélni, mikor ismered fel, hogy valamit fölösleges erőltetni és hogy mennyire tudsz alkalmazkodni olyan dolgokhoz is, amit nem feltétlenül tartasz következetesnek. Mert tudod, rangban még mindig ő van magasabban és még mindig rajta múlik, hogy kapsz-e diplomát vagy sem.


És ha majd alkalmazott leszel, ugyanilyen lesz a főnököd is. Vagy vállalkozóként az ügyfeleid.


Szóval én nem tagadom, hogy vannak ilyen oktatók is, de egyrészt, sokkal több ilyen főnök van, mert bejön egy nagyon fontos tényező ott, amit profitnak hívnak és ez sokkal több emberből hozza ki az aljast, mint egy olyan ember esetében, aki a kutatásra tette fel az életét (azért kell tanítania is) és mellé alul is van fizetve. Ezekben az emberekben legfeljebb frusztráció van, de legtöbbjük azért alázatos. És legtöbbjüket az akasztja ki igazán, ha a hallgatóikban nincs alázat.


Én azt tapasztaltam, hogy arányaiban 10x több a semmitérő, önérzetes diák, aki csak fenyegetőzik meg jön a jogaival akkor is, mikor két bekezdéssel lejjebb írja a tvsz, hogy nem jogos a rinya. Rengeteg ember hiszi azt, hogy neki jár a papír és hogy aki nem adja könnyen, az őt szivatja. Rengeteg embert láttam fenyegetőzni meg olyan emaileket írni, hogy szégyelltem magam, ha az évfolyamra hivatkozott a delikvens benne. Rengeteg embert láttam kiselőadást tartani arról, hogy az xy hogy összebalhézott a tanárral, otthagyta az egyetemet és most mégis milliókat keres...


Csezdmeg, akkor menj innen és keress te is milliókat, ki a f*szom kért rá, hogy itt legyél? :D Meg ez a tanár szivat dolog is... Miért hiszitek azt, hogy körülöttetek forog a világ? Miért gondoljátok, hogy vannak emberek évtizedes tudományos múlttal, több publikációval és doktori címmel, akiknek az élete fénypontja, hogy veled gonoszkodjon és azon kuncogjon a zh összeállításakor, hogy jaj, de jó lesz egy idegen alapszakos noname diákot megszopatni? Komolyan, honnan jönnek ezek a dedós teóriák?


A lelki betegségek nevével való dobálózás már meg sem lep. Mert ha nincs igazam valakivel szemben, az nárcisztikus, ha van nálam nagyobb hal, az pszichopata...


Nőjetek fel. Sokkal több söprögetni való van a ti házatok táján, mint amennyi szemétséget a tanáraitoktól látni. A világ nem fekete-fehér.

2021. szept. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Egyáltalán nem. Egyetemista vagyok, volt már dolgom pár tanárral. Tanárnak az megy, akinek ez a hivatása, mert különben nem éri meg. Ennyi. Az, hogy közben kiég valaki, az egy dolog, előfordul. Az egyetemen ismerek rengeteg tanárhallgatót, fiatal és idős tanárt is. Mindannyian az általad leírtak ellenkezőjét képviselik.

Még soha senki nem szivatott szándékosan. És nem gólya vagyok.

Bekerültem egy tanári társaságba is, bár én nem vagyok az, és részt vettem a megbeszéléseiken is. Az a céljuk, hogy a diák tudja az anyagot. Nyilván nem lehet átengedni csak úgy valakit, de senkinek nem okoz örömet, ha buktat, mivel az az ő kudarca is.

2021. szept. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Általános 2.-ban óra közben röhögtünk, odajött a tanárunk és elkezdett kiabálni velünk, az osztálytársam elkezdett hörögni, erre a tanárunk elkezdett a képébe ordítani: "Fejezd már be!" (Ezt ismételte, miközben favonalzóval verte a padot.) Majd közölte, hogy ne cirkuszoljon, és erre a srácot a fülénél fogva a szekrényhez rángatta, bevágta, és kitámasztotta egy székkel! Néhány perc múlva kinyitotta a szekrényt, a srác rosszul nézett ki, eszméletlen, lila volt a feje, ekkor suliorvos (aki a gazdasági vezető volt, csak plusz pénzért bevállalta a doktor szerepét...) Bevitték kórházba, kiderült, hogy asztmarohama volt, gyakorlatilag majdnem meghalt!


Másnap a tanárunk azzal jött nekünk, hogy mi majdnem megöltük, mert röhögtettünk! (Ekkor kettőnket kiközösítettek az osztályból.) Ráadás képen aznap a gyerek nagymamája bejött a gyerek cuccaiért, ekkor a tanárunk ránk mutatott: "Az a kettő volt az!" Hát a nagymama úgy nézett ránk, mint a gyilkosokra, sose felejtem el...


Az a szörnyű, hogy csak 8 évesek voltunk, fogalmunk nem volt mi történik, a tanár aki abszolút hibás volt (majdnem megölte a gyereket), egy az egyben ránk verte a balhét!


A gyereket átíratták másik suliba (ez 2002-ben volt), az a tanár 2017-ben még ott tanított...

2021. szept. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!