Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Aki Erasmusra megy, annak...

Aki Erasmusra megy, annak magának kell fizetnie külföldön a sokkal drágább albérletet? Vagy ad az egyetem szállást/támogatást?

Figyelt kérdés

2021. okt. 7. 19:26
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Elvileg az Erasmus ad neked egy összeget a szemeszterre ösztöndíjként. Az magánügyed, mire költöd, lakást nem biztosítanak, bérelhetsz lakást, szobát, lakhatsz hostelben vagy ahol akarsz, de neked kell fizetni.
2021. okt. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt tanuló Ersamusos barátnőim havi 500 eurót kapnak. Ebből kellene mindent fedezniük: szállás, kaja, közlekedés, könyvek stb.

Az egyetem nem tud kollégiumi helyet adni (saját diákok közül is soknak nem jutott).

Ők közösen bérelnek egy lakást, de így sem elég a pénz, a szüleik segítik őket.

Szerintem minden Erasmusos diák így van vele, hogy nem elég az Erasmus-ösztöndíj, vagy saját spórolt pénz, vagy a szülők támogatása kell hozzá.

2021. okt. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jár ösztöndíj, de az nem elég semmire, az egyetem pedig nem biztosítja a szállást. Magyarul mindenkinek magának kell megoldania, saját forrásból.
2021. okt. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Én jelenleg Franciaországban vagyok Erasmuson, havi 520 euró az ösztöndíj.(minél drágább az ország, annál magasabb az ösztöndíj) Itt Bordeaux-ban ez nagyjából egy szoba bérlésére elég, viszont sokan kaptak kolit is, ami meg olyan 250-400 euró között mozog. A lakáson kívül is sajnos minden sokkal drágább, mint otthon (legalább is itt), úgyhogy érdemes spórolni rá előtte. Egyébként, ha van még kérdésed az Erasmussal kapcsolatban, írj nyugodtan, szívesen segítek.
2021. okt. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kapsz némi összeget havonta, de ismerőseim azt mondták senkinek ne legyenek illúziói, az kb. semmire nem elég, esetleg annyira, hogy legyen tető a fejed felett. És hallottam olyanról, hogy a külföldi szállásadó elkérte előre 5-6 hónapra a bérleti díjat, nem is egyszer!


Mindenképpen félretett pénzzel kell menni, nem is kevéssel, mert lehetnek hirtelen kiadások.

2021. okt. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szóval ha szegény vagyok, ne jelentkezzek
2021. okt. 8. 23:54
 7/9 anonim ***** válasza:
97%
Jelentkezhetsz, csak erösen össze kell magad húzni. A fiam is csak az ösztöndíjjal meg az elötte nyáron összespórolt pénzével ment ki, meg tudod lenni belöle.
2021. okt. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Jelentkezhetsz, de ha pl. új kabátot, ruhát, helyi cuccokat, szuvenírt, szórakozást fontolgatnád, na azokra nem lesz pénzed mellékállás nélkül.
2021. okt. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kerek 0 megtakarított forinttal nem érdemes menni nyugatra (spanyolország, írországra gondoltam)?
2021. okt. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!