Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tudnátok segíteni megoldani...

Tudnátok segíteni megoldani ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Szóval nagyon önbizalomhiányos vagyok. 22L. Egy jó egyetemen tanulok egy nehéz szakon, másodéves vagyok. Nagyon nem találom a helyem. Nehéz az egyetem, párkapcsolati problémákon is keresztülmentem az utóbbi 4 évben, amik eléggé megviseltek. Mondhatni fél évenként/hónaponként változtak a barátaim, sok futó kalandom is volt. A barátságaim nem tartósak, nehezen bízok meg emberekben. A családi helyzetem elég rossz, szüleimnél élek amikor épp nem a kollégiumban lakom. Rettentő instabil vagyok, már az öngyilkosság is többször megfordult a fejemben. Nem találom a kiutat, úgy érzem, senkivel nem tudom megértetni magam, senkit nem érdeklek, senkivel nem lehetek őszinte. Tudom, hogy nem osztottam meg túl sok információt és lehetne még pár dolgot kifejteni, csak kíváncsi vagyok, hogy van-e itt még valaki, aki hasonlóan érez, vagy átment már ilyen szakaszon az élete során és esetleg tudna támogatást/tanácsot adni.

Bár elvileg jó irányba halad az életem, én mégis úgy érzem, hogy visszafelé fejlődök, boldogtalan vagyok és csak másokban (pl a párkapcsolatokban) próbálom megtalálni a boldogságot. Egyszerűen nem látom a jövőt.



2020. dec. 16. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem nehéz tud lenni, de ha a megfelelő formájában használod, nagyon jó képesség fejlesztő is. Ahogy telnek az évek, észreveszed majd a különbséget a képességeiden, akkor és most.


Az egyetemen sokkal több ember tanul, sokkal több társasággal találkozol, és az, hogy ezek idővel változnak, teljesen normális, mert még nem találtad meg a saját köröd.


Nem gondolom, hogy a barátságok csettintésre alakulnak ki, és azt sem, hogy a bizalom hiánya miatt érne véget egy barátság. Ez egy olyan dolog, amiért tenni kell, ki kell érdemelni.


A boldogságért meg folyamatosan tenni kell, és sokszor nem úgy jönnek össze a dolgok az életben. A social media egyébként erre erőteljes ráhatással van, mivel mindenki csak olyan képet rak fel, ahol boldog, vagy csak annak tetteti magát. Senki se akarja azt felrakni magáról, hogy "boldogtalan vagyok, heló!"


A jövőt meg nem látni kell, hanem megalkotni. Találd ki mit pontosabban mit szeretnél, és tegyél értük.


De ne add fel!

2020. dec. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%
Nekem meg az a véleményem, ha ennyire megviselnek a párkapcsolati problémák, akkor abba kellene hagyni a barátok váltogatását. Próbálj meg megmaradni egy mellett!
2020. dec. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Ugyanebben a cipőben járok, írtam pivit!


22L

2020. dec. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!