Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért érzem magam kisfiúnak a...

Miért érzem magam kisfiúnak a legtöbb lány osztálytársam mellett?

Figyelt kérdés
Idén mentünk gimibe, és azt vettem észre néhány lány osztálytársamon, hogy sokkal felnőttebbek, mint én. Sokkal elegánsabban, divatosabban öltöznek, tisztára mint a felnőttek, és pedig mint egy ötéves (amit nem bánok, mert pont nem érdekel, hogy hogyan öltözködök). Sokkal felnőttesebben is viselkednek, sokkal több önbizalmuk van, gyakrabban kijárnak szórakozni a barátaikkal, bulikba, mozi, stb, úgy is kezelnek minket, mint ha kisgyerekek lennénk hozzájuk képest. Ezért az összes ilyen osztálytársam sokkal vonzóbb lett számomra, pedig van olyan, aki külsőre taszított eddig, de most teljesen levett a lábáról az öltözködésével és a viselkedésével. Szerintetek ez normális?

2021. okt. 14. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Normális. A fiúk később érnek.
2021. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Az nem felnőttes hogy buliznak meg "öltözködnek", láttam pár ilyesmi öltözködést...

Mármint gimiből indulok ki, hát minden csak nem felnőttes.

2021. okt. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2

Az öltözködést nem arra értem, hogy kint van mindenük, hanem hogy eszméletlenül csinosak, jól áll rajtuk, van egy egyedi stílusuk. Emellett sokkal felnőttesebben kezelnek bizonyos szituációkat is

2021. okt. 14. 21:49
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Én most 23 évesen viccesnek találom mikor ezek a gimis lányok rohangálnak ide oda mint a nagy lányok. Lehet annak érzik magukat, de akkor se teljesen olyanok. Persze a lányok tényleg gyorsabban érnek. Sok buli televan 14 évesekkel, de ez szerintem inkább gáz mint felnőttes. A férfiakat az élet változtatja. Ráérsz akkor amikor kell.
2021. okt. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Egy 15 eves fiu es egy 15 eves lany kozott kb. masfel Galaxisnyi kulonbseg van erettsegben. Igazabol meg egy 60 eves ferfi es egy 60 eves no se azonos 'sulycsoport', ha erted hogy ertem.
2021. okt. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
68%

Szerintem ne, aggódj emiatt, teljesen normális. Néhány éven belül gyengülni fognak ezek az ellentétek. Ha meg pisisként kezelnek, az pont nem az érett gondolkodásukra vall, egyenlő félként illene kezelniük.

19l

2021. okt. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4%
#6: egy 15 eves lany szemeben egy 15 eves fiu az bizony pisis, kozel sem egyenlo fel.
2021. okt. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
#7: ezt én is tudom, hogy nem egyenlő felek, hiszen voltam már ebben a korosztályban, viszont akkor sem illene lekezelően viselkedni.
2021. okt. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

1-esnek és 4-esnek is igazat adok. A lányok tényleg korábban érnek.


Én tavaly voltam 9.-es és ezt a jelenséget én is megfigyeltem. Ilyen korban sok lány képzeli magát érettebbnek a kortársainál. Azért írtam, hogy sok, mert nem szeretek általánosítani és mert én is lány vagyok és szerintem egyáltalán nem vagyok ilyen és az osztálytársaim sem ilyenek.


Ne foglalkozz velük, csak egyszerűen ők is a mai társadalomnak megfelelően akarnak viselkedni és "nagylányt" játszani. Aztán meg majd 10 év múlva sajnálni fogják, hogy nem élték ki a gyerekkorukat.


Azt írtad, hogy kisgyerekként kezelnek titeket. Hát ennél gyerekesebb dolog nincs a világon. Lenézni valakit csak azért, mert nem olyan, amilyennek én akarom látni egy nagyon undorító szokás. Ne aggódj, biztos te is egyedi vagy és találsz majd náluk jobb csajokat. (Amúgy kíváncsi leszek 12.-ben, amikor majd kezdesz férfiasodni, hogy akkor ők mit mondanak majd rád.) Szóval a lényeg, hogy ne fuss utánuk. :) Aki valóban érett az nem fogja minden pillanatban hangoztatni és pláne nem fogja lenézni a másikat.

2021. okt. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!