Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztálytársaim mellett...

Az osztálytársaim mellett nagyon rászoktam a káromkodásra, hogyan szokhatnék le róla? 17/f

Figyelt kérdés

Suliban egész nap órákon és szüneteken is mindenki káromkodik. Az elején én kb abszolút nem káromkodtam, de már nagyon rászoktam. Pl volt hogy órán hülyeségből piszkált, én meg hangosan leordítottam hogy az isten ...sszon meg hagyjál már békén. (pedig elvileg vallásos nevelést kaptam, néha templomba is elmegyek).

Egy olyan közegben le lehet szokni, ahol nem telik el 5 perc anélkül hogy ne káromkodnak valaki?



2018. febr. 8. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy olyan közegben sokkal nehezebb leszokni, ahol mindenki káromkodik, de nem lehetetlen. Van egy barátnőm, örökké csúnyán beszél, rám ragad, és ég a képem, igyekszem nem úgy viselkedni.

Ha kimondanám, arra gondolok, hogy ugyan legyek már úrinő, nagyon ronda, ha valaki káromkodik. Gondolj arra, mielőtt csúnya szavakat használsz, hogy nem szeretik a lányok (normálisabbja) az alpári stílust, rontod az esélyeidet a csajozásban. :)

2018. febr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos rá lehet valamilyen szinten szokni.Arra vigyázz, lehető legkevesebbet káromkodj, és ha ebből a közegből kikerülsz, ha ügyelsz rá, elmarad nálad.

Én is így voltam, sosem káromkodtam, max.fene egye meg.

6 évig pocsékul káromkodó környezetben voltam, és néha már én is káromkodtam.

Már 1 éve nem ott vagyok, már leszoktam , de néha azért kiszalad a számom, de ügyelek rá, hogy abbahagyjam teljesen.

2018. febr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos ez a mi sulinkban is így van. Régen, amikor ovis voltam, valami csúnyát mondtam, már nem emlékszem, hogy mi volt, de az óvónő folyékony szappannal mosatta ki a számat. Ez most így nagyon durván hangzik, viszont hatásos volt, mert bármilyen közegbe kerültem nem beszéltem csúnyán. Neked nyilván nem javaslom, mert akkor még kicsiként tanulságos volt, de ma már 17 évesen nem érné el ezt a hatást. Én is azzal értek egyet, hogy a lányoknak nagyon nem jön be a káromkodás és, ha kikerülsz a nagy világba, munkába állsz ott is (akár) hátrányodra lehet.
2018. febr. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!