Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van rá esély hogy magántanuló...

Van rá esély hogy magántanuló lehessek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék magántanuló lenni, az iskolában állandóan nem érzem jól magam a gyomrom görcsöl, hányingerem van, egyszerűen brutál stresszes vagyok. De amikor meg jön egy ilyen hosszabb szünet mint a mostani, akkor nincs semmi bajom, a gyomrom se fáj, és a tudattól hogy holnap megint iskola egyszerűen rosszul vagyok, én tényleg nem akarok bemenn. Ez az egész akkor kezdődött, amikor átjöttem ebbe az iskolába, voltam pszichológusnál is emiatt, de ő is csak az iskola váltást tudta javasolni, de az nem megy mert sehol sincs hely, már tavaly félév óta keresem az iskolákat de sehol semmi :/

Van rá bármi esély hogy magántanuló lehessek? Azt olvastam hogy csak sportolók, vagy komoly betegséggel küzdők lehetnek.



2021. nov. 1. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Utána kell kérdezni mert iskolától is függ.
2021. nov. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem orvosi javaslatot kéne szerezned.
2021. nov. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A magántanulói jogviszony, mint olyan megszűnt. Helyette egyéni tanrend van. Ennek az elbírálását kivették az iskolák kezéből, most az Oktatási Hivatal dönt minden egyes esetben, jellemzően csak nagyon súlyos, komoly indok esetén engedélyezik, pl. daganatos beteg, élsportoló, esetleg külföldön tanul egy évig. Ráadásul, aki az egyéni tanrendes, annak félévkor is, év végén is az összes tantárgyból, értsd testnevelés, ének, etika, mindenből osztályozó vizsgát kell tennie. Ha nem teszi le, évet ismétel. Ha rosszul érzed magad a suliban, akkor válts sulit, szerintem.
2021. nov. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az iskola váltás nem megy már mondtam. Van rá esély hogy szorongást is elfogadják?
2021. nov. 1. 17:10
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyógyszeres kezelésre szoruló pszichiátriai eset vagy, akkor igen, egyébként nem.
2021. nov. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!