Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Középiskolában hogy lehet...

Középiskolában hogy lehet megszüntetni, hogy egy nagyobb rosszfiú rászálljon a kisebb fiúra?

Figyelt kérdés
Ha valakivel ilyen történik..hogy lehet ezt megoldani? Mi a megoldás rá?

2021. nov. 11. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
először szólsz a tanároknak, ha nem használ a szüleinek is, ha az sem lehet menni a rendörségre
2021. nov. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Hányszor kell feltenni ugyanazt a kérdést?


Előbb még egy nővér voltál, aki nagyon szomorú, hogy a jószándékú öccsét egy diák bántalmazza, aki visszabukott.


Az öcsédnek jól el kell vernie ezt a szarházit és megoldódik a probléma.


Tanároktól nem várhatsz semmit, egy szarembert nem lehet megregulázni úgy, hogy igazgatóit adnak neki.


A rendőrség meg csak akkor csinál valamit, ha haláleset történik, ergó szart sem érnek.


Egy megoldás maradt, el kell verni a nagyobb rosszfiút, de mocskosul!

2021. nov. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Szólni kell a tanárnak és kap figyelmeztetőt, ha ez nem oldja meg, akkor megint, majd megint és ha eleget kap, akkor kirúgják és már nem tud a suliban rászállni.

Komolyabb bántalmazás estén, ha annak van bármilyen nyoma, akkor lehet rendőrséghez is menni és akkor javítóintézetben köthet ki.

Ha van minimális józan esze, akkor a kirúgás/javítóintézet lehetősége elveszi a kedvét és inkább békén hagy.

2021. nov. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

3


Ez a gyakorlatban így működik, de a verbális csipkelődés miatt még senkit nem rúgtak ki, és ezzel is megtudják keseríteni a gyerekek életét.


Engem is így piszkáltak, szóltam a tanároknak, lexarták, szóltam a szüleimnek akik beszéltek a gyerekkel és az ő szüleivel, ezután még jobban csinálta.


Régen (12 évvel ezelőtt) általános iskolában nem volt "divat" buktatni, 250+ hiányzással is átmentek a gyerekek, megkapták a kegyelem kettest, remélem azóta változott a rendszer.

2021. nov. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Olyan ne adjon már tanácsot, akinek fogalma sincs a dolgokról. Engem is csesztettek és így 17 év távlatából egyet sajnálok, hogy mikor lekötött nem vertem ki a szart is belőle. Nem csak azért mert ez az egyetlen dolog ami kis eséllyel leállítja, hanem mert ha akkor kiállok magamért, az utóbbi lassan 20 évet talán nem az önbizalmam újraépítgetésével kellett volna töltenem.
2021. nov. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

5


Egyetértek, részben, az ilyen gyerekeket a figyelmeztetés nem lepi meg, a családjának felesleges szólni, mert valószínűleg nem foglalkoznak a gyerekkel.

Általános iskolában sokkal lazábbak a szabályok, középiskolában is elég sokáig lehet húzni a kirúgást.


Amíg nincs durva tettlegesség, addig simán ba.szogathatnak téged, a tanárok széttárják a kezüket, nem tudunk mit tenni alapon.


Unokatestvéremet piszkálta éveken át egy ilyen gyerek, volt figyelmeztetés stb, nem használt, egyszer verekedés lett belőle és betört az orra, a srác ugyanúgy az iskolában maradhatott, a bullyingnak az vetett véget hogy 8.ban elballagtak.



Nem tudom ez mennyire számít, de a piszkálódó srác roma volt, és hátrányos helyzetű.


Ha a jövőben lesz gyerekem, tuti nem írtom állami iskolába...

2021. nov. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Uhh..azért az kemény lehetett az unokatestvérednek 😟
2021. nov. 11. 12:18
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

#6-os, sajnos automatikusan nem kezdenek el foglalkozni az ilyen problémákkal, de ha betört az orra, akkor lehetett volna látleletet kérni az orvostól és x napon túl gyógyuló sérülés miatt lehetett volna feljelentést tenni. Annak szerintem lett volna hatása.

Most rákerestem, az orrcsont törés 8 napon túl gyógyuló sérülésnek számít, szóval ha készül látlelet, akkor az súlyos testi sértésként lett volna kezelve és onnantól már magánindítványt nélkül is eljárás lett volna belőle (szóval nem is személyesen kellett volna feljelenteni).

2021. nov. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

8


Az a sejtésem hogy akkor is maradhatott volna a verekedő gyerek az iskolában, hiszen kiskorúakról volt szó.

2021. nov. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
91%
Beiratkozol valami keményebb önvédelmi sportra. A testednek is jót tesz, s a lelked is rendbe jön tőle.
2021. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!