Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért divat a röpdoga /...

Miért divat a röpdoga / bejelentetlen feleltetés?

Figyelt kérdés
Egy napra átlagosan két doga van bejelentve, de a tanárok leszarva hogy azokra készülünk és idegesek vagyunk még bejelentés nélkül kikérdeznek. Ők nem voltak diákok? Nem tudják hogy ez szar érzést ad és csak jobban megutáltatja a tárgyat?
2021. nov. 15. 20:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az a gáz az oktatási rendszerben, hogy van benne ének, rajz, heti 5 tesi.

Igy természetesen hogy kb 3-ig fog tartani minden hétköznap...

Ha ezek nem lennenek 6-7 oraval kevesebb lenne.

2021. nov. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Azert divat, mert igy tudja meg a tanar hogy tenyleg tanulod-e, van fogalmad hogy mirol szol, figyeltel-e az oran, stb ..
2021. nov. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet sírni, hogy 5-re érsz haza, de ne álltasd magad. Ha az órán ott vagy, figyelsz, akkor annyira nem érhet felkészületlenül egy röpi. A titok, hogy ne melegedni járj be.

Aki meg tényleg jó jegyeket akar, az tanuljon folyamatosan. És akkor egy tz előtt se kell meggebedni, hiszen csak átismétled, amit nemrég már megtanultál.

Az nem megy, hogy órán a telót nyomkodod, szünetben a büfében pucsítasz, otthon netflixezel, de a szemét tanár nem ad ötöst.

2021. nov. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld ez nem mai "divat" 15 éve is ez volt.
2021. nov. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék hogy csinálnátok. Ha másnap van 7-8 óra abból min. 5-re tanulni kellene, vagy a maiból ugyanannyi. Van 5 óra mindenre. Hogy egyél, tanulj, bepakolj, de pihenjél is. Baromi nehéz, hogy nem értitek meg? Nem lehet mindenki fent éjfélig, és nem kel mindenki 7-kor. Ha a suli helyben van, akkor is 2,5-3 óra +. De a motiváció is a Déli-sarkon van, mert tudom hogy felesleges a nagyja és ha meg is tanulom elfelejtem elég hamar. Időpocsékolásnak érzem.
2021. nov. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#9 nem hőbörgök. Szerettem a sulit, ahova jártam, pedig nem csak 7-8 órám volt egy nap.


Csupán gusztustalannak érzem a feleltetést, amikor az nem szükséges (pl kevés jegy, kétes állás, stb). Nálunk sok közismeretis tanár sportot űzött belőle, hogy feleltessen, mert tudták, hogy az iskola szakmaorientált, és így "álltak bosszút", amiért senki nem emeltezik az ő tárgyukból.

Kimondottan rosszindulatból hívott ki némelyik, és hiába tudtad az anyagot, addig szekírozott/alázott, ameddig valamit talált, amit nem tudsz. Akárhogy is, de ez megragad az emberben, hiába próbálod bagatellizálni azzal, hogy régen volt. Pontosan akkor volt, amikor az ember még nem tud legyinteni egy igazságtalanságra.



Attól pedig, hogy nekünk valamiért szar volt, nem kell a következő generációknak is ugyanazt továbbadni, csak azért, mert "mi is megcsináltuk valahogy".

2021. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok, 11-es, lassan 1 éve dolgozok suli mellett. Tudom mi az aminek az életben hasznát fogom venni, és tudom, hogy pl. Arany János költészete az nem ilyen. Nyilván akinek az ilyesmi dolgok fontosak, az tanulja amennyit akar.

Engem csak a matematika, fizika és informatika az ami az iskolában érdekel is. A többiből is hozom a 4/5 átlagot de szívből gyűlölöm őket, főleg a történelmet a feleltetés miatt, mert alsóhangon 1 óra tanulás kell leckénként, és mondjuk több tantárgytól elveszi az időt.

És rohadtul sajnálom hogy olyan bazinagy igényem van hogy napi 2-3 órát pihenni is tudjak, és 2 (max 3 óra tzk esetén) tanulásból tudnám ezt kihozni.

Egyetemen ezzel gond nem lesz, azt tanulok ami érdekel.

2021. nov. 19. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!