Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormánynak miért érdeke még...

A kormánynak miért érdeke még jobban népszerűsíteni a bejelentetlen munkát, a lakástakarék megvonásával?

Figyelt kérdés

Egyébként sem volt nagy összegű a lakástakarék támogatás, arra viszont jó volt, hogy minden apró kiadásról számlát kellett adni, mindenről el kellett számolni, hogy mire költötted. Most hogy már ez sincs, még jobban terjedhet a zsebre dolgozás. Ami azért zorall, mert már így is a legtöbb szakmunkás zsebre dolgozik feketén, bejelentetlenül. Bizony a mutyikorrupció, a fekete munka országa vagyunk. Egy ilyen elfuserált kis balkáni ország, ahol ügyeskedésből, magad alatt harácsolásból lehet csak megélni normálisan. Még úgy is csak nehezen és állandó stresszben. A kormány közeli cégek is mind zsebre dolgoztatják az építőipari munkásokat, ahogy a magyar vállalkozóktól kezdve a magánszemélyekig mindenki. Senki nem jelent be manapság egy kőművest egy burkolót vagy egy festőt. Sőt még magasabb körökben sem, egy programozónak, rendszergazdának is jobban szeretik a zsebébe csúsztatni a pénzt, az orvosoknak is a hálapénzből van mindenük. Szóval mindenki ügyeskedik aki csak tud ebben az országban. Érthető is, mert ha minden szutyok járulékot meg adót levonnának a vállalkozóktól meg a melósok munkabéréből akkor ott tartanánk, hogy 160-200 ezret tudna kézhez kapni egy építőipari munkás amennyiért nyilván senki nem vállalna munkát.

Miért volt jó ez az államnak, hogy megszüntette ezt a lakástakarék rendszert is ami legalább kicsit fehérített volna a munkavállaláson? Kinek van kedve ebben a mutyizós, alávaló, korrupt országban leélni az életét, ahol még a bolti eladó is lopja a kimérős virslit?

Érdekes, ilyen egy fejlett országban egyáltalán nincsen, de még csak nyomokban sem. Ez egy szovjet dolog, a fekete munka az orosz/szovjet hagyaték. Tényleg még mindig sokkal közelebb állunk a volt keleti-blokkhoz mentálisan is? Sőt, még a kormányunk is ez alá adja a lovat? Nem a Nyugathoz akarunk felzárkózni?


2018. okt. 23. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Valahol igazad van. Én pontosan azért nem kötöttem, mert minden pénzt papirozni kellett. Akkor meg többe került, mint amit kaptam volna támogatást rá.
2018. okt. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Attila1945 ***** válasza:

Érdekes kérdés. A lakástakarékban az volt elsődlegesen jó, hogy társasházak, vagy aki kis túlzással hónapról-hónapra élt, az is megengedhetett magának egy kisebb felújítást néha napján. Egy ablakcsere, új tapéta, hasonló dolgokat. Nomeg igazságos volt. Mondanom se kell, hogy ennek már vége. Amúgy szerintem azért hagyták abba a finanszírozását, mert úgy döntöttek, erre nem akarnak áldozni, ezzel nem lehet úgy villogni. A fehérítő hatásába meg bele se gondoltak.

Ez a sunnyogás szerintem a rákosi korszakból ered. Egyszerűen nem lehetett kapni semmit, még pénzért sem. Ha mondjuk húst akartál akkor ha nem voltál elvtárs, maradt a feketevágás, meg a pult alól barátoktól, cserebere városi és falusi rokonok közt, persze sunyiban, mert gyorsan elvittek. Később ez enyhült, de nem szűnt meg. Később a nyugati holmikkal ugyanez, rokonok szerveztek bécsi bevásárló túrákat. Nekem volt egy tanárom, akiknek gyerekkorában az iskola megkövetelte a vörös színű iratgyűjtőt, anélkül nem kezdhették meg a tanévet, de azt nem lehetett kapni sehol, nem volt egyszerűen. Aztán egy ismerős ismerőse papírboltbán dolgozott, az csent egy el darabot pakolás közben, és úgy lett meg neki. Ennek a szellemiségnek vannak előnyei a mostani helyzetben is, nem is fog kihalni. Máshol ez ki sem alakult, mert nem volt rá szükség a túléléshez.

2018. okt. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

"egy programozónak, rendszergazdának is jobban szeretik a zsebébe csúsztatni a pénzt"

Ez azért nem igaz. Programozóként dolgozok, előtte voltam rendszergazda is, kis cégnél. Fel sem merült, hogy nem jelentenek be, de én sem mentem volna bele.


"160-200 ezret tudna kézhez kapni egy építőipari munkás amennyiért nyilván senki nem vállalna munkát"

Ettől jóval kevesebbért is dolgoznak. Egy kezdő IT-s fizetése kb nettó 200.

2018. okt. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Attila1945 ***** válasza:
Én dolgoztam olyan cégnél programozóként, ahol volt borítékozás. Pont a rendszergazdival poénkodtunk mindig róla. A fizum durván 1/3-át borítékban kaptam. Kb. mindenki szakmunkás minimálbért keresett papíron, a "fizetés kettő" beosztástól meg főnőkkel való megegyezéstől függően a zsebpénztől az alap fizu kétszereséig mozgott. Crm-el, könyvelő, raktárkezelő programokkal foglalkozó, vidéki, teljesen magyar közepes vállalkozás volt. Nem dolgoztam ott sokáig, borzalmas volt a munkahangulat, (kisfőnöktől kellett állandóan rettegni, a nagy viszont emberileg korrekt volt), fősulisként viszont jól jött a pénz. Azóta persze van rendes munkám egy tanácsadó multinál Budán. (össze sem lehet hasonlítani a kettőt.)
2018. okt. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!