Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez miért lehet? L

Ez miért lehet? L

Figyelt kérdés

Középiskolában egy tanár (aki amúgy nem tanít már) mostanában ha találkozunk hellóval köszön. Eddig nem köszönt sosem tegezve. (Amúgy ez az utolsó évem)


(És nem, nem fontos annyira, de érdekel.)


2021. nov. 23. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

A hello egy "univerzális" köszönés. Nincs ebben semmi.

Egyébként is el kellene hagyni már ezt a magázódós bohóckodást.

2021. nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem kell elhagyni a magázódós "bohóckodást", ezzel sokkal sokrétűbbé válik a nyelv. Különböző helyzetekben különböző köszöntés az illendő. A haveromnak egyértelműen nem úgy fogok köszönni, mint a főnökömnek, vagy a tanáromnak.

Ugyanakkor, a tiszteletnek oda-vissza meg kell lennie. Ha a boltban "Helló'-val köszönnek, akkor azt viszonzom. Ha a főnököm, tanárom, vagy egy ismeretlen Hellóval köszön, akkor én sem fogok magázódni. Ez ilyen egyszerű.

Köszönj neki Te is úgy, ahogy ő köszön és meg van oldva. Szerintem nem kell elhagyni a magázódós "bohóckodást", ezzel sokkal sokrétűbbé válik a nyelv. Különböző helyzetekben különböző köszöntés az illendő. A haveromnak egyértelműen nem úgy fogok köszönni, mint a főnökömnek, vagy a tanáromnak.

Ugyanakkor, a tiszteletnek oda-vissza meg kell lennie. Ha a boltban "Helló'-val köszönnek, akkor azt viszonzom. Ha a főnököm, tanárom, vagy egy ismeretlen Hellóval köszön, akkor én sem fogok magázódni. Ez ilyen egyszerű.

Köszönj neki Te is úgy, ahogy ő köszön és meg van oldva.


És hogy miért lehet? Lehet hogy ő is bohóckodásnak tartja a tisztelet kifejezésének ezen formáját. Vagy egyszerűen csak úgy érzi, hogy már "összeértetek" és mivel már úgysem tanít, így egy kicsivel lazábbra veheti a kapcsolatot veled.

2021. nov. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hopsz becsúszott egy ctrl+c ctrl+v 😅😄 véletlen volt, bocsi
2021. nov. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy tanárt azért nem fogok én lehellózni. :D Fura lenne.
2021. nov. 23. 13:10
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad hány éves a tanár.

Nálunk gimiben voltak fiatalabb tanárok, akik épphogy kikerültek az egyetemről. 18 évesen elég kellemetlen volt "jónapot"-ot köszönni ilyen kis korkülönbséggel, és fordítva is.

Valamint, voltak idősebb jó arc tanáraink, akik lazábbak voltak és simán letegezték a diákokat, nem zavart senkit.

Utolsó évben pedig volt, aki megengedte, hogy mi is tegezzük.

Szerintem ebbe nem kell túl sok mindent belelátni, főleg, ha téged nem is tanít.

2021. nov. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!