Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Üzenetben elköszönni egy...

Üzenetben elköszönni egy tanártól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon sokszor van, hogy messengeren beszélgetek egy tanárral, majd nem tudom hogy kéne elköszönnöm. Mert azt nem írhatom, hogy viszlát, de akkor nem tudom mit lehetne írni. A 'további szép napot'-ot már kétszer elsütöttem, szóval azt már nem írhatom.

Esetleg valaki tudna segíteni?



2021. nov. 23. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Szép napot!


Bőven elég.

2021. nov. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

"A 'további szép napot'-ot már kétszer elsütöttem, szóval azt már nem írhatom."


Hülyeség. Miért ne írhatnád?

2021. nov. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Jó éjt, aztán holnap ne adjon ám egyest megint...
2021. nov. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
Nem célszerű tanárral barátkozni, legalábbis az érettségi előtt.
2021. nov. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Négyes, azért ne legyél ilyen negatív. Vannak tanárok, akik normális keretek közt baráti viszonyban vannak a diákokkal. Értsd: nincs pedofília és társai.
2021. nov. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
5-ös, úgy sem célszerű. Osztályozza a diákot. Nem normális a diák és a tanára között oktatási periódusban barátkozás.
2021. nov. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Pont ma olvastam itt egy iskolás lányt, aki azon hisztizik, hogy a tanára nem akar vele kettesben beszélgetni, valósággal menekül előle, ő meg üldözi. Ha a gyerek elvárja a tanártól a több figyelmet, mint amit az osztálytársai kapnak, és ezt nem kapja meg, ronda botrányok lehetnek.
2021. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A további szép napot rendben van nincs egy limit, hogy hányszor használhatod elköszönésnél.


Abban van igazság, hogy nem szabad a tanárral haverkodni, bár a kérdező nem ír ilyet sehol sem, hogy haverkodni szeretne.


Főleg ebben a covidos időszakban sok tanár online tartja a kapcsolatot a diákjaival és nem igazán magánügy miatt.


Akármi miatt ráírhatnak, versenyek, lecke, iskolaújság, DÖK, etc.


De az tényleg igaz, hogy nem szabad barátkozás céljából írni a tanárokra, főleg, amíg ő adja az osztályzatot.


Könnyű a diáknak félreérteni azt, ha a tanár kedvesebb egy diákjához, mert a diák nehéz időszakon megy vagy ment át vagy a diák többet segít a tanárikarnak.


Nekem is volt már ilyen eset az egyetemen, hogy egyrészt nehezebb időszakon mentem keresztül, gond volt a lelki egészségemmel és a családban is volt gond, ráadásul az egyik barátnőm is hiányzott,de ez egy másik történet.


Akkoriban egy munkában is benne voltam az egyetemen, ami miatt az egyik tanárral többet kommunikáltam és így a közös munkánk mellett a magánélet is szóba jött, mert a tanár aggódott és sajnált. Ráadásul amiatt, hogy ennyiszer bent maradtam pluszban az egyetemen, gyakran hazavitt autóval, hogy ne kelljen még táv. buszoznom és az úton sokat beszélgettünk, én is a gondjaimról meg ő is válaszolt a kérdéseimre.


Valahogy én úgy éreztem, hogy kezdünk barátok lenni, szóval egy idő után úgyis kezeltem, amikor véget ért a közös munkánk, akkor is, ráadásul amikor ő látta, hogy biztonságban vagyok, szeretett volna visszalépni, hogy minden a régi kerékvágásban legyen és pluszban nagyon zavarta ez a stílusváltás, hogy úgy cseverészek meg viselkedek vele mint egy haverommal, ráadásul úgy, hogy a többi tanár meg diák is látja, szóval egy idő után fel kellett világosítania, hogy nem vagyunk barátok és meg kellett kérnie, hogy a diplomáig maradjunk a tanár-diák kapcsolatban, amiben voltunk.


Én ekkor egyetemista voltam, elképzelhetitek, hogy egy gimnazistának ez milyen, ő mennyivel hiszékenyebb egy egyetemistánál.

2021. nov. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igazis, elnézést, rosszul fogalmaztam meg. Nem beszélgetek a tanárnővel.

Hanem vannak olyan esetek, hogy kérdeznem kell az iskolával kapcsolatban, vagy megkellene írnom, hogy hiányozni fogok...

Így értettem a beszélgetést. 😅

2021. nov. 23. 15:53
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Akkor mindegy, mit írsz búcsúzóul. Én munkaügyben is mindenkinek csak annyit írok: Üdv (és a nevem). Akár napi 10 emilben is.
2021. nov. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!