Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Fontos! Hogyan puskázzak a...

Fontos! Hogyan puskázzak a dolgozatoknál? Tudtok nagyon nagyon jó bevált módszereket amivel tuti nem bukok le? (Ügyes vagyok, ugyhogy jöhetnek az ötletek!)

Figyelt kérdés

2021. dec. 10. 18:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Tanulj
2021. dec. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy milyen a terem, milyen tárgy stb... ügyesen írd csak le....
2021. dec. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Na gyerek, vagy okos legyél, vagy életre való.

Ha már az okosság kilőve, mert nem akarsz tanulni, akkor legaláb legyél életre való, és gondold ki magadtól, hogy hogy fogsz puskázni.

2021. dec. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 KomradeKat válasza:
100%
Milyen suli, milyen tárgy? A tanártól is függ... Mennyire vagy ügyes, mert mondjuk annyira nem hogy saját módszert találj vagy szimplán megtanuld amit meg kell...
2021. dec. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
1/jaj de okos vagy, hidd el tanulok, de túl sok az anyag.... Csak a kérdésre válaszoljatok lécci.
2021. dec. 10. 18:46
 6/15 A kérdező kommentje:
Kereskedelmi suli. Kereskedelmi ismeretek. Számítások. Német szódoga ilyesmire kéne a puska.
2021. dec. 10. 18:47
 7/15 A kérdező kommentje:
3/ Életrevaló vagyok, csak hogy tudd....
2021. dec. 10. 18:51
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon attól függ. Milyen a terem, milyen tantárgy (mennyi anyagot kéne kipuskázni?), milyen a tanár?


Mert habár én nem voltam sosem a puskázós, de pl. fizika nagyon nem ment, és ott pl. puskáztam, mert megbukni azért nem akartam. A tanár pedig olyan volt, ahol mindenki simán kitudta telefonból puskázni az egészet. A telefon a padban volt, és úgy. De aztán volt, mikor előre tudtam milyen kérdéseket fog feltenni a dolgozatban (másik osztály előttünk írta meg a dolgozatot, és nekünk is ugyanazokat adta fel), ezért óra előtt leírtam a kérdéseket meg a választ egy lapra, és azt adtam be. Vagy szimplán a puskát a dolgozat lap alá raktam, és onnan irkáltam rá mindent a dolgozat lapra. De ezt a módszert egy másféle tanár simán kiszúrta volna. Pont ezért, nem mindegy, hogy a tanár milyen. Vannak szemfülesek, akik folyton járkálnak a teremben, és a padokba benéznek, stb, aztán van olyan, akit annyira nem érdekel. Szóval ez nagyon attól függ. Mert nyilván ez a szimpla "padban van a telefonon és onnan kiírom" az nem a legjobb módszer, azt simán kiszúrja a legtöbb, de pl. nekem azon az adott órán elég volt. Ha fizika-kémia-matek, akkor a négyjegyűbe is beleírhatod halványan a dolgokat, vagy kis cetliket is berakhatsz esetleg. Szóval ez nagyon attól függ.

2021. dec. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Tanártól függ. A matekot, fizikát, magyart és nyelveket megtanulom, a többi saláta tantárgyat lepuskázom. Például a szociális valami(nem tudom pontosan a tantárgy nevét) tanárunk a padokból kipakoltatott mindent, az asztalon csak egy toll lehetett, a táskákat egy halomba az osztály végébe el kellett vigyük, a dolgozatokat felemelgette(nem-e van alatta puska, én is így szoktam, úgyhogy esélytelen volt a puskázás), random felállított a székről, minden padot végignézett(még az után is, hogy kipakoltatta), 5 személyt kapott el, 1-gyes kaptak még ott órán. Ha a tanár gyökér, akkor lehetetlen puskázni.
2021. dec. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy tök jó puskázási módszerem.

Alapból mindig volt egy papír a tolltartómban, amiben ilyen kis firka rajzok voltak, ezt a tanárok látták is hogy ott szokott lenni. Fogtam magam, kitaláltam egy titkosírást, saját betűkkel meg mindennel, megtanultam vele írni-olvasni, majd a rajzfirkák közé ezekkel a betűkkel leírtam a fontos dolgokat. A tanár hiába nézte volna, nem tudta volna rám fogni hogy puskázok, mivel nem tudta elolvasni, nem is tudta mi volt odaírva. (És igen, inkább vesződtem ezzel, mint megtanultam volna az anyagot, mert olyan téma volt amit nem értettem :D)

Emlékszem, dolgozat közben a tanár észre is vette ezt a papíromat, kivette és megnézte, majd kérdés nélkül visszatette nekem és tovább ment. Mikor ballagás után elmondtam neki, már csak nevetett a dolgon :D

Amúgy ezt a titkosírást a mai napig használom, naplóba azzal írok, hogy senki se tudja elolvasni. Az ABC már nincs leírva sehova, és csak én ismerem a betűket.

2021. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!