Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanár elveszi a diáktól a...

Tanár elveszi a diáktól a mobilt órán, leteszi a tanáriba, de onnan ellopják-ki a felelős? Én már tudom a választ csak kíváncsi vagyok ki mit mond

Figyelt kérdés

Tehát a diák órán mobilozik, tanár elveszi azzal hogy nap végén visszakapja. Leteszi a tanáriba, onnan eltűnik, ellopják.

Ki a felelős? A diák, aki a házirend tiltása ellenére behozta a mobilt, vagy a tanár, aki elvette (erről már nem rendelkezik a házirend!!) és az ő őrizetében tűnt el...

A mobil egy új Samsung Galaxy, csekély 180.000-es új árral, és aki a felelős, az viseli a kárt.... ha a tanár, hát ő.


Na ki mit mond ki a felelős?

Mondom: az ügynek lefutott kimenete van már, megjárta az ügy a rendőrséget és az OH-t is, így tudom a választ, csak kíváncsi vagyok az itteni mindentudók mit szólnak.


2021. dec. 13. 09:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
4%
Haha, ez nagyon jó xD a kis taknyos gyerek megérdemelte, majd apuci vesz neki másikat, a tanár is, majd panaszkodhat, hogy mire megy el a "nagyon kevés" fizuja xD
2021. dec. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

"majd apuci vesz neki másikat"


Hát pont ez a kérdés hogy új mobilt apucinak kell-e vennie vagy a tanárnak.

2021. dec. 13. 09:52
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Törvényileg semmi joga nincs a tanárnak hogy elvegye a telefont a diáktól, így szerintem a tanár köteles megtéríteni az okozott kárt.
2021. dec. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
15%
Ha a házirend tiltja a mobilozást akkor a tanárnak nem hogy joga, kötelessége elvenni! El meg nem ő lopta. A gyereken verném el a port.
2021. dec. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

" A gyereken verném el a port."


Hát pedig nem rajta fogják, ennyit elárulok.

Uis a házirend a mobilozás tilalmát tartalmazza, de az elvételről nem rendelkezik...


ellenben rendelkezik a házirend megszegésének szankcionálásáról, mely szaktanári igazgatói stb-ismerjük. ezzel élhetett volna a tanár jogszerűen. Amivel ehelyett élt, az nem jogszerű.

2021. dec. 13. 09:59
 6/29 anonim ***** válasza:
17%
Ne nevettesd már ki magad. A törvény a meghatározó, nem az amit beleírkálnak a házirendbe.
2021. dec. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
38%

A fiamnak én abszolút nem engedném hogy telefonozzon órán

Bár általánosban szükségét sem látom, főleg annak, hogy magával vigye.

Én kiba.szott pipa lennék ha ellopnák, viszont biztos, hogy nem kapna másikat a gyerekem.

Majd megtanulja ő is hogy órán nincs telefon!

A tanárra nem haragudnék amiért elveszi. Megérteném.

Gondolom a tanárral fogják kifizettetni, viszont nem hibáztatnám őt.

2021. dec. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
81%
Jogilag gondolom az iskola fogja megtéríteni a kárt, az iskola pedig majd a tanáron veri le a dolgot.
2021. dec. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
70%

A tanár.

Nálunk ping-pong ütővel volt hasonló. Az osztályban ping-pongoztak ketten a padon. Ezért az egyik tanárnő elvette az ütőket. És aztán valahogy eltűntek... Tisztára pánikba volt esve a tanárnő.



Amúgy nekem mindig is abszurd volt, hogy ha a gyerek rajzolgat órán, akkor a ceruzáit s a radírját senkinek se jutna eszébe elvenni, de ha telefonozik, az már főbenjáró bűn.

2021. dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
35%
Normális esetben jogilag és erkölcsileg is a tanár (lenne) a felelős. Meg persze az egész elcseszett iskolarendszer, amely a tanári szakmát a tisztelt és megbecsült státuszból a felhígított, lenézett és értéktelen állások közé korcsosította.
2021. dec. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!