Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A gimnáziumi tanórák tényleg...

A gimnáziumi tanórák tényleg olyanok mint egy átjáróház? Mindenhol ennyi a ki-be járkálás?

Figyelt kérdés

Most voltam egy gimiben és amíg vártam a tanárt, két terem között ültem a folyosón.


25 percig ültem ott, annyi volt hátra a tanórából.


Amíg óra olt, azt láttam, hogy folyamatosan járkálnak a gyerekek ki-be a termekből. Kiment egy gyerek, mobillal vagy vizesüveggel a kezében, majd 2-3 perc múlva vissza, aztán a másik teremből, aztán az első teremből valaki. Elég nagy volt a ki-be járkálás, ráadásul még volt aki az ajtóból valami humorosat mondott a tanárnőnek ahogy ment ki, tehát nem is csendesen mentek ki.


Ez minden gimnáziumban így van? Minket nem igazán engedtek ki az órákról a tanárok, volt azért kivétel, de az ő óráikon se mentek ki-be folyamatosan a gyerekek, ezért nagyon furcsa volt ezt nekem látni.


2021. dec. 15. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb ugyan olyan volt nekem az általános mint a gimi, szinte teljesen ugyanazok a szabályok vonatkoztak ránk. Még egyetemen sem szoktak az emberek ki-be mászkálni mert az oktató tuti meg fogja jegyezni h ki vagy és meg fog szivatni ha gyakran eljátszod
2021. dec. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen nálunk több oktató is kifejezetten mondta, hogy nyugodtan menjünk ki, nem zavarja. Ugyanezt evés/ivásra.

A gimi szerintem ennek a szöges ellentéte.

2021. dec. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 hát a legtöbbje úgy van vele, hogy akkor inkább ne gyere be előadásra. Ivás mondjuk normális, evés nem olyan gyakori, de elő szokott fordulni.

Persze ez oktató függő, de az biztos h lazább mint a gimi

Gimiben ivásra is ránk szóltak

2021. dec. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit #1 ír, igaz.


Nem bírtam a 1,5 órás gyakorlatokat. Muszáj voltam kiszaladni a feléről, úgy kellett pisilnem. Ilyenkor csendesen felálltam, kimentem, elintéztem a dolgomat, visszamentem csendesen.


Nem szívattak érte, de 1-2 hónap múlva már megjegyezte pár tanár, hogy minden óra közepén kimegyek a gyakorlatról. Hiába nem kell engedélyt kérni a pisiléshez, hiába nem a gimi, nem nézik jó szemmel a mászkálást.

2021. dec. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk volt aki ki engedett wcre, volt aki nem. Mondjuk en kb. sosem mentem ki, mert utaltam megkérdezni, 45 percet meg ki lehet bírni. Meg akkor sem kerdeztem hogy kimehetek e mikor a fosas jott ram. :D Lehet lyukasora volt, olyankor nalunk kb barmit lehetett csinalni, büfébe is lehetett menni stb.
2021. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk (budapesti erős gimi) pontosan ez van, minden órán van kb 8-10 ember aki kimegy pár percre. Akár wc-re, vizet tölteni, kajálni (az utóbbiakat nem igazán kötik a tanár orrára, de igazából nem is kell szólni csak feláll az ember és megy). Nálunk ez megszokott, a tanárokat sem zavarja, mondjuk mindenben nagyon szabadjára vagyunk engedve, az egész iskola tudja hogy magáért tanul és mindenki tudja hogy neki személy szerint mi fér bele.
2021. dec. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!