Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy mo-n az...

Miért van az, hogy mo-n az iskolai bántalmazás áldozatait nem védik, sőt ha védekeznek őket veszik elő?

Figyelt kérdés

ismerősöm kisfia a sértett. Év eleje óta nagyon brutálisan bántalmazzák, szavakkal is és fizikailag is. Elmondásai szerint az öltözőben megdobálják szeméttel, lányok előtt lerántják a nadrágját (alsónadrágot is) ha nem figyel oda elgáncsolják. Ez utóbbi miatt vérző orral volt, hogy fel kellett vinni az orvosiba. Szólt a tanárainak, elvileg kamerás bizonyíték van mindenre, de az igazgató nem hajlandó semmit sem tenni az ügyben, a tanárok szó szerint szrnak bele. Szó szerint ezt a mondatot mondta neki az egyik tanár, akinek szólt: Minek mentél oda? Így mondta el az anyjának írva egyik nap, hogy ezt mondta a judit néni.

HOGY NE MENJEN ODA? szűnjön meg létezni?

Egyszer amikor szórakoztak vele, elvették mindenét, kikotorták a táskáját elkezdték lökdösni, körbeálltak és mint egy rongyot lökdösték egymás között. Ekkor bedühödött, és valahogy arcon marta az egyiket, nem tudom, de a körmeivel elég csúnyán felsértette a TÁMADÓJA arcát.


Érdekes módon egyből ott voltak a tanárok, egyből úgy rángatták el, mint egy terroristát. Pszichológushoz került, napi tizen sok gyógyszer kell bevennie, köztük olyan erős nyugtatókat, amit egy lónak nem adnék.



Ez komoly? megtámadják, folyik a vére, de az nem baj? Aztán ha megvédi magát hirtelen ő lesz a támadó? Akik szórakoznak vele oké, hogy 8-10 évesek, de a gyilkossági kísérlet az gyilkossági kísérlet marad. Ha elgáncsolják és beveri a fejét a padba, és maghal, akkor mi van? Ejnye bejnye.

A támadói nem ám korrupt protekciós gyerekek. Ismerem a szüleiket, egyik sem vagyonos, egyik sem tudja kimenteni magát, csupán az iskola, a tanárok leszrják a helyzetet.

Azt nem értem, hogy ha eddig leszrják, akkor a védekezést miért kell elővenni? Jogos önvédelem!


A tanároknak mind felírható a segítségnyújtás elmulasztása, bűntettben való részvétel, tanári feladatok el nem látása, kiskorú inzultálása, stb stb. a támadó gyerekeknek minimum súlyos testi sértés, gyilkossági kísérlet. Ezt hogy lehet engedni???

Velem is ez volt gyerekkoromban, akkor sem tettek semmit. Én is visszaütöttem a végén, egyből az egész iskola felfigyelt az erőszakos indulatos (önvédelemből) ütő gyerekre.


2022. jan. 9. 20:21
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
de még ha tényleg kamu, hogy így meg úgy rángatták és gyógyszereket kapott, attól még megtámadták és hiába áldozat, hiába sértett az önvédelemért büntetést kap úgy, hogy a támadói megússzák.
2022. jan. 9. 20:46
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus nem írhatott fel neked gyógyszert, mert nem rendelkezik ilyen jogkőrrel. Gyógyszert max pszichiáter ír fel.
2022. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Értem. attól még mégis úgy kezelnek, mint egy köztörvényes bűnözőt aki nem való a társadalomba.
2022. jan. 9. 20:50
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már többször elmondtam, sajnos simán lehetséges lehet hogy ilyen előforduljon, hogy nem a bántalmazott gyereknek adnak igazat.


Viszont nem igazán értem hova akar kilukadni ezt a kérdés.

Azt szeretnéd hogy kelljünk veled együtt kapára kaszára ezen a történeten, hogy micsoda vérlázító dolog, miközben csak a te, illetve állításod szerint a panaszos szülő interpretációjából ismerjük az egész történetet?


Én azért meghallgatnám a tanárok meg az igazgató verzióját is.

2022. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Dehogy kell velem egyetérteni :) a kérdés meg (számomra) egyértelmű: miért lehet ilyen? Hogy jöhet ilyen létre, hogy abántalmazás billanatában is az áldozat lesz a hibás, hogy mittomén miért öltözött az öltözőben. Miért nem ment másik épületben, ha tudja, hogy a folyosón vannak más emberek is. Ez számomra felfoghatatlan.
2022. jan. 9. 20:57
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami oknál fogva a tanár, igazgató eleve nem szeretik a gyereket, mert problémás, akkor hajlamosabbak lesznek bármilyen esetben inkább ellene fordulni. Sajnos ez van.
2022. jan. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
69%
Szülők kérjék az iskolarendőr szolgálatot. Fel kell jelenteni az iskolát, ha ezt nem orvosolják. Köteles lépni az osztályfőnök, igazgató, gyermekvédelmis.
2022. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, ebben sok valótlan elem van.

Legyünk jóhiszeműek, hogy nem te hazudozol itt össze-vissza, csak rosszul vagy tájékoztatva.

Kezdjük ott, hogy az igazgató senkit sem küldhet el pszichológushoz, ahogy a munkahelyi főnök sem egy dolgozót. Véleményt mondhat, javasolhat a szülőnek ilyesmit, többet nem tehet.

A pszichológus pedig nem írhat fel gyógyszert.

De ha netán pszichiáter akart lenni (vagy pszichológus és pszichiáter végzettsége is van, mert ilyen is létezik), akkor is miért tételezed föl, hogy indokolatlanul gyógyszerezné a gyereket?

Az igazgató meg a tanárok egytől egyig gonoszak, de még a külső szakember is csak ártani akar a gyereknek?

Ez minden, csak nem hihető.


És ebben az a szomorú, hogy maga a jelenség, hogy egy gyereket kiközösítenek és bántanak, egyáltalán nem ritka. Nem szerencsés, hogy egy valótlan tartalmú kérdéssel kvázi lejáratod az ő problémájukat.

2022. jan. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
18-as "Nem szerencsés, hogy egy valótlan tartalmú kérdéssel kvázi lejáratod az ő problémájukat." főleg nem akkor ha ezt a saját bőrömön is megtapasztaltam :( attól még, hogy Te nem találkoztál személyesen ilyen helyzettel, nem jelenti azt, hogy ez mind valótlan. Hidd el, teljes nyugodsággal írom, hogy valós. És ebben az esetben ez a szomorúbb.
2022. jan. 9. 23:33
 20/32 A kérdező kommentje:
Az én esetemben a sértett, azaz én, 11-12 éves voltam (év közben van a születésnapom, nem tudom éppen akkor mennyi voltam, csak az évet tudom) akkor szerintem nem voltam a helyzet magaslatán, nem lehet elvárni egy kisgyerektől, hogy hibátlanul emlékezzen és tökéletesen elmondja, hogy jogi szempontból ki mit tehet meg. Ezért csak az emlékeimre hagyatkozom / hagyatkoztam, és arra amit a kisfiú édesanyja elmondott nekem. Mivel kísértetiesen hasonló volt a két helyzet és a kimenetele, ezért hiszek neki. Lehet, hogy ordas nagyot kamuzott nekem, lehet, hogy csak be akar palizni, de én akkor is hiszek neki.
2022. jan. 9. 23:36
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!