Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy mo-n az...

Miért van az, hogy mo-n az iskolai bántalmazás áldozatait nem védik, sőt ha védekeznek őket veszik elő?

Figyelt kérdés

ismerősöm kisfia a sértett. Év eleje óta nagyon brutálisan bántalmazzák, szavakkal is és fizikailag is. Elmondásai szerint az öltözőben megdobálják szeméttel, lányok előtt lerántják a nadrágját (alsónadrágot is) ha nem figyel oda elgáncsolják. Ez utóbbi miatt vérző orral volt, hogy fel kellett vinni az orvosiba. Szólt a tanárainak, elvileg kamerás bizonyíték van mindenre, de az igazgató nem hajlandó semmit sem tenni az ügyben, a tanárok szó szerint szrnak bele. Szó szerint ezt a mondatot mondta neki az egyik tanár, akinek szólt: Minek mentél oda? Így mondta el az anyjának írva egyik nap, hogy ezt mondta a judit néni.

HOGY NE MENJEN ODA? szűnjön meg létezni?

Egyszer amikor szórakoztak vele, elvették mindenét, kikotorták a táskáját elkezdték lökdösni, körbeálltak és mint egy rongyot lökdösték egymás között. Ekkor bedühödött, és valahogy arcon marta az egyiket, nem tudom, de a körmeivel elég csúnyán felsértette a TÁMADÓJA arcát.


Érdekes módon egyből ott voltak a tanárok, egyből úgy rángatták el, mint egy terroristát. Pszichológushoz került, napi tizen sok gyógyszer kell bevennie, köztük olyan erős nyugtatókat, amit egy lónak nem adnék.



Ez komoly? megtámadják, folyik a vére, de az nem baj? Aztán ha megvédi magát hirtelen ő lesz a támadó? Akik szórakoznak vele oké, hogy 8-10 évesek, de a gyilkossági kísérlet az gyilkossági kísérlet marad. Ha elgáncsolják és beveri a fejét a padba, és maghal, akkor mi van? Ejnye bejnye.

A támadói nem ám korrupt protekciós gyerekek. Ismerem a szüleiket, egyik sem vagyonos, egyik sem tudja kimenteni magát, csupán az iskola, a tanárok leszrják a helyzetet.

Azt nem értem, hogy ha eddig leszrják, akkor a védekezést miért kell elővenni? Jogos önvédelem!


A tanároknak mind felírható a segítségnyújtás elmulasztása, bűntettben való részvétel, tanári feladatok el nem látása, kiskorú inzultálása, stb stb. a támadó gyerekeknek minimum súlyos testi sértés, gyilkossági kísérlet. Ezt hogy lehet engedni???

Velem is ez volt gyerekkoromban, akkor sem tettek semmit. Én is visszaütöttem a végén, egyből az egész iskola felfigyelt az erőszakos indulatos (önvédelemből) ütő gyerekre.


2022. jan. 9. 20:21
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Voltam ilyen helyzetben, szerencsére több, mint 30 éve.

Azt veszik elő, aki sérülést okoz. Az bizonyítható. Volt olyan, hogy Z. osztálytársam jött a sleppjével, hogy elverjen. Sikerült elérnem, hogy a slepp ne szálljon be a verekedésbe (Mivan, csak ennyien érzitek elég erősnek magatokat? kérdés variálásával).

Neki lett monoklija, engem vettek elő, pedig vagy tízen állították, hogy ők állták el az utamat, hogy ne tudjak kitérni.

Kormányaink "áldásos" tevékenysége miatt kevés a pénz az oktatásra, aminek a nagy része is "rosszul hasznosul". (Mielőtt leharapjátok a fejemet, utoljára Rákosi költött jelentősebb pénzt oktatásra, mert kellett a hadmérnök) A tanárok fizetése a béka feneke alatt. Az marad tanár, aki nagyon elszánt, vagy aki minden másra alkalmatlan. Lehet tippelni, hogy melyikből van több. Te inkább 10 gyerekkel és a szüleivel rúgnád össze a port, vagy egyel? A válasz nem is olyan nagyon nehéz. Ilyenkor két dolgot lehet tenni:

*Iskolát váltani

*A gyereket beíratni küzdősportra

A kettő együtt csodákra képes.

2022. febr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Mert ez Magyarország.

Őszintén,mit vársz?

Magyarán,ha még TÉNYLEGES ÖNVÉDELEMKÉNT megvéded magad(mint az gyerek magát),akkor ő lesz az hülyegyerek,az rossz,az sátán.

Mert most ti is gondoltatok el,most nem érné meg át helyezni?

Vagyis ez alapján valami olcsó sittes borsodi (vagy valami hasonló) iskolába jár.

Ajánlom hogy keresétek fel az rendőrséget,mert ez már súlyos eset.

2022. febr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!