Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen csúszás esetében...

Egyetemen csúszás esetében hogy van a szakdolgozat leadás és az államvizsga?

Figyelt kérdés

Alapesetben idén tavasszal végeznék. DE most, az őszi félévben nem sikerült egy tantárgy. Ezt keresztfélévben nem fogják meghirdetni, csak ősszel. Vizsgakurzusként sem vehetem fel, mivel nincs aláírásom.

Most tavasszal akkor le sem adhatom a szakdolgozatot és le sem záróvizsgázhatok, csak majd decemberben? Vagy letehetem és akkor kapom meg a diplomát, ha teljesítem az elmaradt kreditet?



2022. jan. 16. 02:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szakdolgozatot leadhatod, megvédheted, de zv csak ha minden tárgy megvan.
2022. jan. 16. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a képzési tervet vagy kérdezd meg a tanulmányi osztályon.

Nálunk pl. ameddig nem szereztél abszolutóriumot, nem adhattad le a szakdolgozatot se.

Esetedben tuti csúszol egy évet, de addig elmehetsz legalább dolgozni és tapasztalatot gyűjteni (ha eddig nem tetted).

2022. jan. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Záróvizsga felejtős, ahhoz abszolutórium szükséges.

Az értelemszerűen nem lesz még meg, mivel hiányzik egy kötelező tárgyad.

Szakdolgozat készítés tárgy felvétele, szakdolgozat leadása az egyetemed szabályozásaitól függ. Nálunk minden további nélkül felvehetted a tárgyat, csinálhattad a szakdolgozatot, sőt le is adhattad, ha biztosan nem tudsz végezni az adott félévben. Szigorlatok meglétéhez és x teljesített kredithez volt kötve, nem pedig ahhoz, hogy az adott félévben végzel.

Védést viszont nem csinálhattad meg, mivel az mindenképpen a záróvizsgával együtt van.

2022. jan. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!