Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ennek mi lehet az oka?

Ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Sokszor észrevettem, hogy ha egy népszerűbb, kedveltebb gyerek csinál hülyeséget, hülye hangot ad ki, akkor őt nem nézik hülyének/nem nevetik ki, mintha egy kiközösített, nem annyira népszerűbb gyerek tenné ezt.

Vélemények?


2022. jan. 18. 15:24
 1/2 anonim válasza:
A vagány gyerek mindent megtehet, mert tőle már megszokott ez, vagánynak és húúú de menőnenek tartjuk (bár sokan idiótának) Ezzel szemben a kevésbé népszerű, visszahúzódó pár baráttal rendelkező gyermek ha meglepő dolgot tesz, akkor kiakadunk, furcsán hülyének és szemtől szembe idiótának nevezzük őt. Ha a visszahúzódó is sokszor tesz meglepő dolgot, akkor ő is felkerülhet a népszerűek közé, de csak akkor ha ezzel szemben új barátokat is szerez. Egyébként ha valaki nem olyan mint én, nem úgy gondolkodik, nem azt és nem úgy csinálja, ahogy én, ahogy én gondolom, akkor az mind hülye, csak vagy megmondom neki vagy nem és ez mindenkire igaz.
2022. jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A vagány / népszerű / osztály ügyeletes bohóca típusú gyerek valószínűleg letett már valamit az aztalra, pl csapatjátékban a hülyeségével / talpraesettségével motiválta a többieket és emiatt nyertek. Vagy sokat poénkodott, és megnevettette az osztályt. Tehát “megdolgozott” a népszerűségért.

Mindeközben a csendes, kevesebb baráttal rendelkező a többség szemében “láthatatlan”, nem ad semmit a csoportnak, ő a barátai körében elvan mint a befőtt.

Amikor ez az ismeretlen előad valami szokatlant, az nem jelent jót a többségnek, hiszen nem tudják most hová tenni. Ők már “bedobozolták” a csendesek közé, mit akar most feltűnni?!?

Az ügyeletes bohócok még vissza is kell, hogy fogják, hiszen pont az ő poénjukkal próbál feltörni a kis csendes.

A konkurencia.

Ettől függetlenül a csendes, elmélyülő barátságos gyerek egy jó és stabil alkotója a társaságnak. Esetleg egy alpári poénnál többet vár el tőle a többség.

2022. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!