Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A nyelvtudásotok sem iskolából...

A nyelvtudásotok sem iskolából van?

Figyelt kérdés
Angolból alsós koromban nagyon rossz voltam, középiskolában kezdtem kitűnő lenni belőle. De a nyelvtudásomat nem angol órákon szereztem, hanem játékokból, feliratos sorozatokból.
2022. jan. 25. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kettő közösen a jó. Nekem úgy van.
2022. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is abban "hiszek", amit az első ír. Nem csak a nyelvtanulásban, hanem mindennel kapcsolatban, ami készség szintű.
2022. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvtudás készség, ahogy a 2es is mondta. Csak úgy tudod elsajátítani, ha gyakorlod, azaz használod. Iskolai méretekben nem feltétlenül lehet magas szinten megtanulni angolul, nyilván sokat segít az, hogy iskolán kívül is használod.
2022. jan. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Redditen szoktam angolul beszélni, ill napi szinten játszom. Gondolom ez valamennyire karbantartja a nyelvtudásom.
2022. jan. 25. 15:45
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán, az alapot mondjuk az adta. Erre jöttek a játékok és az internet. Majd volt egy kisebb ugrás gyenge középszintről erősre, amikor elkezdtem magántanárhoz járni, hogy felkészítsen a nyelvvizsgára. Majd utána a következő ugrás az volt, hogy elkezdtem külföldiekkel dolgozni. Néhány hónap alatt csodát tett, hogy reggeltől estig angolul tudtam csak beszélgetni az emberekkel. Igazából ezt követően tanulás nélkül eljutottam egy magabiztos felsőfokú szintre.

Jelenleg külföldön járok egyetemre angol nyelven. Illetve foglalkoztam már angoltanítással is az elmúlt években önkéntesként, de a tudásom nincs egy szinten egy valódi tanáréval, főleg nyelvtanból.

2022. jan. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Az alapokat (pl. nyelvtan) az iskolai angolórákon szereztem, illetve elég sok kifejezést tanultam ott. De nagyon sok szó meg játékokból ragadt rám, illetve sokat fórumoztam egy időben angolul. Manapság munka-ügyben levelezek, konferenciákon veszek részt, így fejlesztem.

Filmeket, könyveket sosem szerettem idegen nyelven fogyasztani, így azokból nem tanultam semmit. :D

(Felsőfokú nyelvvizsgám van.)

2022. jan. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha azt mondom, hogy az angol tudásom 10 százaléka van az iskolából/egyetemről, lehet sokat mondtam.
2022. jan. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Iskolában szinte végig borzalmas voltam angoból, aztán külföldre kellett mennem gyakorlatra és javasolták, hogy regisztráljak a tagged nevű oldalra, onnantól rohamosan fejlődtem
2022. jan. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az alapot az iskolai nyelvtanulás adta nekem is. Megtanulod a nyelvtant amolyan csontvázként, arra jön rá a hús-vér nyelv. Fordítva, azaz "élő" szövegek alapján megtanulni nehezebb, ha el szeretnél jutni odáig, hogy nemcsak elkommunikálgatsz, hanem sokféle szituációban a helyzetnek megfelelő stílusban/regiszterben tudd használni a nyelvet.
2022. jan. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nyelvtudásom az iskolából van. Úgy 99%-ban. 3 nyelvből van nyelvvizsgám. Hozzátartozik, hogy nekem különösen nagy szerencsém volt a sulijaimmal és tanáraimmal is.
2022. jan. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!