Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztálytalálkozón mi a várható...

Osztálytalálkozón mi a várható reakció ha a többséggel ellentétben nem tudtam elvégezni az egyetemet és munkahelyem sincs? Mit lehet ilyenkor mondani? Vagy inkább ne is menjek el?

Figyelt kérdés

Gimi után elkezdtem az egyetemet, négy félévet el is végeztem, de utána komolyabb egészségügyi okok miatt nem tudtam folytatni, így nem lett diplomám, és mivel az eü. probléma a mai napig fennáll, így munkám sincsen. Ráadásul párkapcsolatom sincs (soha nem is volt).

Na most osztálytalálkozón a többség ott lesz, főleg az amúgy is népszerűbb/sikeresebb emberek, akiknek a többségéről fixen tudom hogy lediplomázott (van aki mestert is végzett), és/vagy dolgozik normálisan, ráadásul a nagy többségnek vagy stabil párkapcsolata van vagy csajozógép, pasizógép. Nekem meg 3/0 ami a sikereket illeti az életben (se diploma, se meló, se barátnő, szüleimmel élek).

Ezek után hogy menjek oda a találkozóra? Amúgy szerettem az osztályom és most is kedvelném szerintem az emberek többségét de sokakkal nem beszéltem semmit a gimi befejezése óta és akivel igen az se nagyon tudja hogy beteg vagyok és semmit se értem el az életben 25 éves létemre. Ráadásul több volt tanár is ott lesz elvileg. Félek attól a résztől nagyon amikor majd mindenkinek végig kell mondani hol tanult tovább, mi lett belőle, mire vitte...

Milyen tippjeitek vannak? Vagy húzzam ki a méregfogát a dolognak azzal hogy veszek egy nagy levegőt, elengedem a dolgot fájó szívvel, és nem megyek el?



2022. jan. 27. 00:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Én is hasonló helyzetben vagyok 21 évesen. Bár én nem fogok elmenni egy találkozóra se mert utáltam őket.
2022. jan. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Ne menj szerintem, kellemetlen helyzetben leszel
2022. jan. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Ha az egyik volt osztálytársamról kiderülne, hogy egészségügyi problémák derékba törték az életét, akkor semmit rosszat nem gondolnék róla. Ha komolyak a problémáid, akkor nagyon nincs mit tenni ezzel. Legfeljebb sajnálnám a történtek miatt. Ebben az esetben a céljaidról kérdezgetném és arról, hogy hogyan szeretné ezután a legtöbbet kihozni az életéből.


26/F

2022. jan. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3%
Előzőleg talán érdemes lenne beszélni velük erről, és a reakciók alapján dönteni.
2022. jan. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Én passzolnám, ha nem akarok magánéletemről beszélni, akkor nem teszem. Márpedig ezek a találkozók másról se szólnak, csak a ki mit ért el az életben felnőttes dolgokról. Kár, hogy nem arról, hogy legyen még 1 bolond ballagás és ökörködjünk. Mintha x év felett már csak a felnőtt dolgok számítanának. Ebben semmi szórakozás nincsen.
2022. jan. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Így semmi gáz nincs benne, hogy betegség miatt van. Nem tudom, milyen betegség, de én biztosan elmondanám nekik. Akkor lenne ciki így odamenni, ha valami lusta, léhűtő gyerek lennél.
2022. jan. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor se ciki, ha nem egészségügyi okból... Azért egy normális felnőtt csak felfogja, hogy az élet zajlik és sajnos nem mindig úgy alakul valami, ahogy előre el volt tervezve.

Nyilván én nem gondolnék semmi rosszat, nem lesz mindenkiből orvos, meg mérnök stb., én is megszenvedtem az egyetemmel, rengetegszer gondoltam, hogy otthagyom, csak az egyik barátnőm tartotta bennem a lelket. Ha egy ilyen barátom nincs, akkor nem végeztem volna el.

Viszont a volt osztálytársaim seggfejek, úgyhogy ilyenen csámcsognának, úgy se mennék a találkozóra, hogy elértem valamit.

Ha viszont jó volt a kapcsolatod velük, akkor azért megértőbbek és szerintem ne hagyd ki, ha szeretnél menni.

2022. jan. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy épp a találkozón kapsz jó ötletet valami melóhelyre.... Szerintem menj el. Annyit mondasz el magadról, amennyit akarsz. NEm fognak vallatni.


Nem jó leépíteni a kapcsolatrendszeredet, mert aztán később nem lesz kihez fordulni... Elmagányosodsz.

2022. jan. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Engem nem érdekelne. Tegyük hozzá, hogy a gimis osztálytalákozókra nagyon kevesen mennek el.Inkább az idősebbek járnak sztálytalákozókra akik nyugdíj mellett ráérnek, de kik 8 óra munka után rohannak a gyerekhez, vagy egyszerűen csak hulla fáradtan hazamásznak a munkábó, meg mennek boltba, vezetik a háztartást, intézik az egyéb teendőiket és hétvégén is elmegy egy nap a takarítás, bevásárlással, a ásik napot meg pihenéssel töltenék, biztos, hogy nem áldozzák az idejüket arra, hogy olyan emberekkel találkozzanak akikkel utoljára a gimiben voltak együtt.
2022. jan. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel azt se tudom melyikkel mi van épp, csak néhányukról tudok pár elvétett infót, mert az egyikük szüleivel munkakapcsolatban vagyok. Amúgy Facebookról, Instáról lejöttem, twitter dísznek van ahogy az a linkeizé is, szóval akárki akármit oszt meg magáról, nem látom. Nem érdekel mi van velük és így ha valaki nem járt egyetemre vagy prostinak állt vagy vegasban nyert a kaszinóban és valahogy mégis eljut hozzám a hír, nemes egyszerűséggel leszarom. :)
2022. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!