Osztálytalálkozón mi a várható reakció ha a többséggel ellentétben nem tudtam elvégezni az egyetemet és munkahelyem sincs? Mit lehet ilyenkor mondani? Vagy inkább ne is menjek el?
Gimi után elkezdtem az egyetemet, négy félévet el is végeztem, de utána komolyabb egészségügyi okok miatt nem tudtam folytatni, így nem lett diplomám, és mivel az eü. probléma a mai napig fennáll, így munkám sincsen. Ráadásul párkapcsolatom sincs (soha nem is volt).
Na most osztálytalálkozón a többség ott lesz, főleg az amúgy is népszerűbb/sikeresebb emberek, akiknek a többségéről fixen tudom hogy lediplomázott (van aki mestert is végzett), és/vagy dolgozik normálisan, ráadásul a nagy többségnek vagy stabil párkapcsolata van vagy csajozógép, pasizógép. Nekem meg 3/0 ami a sikereket illeti az életben (se diploma, se meló, se barátnő, szüleimmel élek).
Ezek után hogy menjek oda a találkozóra? Amúgy szerettem az osztályom és most is kedvelném szerintem az emberek többségét de sokakkal nem beszéltem semmit a gimi befejezése óta és akivel igen az se nagyon tudja hogy beteg vagyok és semmit se értem el az életben 25 éves létemre. Ráadásul több volt tanár is ott lesz elvileg. Félek attól a résztől nagyon amikor majd mindenkinek végig kell mondani hol tanult tovább, mi lett belőle, mire vitte...
Milyen tippjeitek vannak? Vagy húzzam ki a méregfogát a dolognak azzal hogy veszek egy nagy levegőt, elengedem a dolgot fájó szívvel, és nem megyek el?




válasza:



válasza:



válasza:Ha az egyik volt osztálytársamról kiderülne, hogy egészségügyi problémák derékba törték az életét, akkor semmit rosszat nem gondolnék róla. Ha komolyak a problémáid, akkor nagyon nincs mit tenni ezzel. Legfeljebb sajnálnám a történtek miatt. Ebben az esetben a céljaidról kérdezgetném és arról, hogy hogyan szeretné ezután a legtöbbet kihozni az életéből.
26/F




válasza:



válasza:



válasza:



válasza:Akkor se ciki, ha nem egészségügyi okból... Azért egy normális felnőtt csak felfogja, hogy az élet zajlik és sajnos nem mindig úgy alakul valami, ahogy előre el volt tervezve.
Nyilván én nem gondolnék semmi rosszat, nem lesz mindenkiből orvos, meg mérnök stb., én is megszenvedtem az egyetemmel, rengetegszer gondoltam, hogy otthagyom, csak az egyik barátnőm tartotta bennem a lelket. Ha egy ilyen barátom nincs, akkor nem végeztem volna el.
Viszont a volt osztálytársaim seggfejek, úgyhogy ilyenen csámcsognának, úgy se mennék a találkozóra, hogy elértem valamit.
Ha viszont jó volt a kapcsolatod velük, akkor azért megértőbbek és szerintem ne hagyd ki, ha szeretnél menni.




válasza:Lehet, hogy épp a találkozón kapsz jó ötletet valami melóhelyre.... Szerintem menj el. Annyit mondasz el magadról, amennyit akarsz. NEm fognak vallatni.
Nem jó leépíteni a kapcsolatrendszeredet, mert aztán később nem lesz kihez fordulni... Elmagányosodsz.




válasza:



válasza:Kapcsolódó kérdések:
Nem szeretem a szakot ahova járok, nem akarok vele elhelyezkedni. Olyat akarok csinálni, ami jobban fizet. A tandíjat se lenne jó visszafizetni ha kiiratkoznék. Már csak 1 év lenne hátra. Szóval a legértelmesebb döntésnek a levelezőre való átiratkozás tűnik. Akkor...
Most vagyok másodéves, a jelenlegi féléven kívül még egy évem lenne. De a motivációm elszállt teljesen. Tudom, hogy ez egy büfészak és ez a diploma semmit sem fog érni és ígyis-úgyis a gyártósoron kötök majd ki vele. Szóval nem szeretnék mégegy évet kidobni a kukába az...
Gazdasági és menedzsment szakra vettek fel,szerintetek van értelme elkezdeni,ha mindenképpen külföldön szeretnék dolgozni és èlni?
Jövőre megszűnik az OKJ és még utoljára lenne lehetőség egy 10 hónapos tanfolyam keretein belül megszerezni egy szakmát. Félek, hogy a diplomával nem jók az esélyeim az elhelyezkedésre, egyetem után meg már csak estire mehetnék 3 évesre, szóval most lenne jó.
Ez már a 3. egyetem, amit elkezdek, úgy voltam vele, hogy ezt már azért is elvégzem, de még 10-11 brutál nehéz tárgyam van hátra és egyszerűen nem látom a végét, semmi motivációm, nem is érdekel az egész. Mindig ülök a feladataim fölött, amiket nem értek és kb....
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




