Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Levelezőn mennyivel nehezebb/k...

Levelezőn mennyivel nehezebb/könnyebb elvégezni az egyetemet, mint nappalin?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a szakot ahova járok, nem akarok vele elhelyezkedni. Olyat akarok csinálni, ami jobban fizet.

A tandíjat se lenne jó visszafizetni ha kiiratkoznék. Már csak 1 év lenne hátra. Szóval a legértelmesebb döntésnek a levelezőre való átiratkozás tűnik. Akkor tudnék dolgozni és nem a semmibe menne ez az 1 év.



2021. máj. 23. 04:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%
Mit tanulsz az se mindegy hogy gazdasági Vagy műszaki
2021. máj. 23. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy kicsivel könnyebb a levelezői
2021. máj. 23. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%
Nem könnyebb a levelező, a követelmények ugyan azok mint nappalin, de kevesebb az óra, így az csak amolyan konzultáció, a többit neked kell otthon megtanulni. Dolgozni nem tudsz mellette, csak részmunkaidőben, mert péntekenként is óra van. Ha nem szeretnéd, hagyd ott, majd jelentkezz egy másik szakra. Ha a kiiratkozástól számított egy éven belül felvesznek és az új szakot elvégzed, nem kell visszafizetni az előzőt sem. Csak akkor vagy a pótfelvételin, vagy a keresztfélévesen fel kell vegyenek, ha most kiiratkozol, vagy ha jelentkeztél a rendes eljárásban, akkor az is jó, de arra már nem lehet, ha lemaradtál.
2021. máj. 23. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%

Én levelezőn végeztem. Szerintem ez iskolától is függ, nálunk csak olyanokban volt könnyebb, hogy volt pl olyan tárgy, ami csak töltelék tárgy, full köze sem volt a szakhoz. Ha megvettem a tanár könyvét, elküldtél egy beadandót, kaptál rá ajánlott jegyet. Így 2000 ft-ból és félóra befektetéssel meglett a tárgy. Míg a nappalisok ugyanezért csak részben kaptak kedvezményeket.

Illetve a beadandók. Ha nyolc órában dolgozol, könnyebben megfizeted, ha egy-egy feladatot ki akarsz adni másnak.

De egyébként meg tanulás szempontjából a levelező nehezebb. Míg nappalin jóval több óra van, számolós tárgyakhoz külön gyakorlat, tehát van idő megérteni, átrágni, otthon csak tanulni és gyakorolni kell. Addig levelező erre nincs idő. Elmondja a lényeget, levezet egy feladatot, feltölti az anyagot, és otthon bogarászod ki, este, munka után, vagy hétvégén, szerencsésebbek munkaidőben.

De olyan tanár is van, aki szigorúan veszi a konzultáció jellegét. Tehát elvárta, hogy előre készüljünk, és ott csak a felmerült problémákat beszéljük meg.

Az elvárás ugyanaz. ZH annyiban volt más, hogy a nappalisok volt, amiből kettőt írták, mi csak egyet, de ugyanúgy minden benne van, ez csak óraszámok miatt alakult így. A vizsgáink meg egyben voltak, dettó ugyanaz.

2021. máj. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

#3:

"Dolgozni nem tudsz mellette, csak részmunkaidőben, mert péntekenként is óra van."


Nem mindenhol. Nálunk csak szombaton volt.

Én végig teljes munkaidőben dolgoztam, és azok a kollégák is, akik pénteken is suliba jártak. Ha nem merev a munkáltató, minden megoldható. Azok a kollégák, akik pénteken is jártak, nekik csak kéthetente volt órájuk. Azon a héten hétfőtől csütörtökig két órával korábban mentek dolgozni, így előre ledolgozták a pénteki napot.

2021. máj. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát mi a napoalisokkal vizsgáztunk, nulla könnyítés volt...
2021. máj. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Lenyegeben leirtak a varisnsokat. Kerdezo, az a legegyszerubb ha megkerdezed a szakod levelezos hallgatoit es igy osszehasonlithatod, hogy ami targyakon meg tul vagy azoknal mi tortent levelezon vagy nappalin.

Masik, lehet erdemes elvegezned, mert utana amesterkepzeseknel sok kepzesre tudnal jelentkezni. Lehet potolnod kell krediteket de a mesterkepzes mas, jobb, konnyebb picivel.

2021. máj. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
5, nekünk teljesen összevissza volt (Bárczi). Volt egy hét egy hónapban, hétköznap...
2021. máj. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy, hogy mit akarsz levelezőn tanulni
2021. máj. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

A mesterszak is büfé, nem lenne értelme ezzel mesterre menni.

Részmunkaidős munkát vállalnèk. Heti 30 óràt

2021. máj. 23. 13:50
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!