Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gyűlölöm az iskolát és mindent...

Gyűlölöm az iskolát és mindent az iskolában! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok most járok 10. - be, de borzalmas. Nincsenek barátaim és barátom sem. Most is ülök a terembe és legszívesebben elsírnám magam. Állandóan egy nyomasztó érzést érzek a mellkasomba és akármit teszek nem enyhül. Olyan mint ha nem kapnék rendesen levegőt ami pontosan tudom hogy az iskola miatt alakult ki, pontosan tavaly. Amikor 9.-be ebbe az iskolába kerültem nem olyan volt mint amit vártam de megbékéltem vele és elkezdtem az osztálytársaimmal barátkozni. Először nyitottak voltak de utána elkezdtek klikesedni. És én teljesen egyedül maradtam ez lehetett olyan október november környékén. Utána jött a távoktatas és minden rosszabb lett. Mivel nagyon jó tanuló voltam, vagyok állandóan tőlem kéregették a házit ami először talán még jól is esett utána már inkább idegesítő volt . Aztán egyre több időt töltöttem az iker testvéremmel akivel előtte nem volt a legjobb a viszonyom. Mondhatom úgy hogy kiközösítettek minket. Amikor vissza mentünk májusban ki voltunk rekesztve és most tartunk itt. A testvéremet nem zavarja ő olvas el van de én annyira egyedül vagyok. Az egyetlen vigaszom a könyvem amit most kezdtem írni. Minden nap egy szenvedés. A tanárok bírnak bár egy kettőröl nem tudom mit gondoljak. Olyan mintha egy két tanár csak szánalomból azért kedves velem mert sajnál. Pedig nem akarom hogy sajnáljanak. Bár nincs olyan osztálytárs akivel barátkoznék. Egy klikkesedő társaság akik mindenkit kibeszélnek. Én nem vagyok és nem is leszek ilyen. Azért viszont nagyon mérges vagyok magamra hogy amikor piszkálnak nem állok ki magamért. És ez ellen nem tudom mit tegyek. Velem van a baj? Akkor valószínűleg igen. Mit csinálok rosszul? A suli váltás nem játszik mert talán akkor még rosszabb lenne a helyzet. Nagyon köszönöm annak aki elolvasta! Tényleg ne vegyétek önsajnáltatásnak nem az. Csak nagyon nyomaszt. Veletek volt hasonló? Mit csináltatok? Ez egyre rosszabb!

2022. márc. 1. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Osztályon és a sulin kívül is lehet baráti kört kialakítani, csak van valami érdeklődési köröd vagy hobbid.
2022. márc. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom. De olyan dolog ahol közösségbe lehetne menni olyan nem nagyon érdekel. Várj a könyvtár annak számít
2022. márc. 1. 13:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, annak számít. Meg neten is lehet barátkozni, én ezt csináltam, suli után találkoztunk, nyáron és a hosszú szünetekben meg jó kis programokat. Sokkal jobb volt mint a sulis barátságok, akiket sulin kívül nem is látsz.
2022. márc. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%
Nőj fel.
2022. márc. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretsz írni vannak íros csoportok facen. Főleg a wattpados csoportokat ajánlom, mert remek közösség. Tanácsokat, beszélgetéseket is kezdeményeznek a csoporttagokkal és lehet találsz olyat akivel jól össze lehet barátkozni. 😇
2022. márc. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Shaddark ***** válasza:
100%

Először a kommunikációs készségeid fejlesztését akartam javasolni, de rájöttem az nem menne most.

Végső megoldásként mindenképpen azt ajánlom. Ha elsajátítasz társas kommunikációs technikákat, azokkal nemhogy be tudsz illeszkedni, de akár vezér egyéniség is lehetsz. Tudom, hogy nem akarsz, de a lényeg azon van hogy ha ez a TE választásod lesz, mert megvan hozzá a készséged, képességed és tudásod, akkor nincs probléma, mert te döntöd el majd mindig és nem a környezeted.


A nyomasztó érzést a mellkasodban kellene eltüntetni először, mert az megakadályoz abban, hogy megvédd magad, vagy hogy érdekérvényesítő, kommunikációs technikákat tudj használni.

Így első körben azt tanácsolom, tanulj meg meditálni.

Ez egy nagyon jó módszer feloldani a keletkezett belső feszültségeket. Egyrészt ha haza is viszed ott eldobod, másrészt fel tudsz készülni másnapra, hogy elő se jöjjön.

Meditációban "mélyen", a tudatalatti rétegben újra le tudod játszani vizualizációval hogy mi történt, mi történne ha így vagy úgy vagy amúgy reagáltál volna. Ez sokat segíthet szerintem.

Ha elmúlik az érzés, a környezeted hozzá állása is változni fog.


- Jó sok munka, elismerem. De cserébe ez nem fog újra előfordulni egyetemen, munkahelyen, nagyobb családi összejöveteleken ... Tudod kezelni majd a jövendőbeli kollégáid, főnökeid, anyósod, leendő barátod baráti körével ... ... ...

2022. márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!