Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Én ezt nem értem! Tényleg...

Én ezt nem értem! Tényleg ilyen ez a világ?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és nem nagyon jövök ki az osztálytársaimmal. Én szeretek otthon lenni és új dolgokat tanulni ,ezért kivagyok közösítve. Amit megértek nem nagyon vagyok nyitott és nem számítok annak a tipikus bevállalos lánynak. De azt hogy miért az a menő amikor valaki rossz jegyet kap, amikor lehülyézi a tanárt amikor megalázza az osztály társát. Ezt nem tudom sem elnézni elfogadni és még érteni pláne képtelen vagyok. Azt sem értem hogy miért számít menőnek ha valakit nap mint nap halálra szivatnak. Ez csak szerintem szánalmas? Aki piszkálja, bántja az osztály társát annak a fejébe nincs minden rendben. Vagyis aki az életével meg van elégedve az nem bánt másokat nem? Nektek mi a véleményetek? Ti kik vagytok ebben az esetben az áldozatok vagy a bántalmazok? És akik egyik sem de látják ezt nap mint nap tesztek valamit?

2022. márc. 2. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az osztály kicsiny mikrovilágában a hangadók között számít talán menőnek, amit leírtál.

De a világ nem csupán belőlük áll - ezt ők is tudják, érzik. Később még inkább érezni fogják.


Eljön az idő, amikor nem látod őket többé, és hasznos lesz mindaz, amire meg te készültél.


Viseld el vagy válts sulit - építs másféle kapcsolatokat, akár sulin kívül.

2022. márc. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom, hogy egy kicsit tanuld meg kezelni a stresszt, sportolj, relaxálj, jógázz... A sport is lehet valamilyen hobbi, és magabiztosabbá tehet, ha van sikerélményed. Nem élsportra gondolok, akármi, inkább csak a rendszeres mozgás a lényeg.

A magabiztosabb emberekre kevésbé szálnak rá ezek a vérszívók, ill. ha mégis, jobban tudják kezelni.

2022. márc. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
67%
,,Aki az életével meg van elégedve az nem bánt másokat nem?" Nem. Nincs összefüggés az elégedettség és a bántalmazói szerep között. Én pl. nagyon elégedetlen vagyok az életemmel, mégsem bántalmazok senkit. Ugyanakkor ismerek nagyon elégedett bántalmazókat. A bántalmazára való hajlam a genetikai örökség mellett a kisgyermekkori családi szocializáció hatására alakul ki. Ha a gyerek azt tapasztalja, hogy a családjában kifizetődik ez a viselkedés, akkor más közösségben is a tanult mintát követi.
2023. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!