Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan kérhetnék segítséget a...

Hogyan kérhetnék segítséget a tanáromtól ezügyben?

Figyelt kérdés

Lehet rossz kategória, ezért elnézést.


Mióta eszemet tudom nagyon nehezen megy a matek. Akármennyit tanulok, készülök sosem tudtam egy kettes hármas dolgozatnál jobbat összehozni. Erre az is részben rá tett, hogy általános iskolában nagyon rossz matektanáraim voltak akik főként a zsenikkel foglalkoztak, míg velem és a többiekkel akiknek nehezen ment nem. A mostani középiskolai matektanárom pedig minden hét utolsó óráján dolgozatot írat, így végképp kezdek kétségbe esni, ugyanis egyszerűen nem értem meg az anyagot, akárki próbálja velem megértetni. Órákon figyelek, legelső padban ülök pont emiatt, de sokat nem segít. A tanártól hogyan kérhetnék segítséget ez ügyben? 16 éves vagyok, papírom nincsen erről a tanulási nehézségről.



2022. márc. 15. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem nagyon tudsz mit csinálni. Ha van a suliban szervezett korrepetálás, járj el.
2022. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit szeretnél. Ha a matematika tárgya alóli felmentést, akkor konzultálhatsz vele ez ügyben, hogy hogyan látja, mennyire kétségbeejtő a helyzet. Utána, ha javasolja, el lehet indulni ebbe az irányba.

Ha úgy érzed, hogy plusz segítségre lenne szükséged, akkor ő nem adhat Neked - legalábbis hivatalosan, pénzért - magánórát, esetleg javasolhat valakit.

2022. márc. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tom Benko ***** válasza:
17%
Óra után keresd meg, kérdezz rá az esetleges homályos pontokra.
2022. márc. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2-es jól írta.
2022. márc. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Odamentem hozzá ezügyben de idézem: "Ne nyávogjál, tanulj." volt a válasza. Említettem neki hogy ezzel nincs gond, mert tanulni tanulok, minden más tantárgyból 4-es vagy 5-ös vagyok.. De megismételte ugyanazt amit fentebb írtam és elment.
2022. márc. 17. 19:56
 6/7 A kérdező kommentje:
Emellett pedig tisztelettudóan kértem tőle segítséget, nem voltam a Tanárral bunkó.
2022. márc. 17. 19:56
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogadóórák mikor lesznek? Ha Veled nem hajlandó értelmesen kommunikálni, akkor a szüleiddel hátha kivételt tesz. (Esetleg kérhetnek külön konzultációs időpontot is.) Ők hogyan látják a helyzetet?
2022. márc. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!